Jak dobrać rozmiar spodni?

Zakup spodni często wiąże się z wielogodzinnymi przechadzkami po galeriach, które niejednokrotnie są drogą przez mękę. Wybór odpowiedniego modelu, kroju, koloru i przede wszystkim rozmiaru, to często nie lada wyzwanie.

Jak znaleźć idealne spodnie, które będą dobrze leżały, ładnie podkreślały naszą sylwetkę i będą wygodne? Czy to zadanie da się jakoś ułatwić? Przybywamy z pomocą!

Rozmiar, rozmiarowi nierówny

Ile razy usłyszałaś bądź sama wypowiedziałaś to stwierdzenie? Pewnie niezliczoną ilość razy. Dlatego też, coś musi w tym być. I faktycznie jest – dużo prawdy. To, że w jednym ze sklepów kupiłyśmy spodnie w rozmiarze 36, nie oznacza, że żaden inny rozmiar, w innych modelach spodni nie będzie dla nas dobry. W jednym sklepie możesz kupić spodnie w rozmiarze 38, które będą idealnie pasowały, a w innym rozmiar 34 będzie tym odpowiednim. Wniosek jest zatem prosty. Nie rozmiary, lecz wymiary!

Mierzymy się

O ile mamy do czynienia z rozmiarówką 34-46 problem jeszcze nie jest tak duży. Sprawa komplikuje się, kiedy na metce widnieje rozmiar 26, 28, 29. W przypadku jeansów często podana jest właśnie taka rozmiarówka. W Internecie można znaleźć tabele, które pomogą nam w rozwikłaniu takiej zagadki. Jeśli znamy mniej więcej swój wyjściowy rozmiar, będzie trochę prościej. Jednak, jak było wcześniej wspomniane, w zależności od konkretnego sklepu, sieciówki, rozmiar może być inny. Co zatem zrobić? Posłużyć się miarką krawiecką. Ona z pewnością nas nie oszuka i nie wprowadzi w błąd.

Podstawowe miejsca, gdzie powinnyśmy dokonać pomiaru to: pas – talia, biodra, długość całkowita spodni i długość wewnętrzna nogawki.

Oczywiście to, w jakich miejscach dokonamy pomiarów, powinno być zależne od kroju spodni, jakie chcemy kupić. Podczas poszukiwaniu spodni z wysoką talią należy zmierzyć obwód w najwęższym miejscu tułowia. W innym przypadku jest duże ryzyko, że spodnie będą nam np. odstawać. Nawet jeśli w innych miejscach spodnie będą leżały dobrze, a w najwęższym miejscu tułowia będą odstawać, nie będzie to wyglądać dobrze i na takie spodnie nie powinnyśmy się decydować. 

Innym bardzo ważnym aspektem jest długość nogawek. Co prawda statystyczny wzrost Polki wynosi 166 cm, jednak wiadomo jak to jest z danymi statystycznymi. Każda z nas jest inna i to jest piękne!

Kupuj mądrze

Przy zakupie spodnie jeansowych, powinnaś pamiętać o jedej bardzo ważnej rzeczy. Jeansy po kilku godzinach noszenia potrafią znacznie się rozciągnąć, ponieważ spodnie dopasowują się do naszej figury. Dlatego tak ważne jest, aby nie kupować za dużych jeansów, bo jeśli rozciągną się (podczas noszenia mogą nawet rozciągnąć się o 1 rozmiar), będziemy w nich wyglądać zwyczajnie źle. Wypchane kolana, albo nietrzymające się w odpowiednim miejscu w pasie spodnie nie wyglądają dobrze. Chociaż oczywiście to, w którym miejscu spodnie idealnie przylegają, a w którym są nieco luźniejsze, zależy od fasonu. 

„Nie znoszę kupować spodni!”

W Twojej głowie pojawia się taka myśl, na samo stwierdzenie „muszę kupić nowe spodnie”? Jeśli tak, to może zakupy internetowe są dobrym rozwiązaniem dla Ciebie. Po dokonaniu takich wymiarów możesz zdecydować się na zakup spodni przez interenet i jest duża szansa, że zakup zakończy się powodzeniem. W sklepach internetowych często mamy podane tabele rozmiarów, które podają dokładne wymiary w różnych częściach ciała. Dzięki czemu dobranie odpowiedniego rozmiaru staje się dużo łatwiejsze, a zakup trafiony. Możesz również zakupić dwa rozmiary z tego samego modelu, a potem zostawić te, które będą dobrze leżały, a drugą parę odesłać. 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *