Jak dbać o brwi?

Brwi są ważną częścią twarzy – nie tylko u kobiet, ale i u mężczyzn. Ich odpowiedni kształt nadaje człowiekowi właściwy charakter. Zbyt cienkie sprawiają, że kobiety czują się mało wyraziście, zbyt grube brwi zaś prezentują się nieestetycznie. Większym problemem jest posiadanie cienkich, łysiejących brwi niż gęstych, pięknych i zdrowych. I to właśnie na tych ostatnich chcielibyśmy się dziś skupić. Jak dbać o brwi, by były odżywione, grube i pięknie się prezentowały? Jakie kosmetyki do brwi stosować?

Brwi – co warto o nich wiedzieć?

Medycyna chińska twierdzi, że gęstość brwi u kobiet jest oznaką ich płodności. Zgodnie z tym, w wieku rozrodczym posiadają one gęste, wyraziste włoski, często określane jako „krzaczaste”. Sytuacja zmienia się w wieku okołomenopauzalnym i w momencie wygaśnięcia czynności jajników – wówczas zauważalne są spore przerzedzenia, a w niektórych sytuacjach całkowity zanik ich obecności. Co więcej, kobiety stosujące antykoncepcję hormonalną również zauważają zahamowanie wzrostu brwi – w ich wypadku odstawienie środków najczęściej powoduje ich powrót do pierwotnego stanu. Należy jednak pamiętać, że musi upłynąć kilka miesięcy, zanim znów się zagęszczą.

Dodatkowo warto wiedzieć, że kondycja, jak i gęstość brwi są sprawą indywidualną, zależną od wielu czynników. Dużą rolę odgrywa wiek, sposób odżywiania, przyjmowanie leków i suplementów, stosowanie odpowiednich kosmetyków czy też zabiegów. Warto pamiętać, że zabiegi kosmetyczne, takie jak henna, mogą negatywnie wpływać na już osłabione brwi. W przypadku zdrowych i odżywionych nie należy się ich obawiać – są one odporne na niekorzystne efekty.

Jak dbać o brwi, by były nie tylko piękne, ale i zdrowe?

Chcąc zyskać piękne, odżywione włoski, warto pielęgnować je nie tylko poprzez regulację, farbowanie czy malowanie, ale też przeczesywanie i masowanie. Czynności te należy zawsze wykonywać zgodnie z kierunkiem ich wzrostu. Dodatkowo warto stosować olejowanie dowolnymi substancjami, gdyż wykazuje ono pozytywne działanie na porost włosków.

Dlaczego niektórzy zmagają się z łysieniem brwi?

Do najczęstszych czynników mających ogromny wpływ na łysienie brwi należą:

  • przyjmowanie leków, w tym antykoncepcji hormonalnej,
  • stres,
  • atopowe zapalenie skóry,
  • zaburzenia metaboliczne,
  • okres menopauzy,
  • łysienie plackowate,
  • zapalenie mieszków włosowych,
  • zaburzenia endokrynologiczne,
  • niedobór witamin i minerałów.

U części kobiet łysienie brwi jest efektem niewłaściwej ich pielęgnacji. Zarówno nadmierna depilacja, zbyt częste wykonywanie henny, a nawet nakładanie kremu na brwi może mieć negatywny wpływ na ich kondycję. Należy również pamiętać, by podczas demakijażu bardzo delikatnie pocierać brwi, gdyż zbyt mocne tarcie również może je uszkodzić.

Jak dbać o brwi, by były gęste?

Istnieje wiele sposobów, w tym domowych rozwiązań, które sprawiają, że brwi stają się gęstsze i ładniejsze. Jednym z nich jest wazelina. Nakładana kilka razy dziennie skutecznie je nawilża, odżywia, ale też sprawia, że stają się proste i sztywne. Należy jednak regularnie kontrolować sytuację tak, by nie doprowadzić do zapchania porów i powstania nieestetycznych zmian skórnych.

Wśród rozwiązań stosowanych od zewnątrz, warto rozważyć również stosowanie produktów wspomagających wzrost brwi, takich jak np. RefectoCil Lash & Brow Booster – serum na porost brwi i rzęs 2 w 1. Połączenie stosowania tego typu preparatów, ze wspomaganiem organizmu od wewnątrz może przynieść spektakularne efekty. Ważną rolę w suplementacji odgrywają witaminy z grupy B i D, aczkolwiek warto również stosować witaminę A, C, E oraz biotynę, cynk i krzem.

Dobrym rozwiązaniem jest wspomniane już olejowanie. Stosowanie oleju kokosowego nie tylko pozytywnie wpływa na zagęszczenie włosków, ale też sprawia, że szybciej rosną. Co więcej, specjaliści zauważają, że ogromny wpływ na ich jakość ma również nawodnienie organizmu. Okazuje się, że systematyczne picie wody, przynajmniej 6 szklanek dziennie, pozwala właściwie nawodnić skórę i pozytywnie wpłynąć na cebulki brwi.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *