Endermolift – naturalne odmładzanie twarzy

To nowoczesny rodzaj zabiegu z zakresu medycyny estetycznej. Przede wszystkim jest to zabieg nieinwazyjny. Oznacza to, iż nie stosuje się żadnych substancji w sposób podskórny, które mają na celu modyfikację struktury skóry. Endermolit bo o nim mowa to innowacyjny rodzaj zabiegu wykonany techniką podciśnieniową, w którym stosowana jest specjalna, dedykowana głowica MDF. Jego działanie docierają do znacznie głębszych warstw skóry. Dzięki czemu umożliwia to stymulację fibroblastów. Warto jednocześnie zaznaczyć, iż właśnie wspomniane ,,fibroblasty” odpowiedzialne są za produkcję kalogenu oraz samego kwasu hialuronowego.

Dla kogo przeznaczony jest zabieg?

Na zabieg powinny zdecydować się wszystkie osoby, którym zależy na zdrowej kondycji skóry oraz walorach estetycznych. Pozwala on przede wszystkim ujędrnić skórę twarzy, dekoltu, szyi oraz nawet biustu. Skutkiem zabiegu jest przywrócenie prawidłowego napięcia skóry które powoduje również widoczny efekt taki jak wygładzona skóra, reedukacja zmarszczek czy modelowanie owalu twarzy. Dodatkowymi korzystnymi konsekwencjami zabiegu może być również redukcja cieni i worków pod oczami, redukcja obrzęków czy nawet poprawienie kolorytu skóry.

Biorąc pod uwagę fakt, iż dzięki temu możemy poprawić swoją samoocenę więc i samopoczucie jest to ideale rozwiązanie praktycznie dla wszystkich bez względu na wiek i cel samego zabiegu.

Co wpływa na proces starzenia się skóry twarzy?

Młodszy wygląd cery zależy od wielu aspektów. Podobnie, na proces starzenia się skóry, w tym właśnie skóry twarzy, wpływa wiele czynników. Pośród największych zagrożeń dla naturalnego piękna można wskazać:

 • brak zbilansowanej diety,
 • niedobór snu,
 • stres,
 • przemęczenie,
 • brak aktywności fizycznej,
 • brak odpowiedniego nawodnienia ciała,
 • brak nawilżenia skóry twarzy i brak odpowiedniej pielęgnacji cery,
 • palenie papierosów.

Proces starzenia się skóry jest zupełnie naturalny. Dlatego oczywistym jest, iż stosowanie kremów nawilżających, dieta i sen wyłącznie ten proces spowalniają. W pewnym jednak momencie pojawiają się różnego rodzaju zmarszczki mimiczne, chociażby te wokół oczu, czyli kurze łapki. Z biegiem lat cera może stracić swój blask lub świeżość. Wtedy z pomocą może przyjść endermolift, który jest doskonałym sposobem na odmłodzenie twarzy. Na czym polega cały zabieg?

Na czym polega zabieg odmładzający na twarz endermolift?

Nasz organizm składa się z różnych cząstek i elementów budulcowych. Niektóre z nich produkuje samodzielnie, inne pobiera z zewnątrz wraz z pożywieniem. Nie bez znaczenia ma tu fakt, iż jednym z kluczowych aspektów w kwestii jędrności naszej skóry białej fibracyjnych jest kolagen. A Czym jest sam kalogen? Otóż wspomniany kalogen jest naturalnym i silnym białkiem naturalnie produkowanym przez nas organizm. Jest swojego rodzaju szkieletem dla naszych komórek i tkanek. Zapewnia siłę i strukturę. Można porównać go również do kleju, który utrzymuje wszystko razem. Dzięki niemu skóra jest napięta i w konsekwencji gładka (bez zmarszczek).

Endermolift jako zabieg odmładzający skutecznie stymuluję metabolizm kolagenu (dokładnie – ponowny metabolizm). Zatem jego stosowanie jak już pisaliśmy pozwala na skuteczne i trwałe wygładzenie zmarszczek twarzy oraz innych partii ciała.

Jak przebiega sam zabieg?

Przede wszystkim przed samym zabiegiem niezbędna jest konsultacja ze specjalistą mająca na celu ustalenie jego zakresu czy choćby tupu skóry. Podczas konsultacji pacjent otrzymuje niezbędną wiedzę oraz umawiane są wszystkie jego etapy, ustalana jest tez tak zwana ,,moc zabiegu” która jest kwestią indywidualną. W zależności od zakresu cały docelowy zabieg trwa zwykle około pół godziny i nie wymaga wcześniejszego, specjalnego przygotowania

Jakie są zalety zabiegu odmładzające?

 • Znaczącej poprawie ulega jędrność skóry. Oznacza to, że możliwe jest wygładzenie zmarszczek wokół oczu, szyi czy na dekolcie, jak również redukcja tkanki tłuszczowej pod samym podbródkiem. To natomiast pozwala na lepszą ekspozycję rysów twarzy oraz uwydatnienie jej naturalnych atutów.
 • Poprzez ujędrnienie skóry twarzy, ta staje się bardziej rozświetlona, promienna, a cera świeższa.

Czy istnieją jakieś przeciwwskazania do zabiegu?

Jak w przypadku innych zabiegów z zakresu medycyny estetycznej, również w tym przypadku istnieją przeciwwskazania do jego przeprowadzenia. Dlatego tak ważny jest wstępny wywiad, który specjalista przeprowadza z osobą zainteresowaną zabiegiem. Do najważniejszych przeciwwskazań należą:

 • nowotwór,
 • stosowanie leków przeciwzakrzepowych,
 • problemy skórne w postaci zakażenia lub wysypki,
 • naczyniaki oraz żylaki,
 • przerwanie tkanki skórnej w miejscu na ciele, gdzie zabieg ma być przeprowadzony,
 • karmienie piersią oraz ciąża.

Przed każdym zabiegiem specjalista podchodzi do pacjenta w sposób indywidualny, aby upewnić się, że nie istnieją żadne przeciwności do wykonania zabiegu, jak również, aby uzyskać jak najlepszy efekt. Warto znaleźć profesjonalny salon kosmetologiczny, np. Kajla.pl, który zapewni fachową pomoc w doborze odpowiedniego zabiegu oraz opiekę podczas jego wykonywania.

Podsumowanie

Endermlit to skuteczny, nieinwazyjny i trwały zabieg stymulujący głębokie warstwy skóry który przeznaczony jest na twarz i inne partie ciała. Dzięki technologii LPG gwarantuje doskonałe efekty. Korzystnie wpływa na nasz wygląd, zdrowie oraz samopoczucie.

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *