Depilacja ciała, jakie środki warto stosować?

Przygotowanie do depilacji i kosmetyki do depilacji

Depilacja jest dla większości kobiet nieprzyjemny obowiązkiem i często szukają alternatyw dla stosowanych przez siebie środków. Oprócz wielu sposobów depilacji dostępne jest też wiele środków łagodzących skutki depilacji takie jak swędzenie.

Najbardziej klasyczną metodą depilacji jest oczywiście golenie przy pomocy jednorazowej maszynki, bądź depilatora. To szybka metoda, dodatkowo pozbawiona efektów ubocznych, pod warunkiem że się nie zatniemy.

Mimo wszystko zawsze trzeba zadbać o pewne podstawy, niezależnie od stosowanej metody depilacji.

Przede wszystkim, w pierwszej kolejności, należy zadbać o swoją higienę. Czysta, zmiękczona przy pomocy ciepłej wody skóra zdecydowanie łatwiej podda się procesowi depilacji, niezależnie czy stosujemy jakieś preparaty do depilacji, czy używamy klasycznej maszynki.

Stosując produkty do depilacji, konieczne jest także dokładne zapoznanie się z metodą ich stosowania. Zastosowanie zbyt małej ilości dane środka może sprawić, że efekty będą kiepskie. Kosmetyki do usuwania owłosienia, których użyjemy za dużo, mogą z kolei doprowadzić do podrażnień skóry.

Koniecznie zwróć też uwagę na czas, który sugeruje producent danego kosmetyku do depilacji. Czasami tej informacje można uzyskać, sprawdzając miejsca, takie jak kosmetyki do depilacji sklep, w którym często znajdziemy te informacje, nawet jeśli już pozbyliśmy się opakowania.

Nie należy stosować środka dłużej, niż sugeruje producent. Jednym efektem, jaki można osiągnąć w ten sposób, jest podrażnienie skóry.

Ponadto, jeśli stosujemy dany krem po raz pierwszy, to konieczne jest zweryfikowanie, czy Cię nie podrażnia. Zwłaszcza jeśli mówimy o depilacje szczególnie wrażliwych stref bikini. Tego typu test możesz wykonać 2 dni przed planowaną depilacją, nakładając trochę środa depilującego, na miejsce takie jak ręka. Jeśli nie dojdzie do żadnej reakcji, to nie ma czego się bać.

Jeśli interesują cię kosmetyki do usuwania owłosienia sklep, najczęściej informuje o składzie danego kremu, bądź żelu depilującego. Jeśli jeden produkt Cię podrażni, to zawsze upewnij się, że inny środek, który ma zastąpić jego miejsce, nie zawiera tej samej substancji aktywnej. Niby oczywiste, a bardzo łatwo można się pomylić.

Dodatkowo pamiętaj o przeciwskazaniach do stosowania kremów, bądź żelów depilujących. Rany, skaleczenia, czy obtarcia są wystarczającym powodem, żeby zrezygnować ze stosowania tych środków. Mogą one zaburzyć proces gojenia.

Kosmetyki do depilacji drogeria online — co warto kupić oprócz kremu do depilacji?

Po przeprowadzonej depilacji zostaje tylko jedno. Cieszyć się gładką skórą? To byłoby zbyt piękne. Niestety, ale fakty są takie, że niezależnie od stosowanej metody depilacji, skóra zawsze zostaje trochę podrażniona.

Różne osoby odczuwają to w różnym stopniu. Mimo wszystko jednak przez tę tendencję, powstały kosmetyki po depilacji, które mają na celu łagodzić negatywne skutki uboczne golenia.

Klasyczne sposoby, takie jak stosowanie schłodzonych okładów, kostek lody, czy stosowanie różnego rodzaju olejków jak najbardziej działają. Mają jednak pewną wadę. Nie są zbyt wygodne.

Właśnie dlatego w sklepach internetowych znajdziemy nie tylko kosmetyki do usuwania owłosienia drogeria online, zaoferują też produkty po depilacji. To przede wszystkim żele, balsamy i kremy.

Najczęściej zawierają aloes, który ma właściwości przyśpieszające regeneracje podrażnionej skóry. Część producentów poszło też w ślady firm zajmujących się męskim zarostem i podobnie jak w piankach po goleniu do brody, zaczęli dodawać do kosmetyków mentolu, który daje przyjemny chłodzący efekt — idealny na pieczenie po depilacji.

Jak często można depilować kremem do depilacji?

O ile w przypadku mechanicznych metod depilacji nie ma żadnych przeciwwskazań, żeby się golić nawet codziennie, to w przypadku kremów warto stosować pewne ograniczenia. Przeciętnie efekt kremu utrzymuje się około 10 dni.

Choć nie ma bezpośrednich zaleceń do unikania częstszego stosowania, to warto co kilka takich cyklów robić pewną przerwę, aby dać skórze czas do regeneracji, szczególnie jeśli nie stosujesz żadnych dodatkowych środków na skórę.

Koniecznie trzeba także pamiętać o peelingu, który złuszczy skórę, która pozbawiona ochronnych włosków z całą pewnością będzie minimalnie rogowacieć. Stosując peelingi — najlepiej chociaż raz w każdym okresie pomiędzy depilacjami, możemy praktycznie całkowicie pozbyć się negatywnych skutków długotrwałej depilacji.

Jeśli interesują cię kosmetyki do depilacji sklep, Coloris jest miejscem, w które warto się udać. W jego asortymencie znajdziesz przede wszystkim naturalne produkty do depilacji, pozbawione składników mineralnych i tych sztucznie wyprodukowanych.

Ponadto jeśli zależy ci na tym, żeby używane przez Ciebie produkty były etycznie produkowane, to ucieszyć Cię fakt, że w sklepie znajdziesz wiele wegańskich kremów do depilacji. W ofercie można znaleźć także hipoalergiczne i naturalne plastry z roślinnego wosku do depilacji.

Również problem peelingu możesz szybko rozwiązać dzięki wegańskim peelingom z żurawiny i cukru. Jeśli zatem jesteś wegan(em)ką, albo przeciwstawiasz się testowaniu kosmetyków na zwierzętach warto zajrzeć do Coloris, szukając preparatów do depilacji i drogerii online.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *