Dieta antycellulitowa, czyli smaczny sposób na skórkę pomarańczową

Skórka pomarańczowa to zmora wielu kobiet. Widoczne nierówności na skórze, utrata jej elastyczności, a czasami nawet podskórne, bolesne guzki występują nie tylko u pań z nadwagą – można je spotkać również u właścicielek pozornie nienagannej figury. W jaki sposób z tym walczyć? Pomocna okazuje się dieta antycellulitowa, o której dzisiaj Ci opowiemy!

Odrobina teorii, czyli czym jest cellulit?

Zanim opowiemy Ci wszystko, co trzeba wiedzieć o skutecznej diecie antycellulitowej, warto sprawdzić, czym jest sam cellulit. Skórka pomarańczowa, bo tak często się go nazywa, to schorzenie tkanki tłuszczowej i łącznej o nierównomiernej, twardej strukturze, którego przyczyną są:

● zaburzona gospodarka hormonalna,

● geny,

● zła dieta prowadząca do odkładania się tkanki tłuszczowej, która utrudnia przemianę materii i wydalanie toksyn z organizmu oraz zatrzymanie wody w organizmie.

Początkowo cellulit widać wyłącznie po ściśnięciu skóry, jednak w kolejnych fazach nierówności są widoczne gołym okiem. Cellulit najczęściej występuje na pośladkach, udach, biodrach i łydkach, jednak u niektórych kobiet pojawia się również np. na piersiach, a nawet na ramionach.

Podstawowe zasady diety antycellulitowej

Dieta antycellulitowa polega przede wszystkim na ograniczeniu soli – to właśnie ona może prowadzić do zatrzymywania wody w organizmie, co w efekcie powoduje powstawanie skórki pomarańczowej. Konieczne jest wykluczenie również słodyczy i fast-foodów, które należy zastąpić produktami bogatymi w błonnik pokarmowy oraz kwasy tłuszczowe omega-3, 6. Poleca się także rezygnację z kawy i posiłków ciężkostrawnych. Znakomitym pomysłem jest codzienne picie zielonej herbaty i wody niegazowanej oraz spożywanie między innymi ryb, ryżu, jajek czy kiełków zbóż.

Dieta antycellulitowa w cateringu dietetycznym

Czy wiesz, że firmy cateringowe mają w swojej ofercie specjalne diety antycellulitowe, dzięki którym walka ze skórką pomarańczową stanie się jeszcze łatwiejsza i smaczniejsza? Tego typu plany żywieniowe opierają się przede wszystkim na produktach bogatych w błonnik pokarmowy, chudym nabiale i mięsie oraz mnóstwie owoców i warzyw. Nie bez powodu – takie połączenia doskonale radzą sobie z zatrzymywaniem wody w organizmie, które prowadzi właśnie do powstawania skórki pomarańczowej.

Smaczna dieta cellulitowa jest dostępna np. tutaj. W cateringu dietetycznym Wygodna Dieta możesz zamówić plan żywieniowy opracowany przez doświadczonych dietetyków, który zostanie następnie dostarczony prosto pod Twoje drzwi. Co znajdziesz w menu? Pomarańczowy koktajl z imbirem, sałatkę z owoców cytrusowych z dodatkiem orzechów, gratin z bakłażana z warzywami gotowanymi na parze czy kurczaka czosnkowego z sałatą kubańską i purée ziemniaczanym. Kto powiedział, że walka z cellulitem nie może być smaczna!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *