Girls surf wild – dlaczego warto jechać na babski obóz surfingowy za granicę?

Popularność kobiecej turystyki nabiera rozpędu, a wyjazdy wyłącznie w damskim gronie cieszą się coraz większą popularnością. Dotyczy to również obozów surfingowych, będących wyjątkową szansą na doskonalenie swoich umiejętności, ale również i na oderwanie się od codziennych problemów, zawarcie nowych znajomości, a także poznanie kultury i kuchni kraju, stanowiącego główny cel podróży. Jeśli zastanawiasz się nad babskim obozem surfingowym za granicą, podpowiadamy, dlaczego warto zdecydować się na taki właśnie wyjazd i co na niego zabrać!

Dlaczego warto zdecydować się na wyjazd w babskim gronie?

Nie od dziś wiadomo, że kobieca energia nie ma sobie równych! To właśnie dlatego wyjazdy w damskim gronie są swoistym zastrzykiem pozytywnego nastroju i dobrej zabawy. Stwarzają one jednocześnie szansę na nawiązanie nowych znajomości, a nawet kontaktów biznesowych, które trwają często jeszcze przez wiele lat po zakończeniu obozu. Tzw. babskie wyjazdy pozwalają naładować życiowe baterie, dostarczają endorfin, wywołujących uczucie szczęścia i zadowolenia, ale także dają pełną swobodę odpoczynku, bez towarzystwa mężczyzn.

Nic dziwnego, że taka forma spędzania czasu cieszy się coraz większą popularnością. Idealnym przykładem będzie, chociażby obóz surfingowy BSSURF, na którym spotykają się kobiety w różnym wieku i o różnych doświadczeniach, by doskonalić swoje umiejętności w walce z żywiołem. Takie wyjazdy pozwalają również nabrać dystansu do problemów dnia codziennego, a także zrelaksować się i odpocząć w gronie, akceptującym swoje niedoskonałości i wspierającym się w walce z trudnościami.

Jak wybrać swój pierwszy obóz za granicą?

Wybierając miejsce, w które warto udać się na tzw. babski wyjazd, można skorzystać z opinii znajomych lub też poszukać podpowiedzi na popularnych portalach internetowych. Dzięki temu zyskujemy gwarancję satysfakcji z wybranego kierunku i obietnicę odpoczynku w formie, jaką lubimy najbardziej. Ostateczna decyzja powinna być jednak zdeterminowana przez kilka istotnych czynników. Będzie to przede wszystkim cena wyjazdu i jego termin, ale również i oferta zajęć, które będą uatrakcyjniać czas na obozie.

Zwolenniczki błogiego relaksu z pewnością będą woleć odpoczynek w SPA od spływów kajakowych, a kobiety, ceniące sobie rozwój wewnętrzny, na pewno docenią warsztaty psychologiczne, organizowane w ramach wyjazdu. Z kolei obozy surfingowe są wyjątkową szansą, by połączyć w harmonijną całość wiele różnorodnych możliwości. Doskonałym przykładem będzie obóz surfingowy w Portugalii, którego uczestniczki nie tylko ćwiczą swoje umiejętności w walce z żywiołem, ale również poznają kulturę i zabytki kraju, próbują regionalnych potraw i korzystają z uroków piaszczystych plaż, których w tej części Europy z pewnością nie brakuje.

Czy mogę jechać sama na babski wyjazd?

To pytanie zadaje sobie z pewnością większość kobiet, które nie mają w swoim towarzystwie pasjonatki podobnej aktywności lub którym nie udało się namówić koleżanek na wspólny wyjazd. Jak się okazuje, babskie obozy to idealny sposób na zawarcie nowych znajomości, które z pewnością uatrakcyjnią wolny czas na wyjeździe. Na bazie takich właśnie idei powstał projekt Girls Surf Wild, przeznaczony dla kobiet, poszukujących spełnienia w aktywności fizycznej i w kontakcie z naturą.

W trakcie kobiecego obozu surfingowego można zakosztować samotnej walki z żywiołem, ale również i wesołego odpoczynku w gronie miłośniczek podobnego rodzaju aktywności fizycznej. Organizatorzy obozów dla kobiet niewątpliwie zadbają o integrację grupy, zwracając jednocześnie uwagę na dobrą zabawę, która jest najważniejszym elementem każdego wyjazdu. Wśród uczestniczek wybranego obozu surfingowego z pewnością odnajdą się osoby o podobnym temperamencie, w podobnym wieku i z takim samym spojrzeniem na rzeczywistość. To szansa na odpoczynek w doborowym towarzystwie, ale również i na zawarcie przyjaźni, które będą trwały nawet po zakończeniu wyjazdu.

Jak przygotować się na babski obóz surfingowy?

Aby po wyjeździe na obóz pozostały wyłącznie miłe wspomnienia, warto zadbać o odpowiedni bagaż. Powinny się na niego składać najważniejsze ubrania, ale również przedmioty codziennego użytku, wykorzystywane, chociażby do higieny osobistej. Co ważne, obozy surfingowe na ogół organizowane są w ciepłych krajach, co znacznie ułatwia pakowanie. Aby ochronić się przed wieczorną bryzą znad oceanu, warto do typowo letnich ciuchów dołożyć jeszcze ciepłą bluzę lub lekką kurtkę.

O rzeczy niezbędne do surfingu zadbają z pewnością organizatorzy, co zdejmuje z uczestniczek obozów obowiązek zabierania do samolotu desek surfingowych czy pianek neoprenowych. W domu należy pozostawić również codzienne problemy, także te zawodowe. Warto natomiast zabrać ze sobą pozytywne nastawienie, pogodę ducha i uśmiech, który ułatwi nawiązanie kontaktu z innymi uczestniczkami, zwłaszcza że większość osób przyjeżdża na takie obozy bez towarzystwa.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *