Jak farbować włosy bibułą? Krok po kroku

Piękna i modna fryzura to ozdoba każdej Pani. W końcu w profesjonalnych salonach fryzjerskich skorzystać można z szeregu zabiegów, takich jak strzyżenie i modelowanie, czy farbowanie włosów. W szczególności ten ostatni cieszy się popularnością, ponieważ zapewnia trwały efekt przez około dwa miesiące, a nawet dłużej. Dużo zależy od tego, jaki rodzaj farby został użyty podczas farbowania, jak też samego koloru włosów, czy częstotliwości mycia. Jednak farba do włosów to nie jedyny sposób, aby odświeżyć ich kolor. Popularne są także szampony. W ich przypadku jednak kolor traci wyrazistość już po pierwszym myciu. Jest jeszcze jeden sposób, który pozwala na odświeżenie koloru włosów. Jest nim farbowanie włosów bibułą. Na jaki efekt można liczyć w tym przypadku oraz jak długo będzie się utrzymywać?

Farbowanie włosów bibułą – jaki kolor włosów można zafarbować?

Farbowanie bibułą daje najlepszy efekt w przypadku włosów jasnych. To właśnie one najlepiej chłoną pigment. Co więcej, im ciemniejsza bibuła, tym łatwiej osiągnąć zamierzony efekt. A tak naprawdę można on być wieloraki. W końcu bibuły można kupić w wielu kolorach, nie tylko tak standardowych, jak brązy, kasztanowe, miedziane, czy czarne, ale także fioletowe, niebieskie, a nawet zielone. Dlatego malowanie włosów bibułą to doskonały sposób na to, odświeżyć swoja fryzurę na przykład przed spotkaniem ze znajomymi.

Farbowanie włosów bibuła – krok po kroku

Jedną z zalet takiego sposobu malowania włosów jest jego niski koszt. Bibuły dostępne są praktycznie w każdym sklepie papierniczym. Co więcej, jeśli ktoś zakupi ich większą liczbę, tak na wszelki wypadek, możliwe, że zażegna kryzys w momencie, gdy o 22.00 syn lub córka przypomną sobie, że Pani prosiła na jutro przynieść do szkoły bibułę.

Farbowanie włosów bibułą jest bardzo proste i tak naprawdę bardzo szybkie. W jaki sposób można to zrobić?

  1. W pierwszej kolejności należy pociąć bibułę na pasma, które pozwolą na jej wygodne owinięcie wokół włosów. Z reguły ich szerokość powinna wynosić około 5-7 centymetrów. Jeśli ktoś chce zafarbować włosy na jednolity kolor, powinien owijać włosy od ich nasady. W przypadku stylizacji, w której tylko końcówki będą farbowane, warto zastosować kilka, różnych kolorów bibuły.

  2. Gdy pasma są już gotowe, należy je zmoczyć, a następnie odcisnąć nadmiar wody i bardzo szybko owinąć nim włosy. Bibuła powinna znajdować się na włosach przez kilka minut. Barwnik musi wniknąć w głąb włosów, aby nowy kolor był widoczny. Można ten przeprowadzić cały proces w nieco odwrotnej kolejności. Czyli najpierw owinąć bibułę wokół włosów a dopiero potem ją zmoczyć. W przypadku drugiej metody trzeba pamiętać o tym, aby bibułę na włosach moczyć nad zlewem lub wanną. W innym przypadku woda zmieszana z barwnikiem może poplamić podłogę oraz ubrania.

  3. Ostatni krok to zdjęcie bibuły. Oczywiście, trzeba jeszcze odczekać, aż włosy wyschną. Najlepiej, jeśli schnąć będą samoistnie, ponieważ przełoży się to na sam efekt farbowania. Jednak, jeśli ktoś nie ma na tyle czasu lub po prostu nie może doczekać się tego, jak wyszedł nowy kolor, może skorzystać z suszarki.

Gdy farbuje się włosy bibuła należy pamiętać o kilku, ważnych kwestiach. Przede wszystkim pigment, który zawarty jest w bibule, równie szybko barwi dłonie, co włosy. Dlatego podczas farbowania należy pamiętać o tym, aby założyć rękawiczki lateksowe. To pozwoli uchronić dłonie przed zafarbowanie.

Także woda, która może skapywać z mokrej bibuły, będzie zmieszana z barwnikiem. Dlatego podczas farbowania włosów bibułą należy założyć starą koszulkę, której po prostu nie szkoda poplamić. Co może się zdarzyć.

Efekty farbowania włosów bibułą

Pigment zawarty w bibule wchłania się lepiej w zniszczone włosy. Dlatego to w ich przypadku efekt będzie najlepiej widoczny. Co więcej, im ciemniejszy kolor bibuły, tym łatwiej osiągnąć zamierzony kolor. Jednak przy pomocy bibuły można uzyskać dowolną barwę włosów: ciemną, brązową, a nawet czarną, ale również rudą, zieloną, czy niebieską. Bibuła pozwoli na uzyskanie jednolitego koloru włosów na całej głowie lub ich zabarwienie na końcówkach. Z uwagi, iż farbowanie bibułą najlepiej sprawdza się w przypadku jasnych włosów, może być pomocne w pozbyciu się rudawych refleksów, które czasem pojawiają się na blond włosach.

Farbowanie włosów bibułą – czy jest szkodliwe dla włosów?

Sposób ten jest bardzo bezpieczny. Zarówno dla samych włosów, jak również skóry głowy. Wszystko dlatego, że bibuła, w tym barwniki nie posiadają żadnych, szkodliwych substancji oraz toksyn. Dlatego sposób ten jest doskonały, jeśli chodzi o tanie i szybkie odświeżenie fryzury.

Jak zmyć farbę z włosów?

Farbowanie włosów bibułą wiąże się jednak z tym, że efekt uzyskany w ten sposób, jest bardzo krótkotrwały. Dlatego to również dobry sposób do tego, aby trochę poeksperymentować z kolorem końcówek, czy włosów na całej głowie. Pigment z włosów może zmyć się już po pierwszym myciu. I wcale nie trzeba do tego używać specjalnego szamponu. Wystarczy ten, stosowany do regularnej pielęgnacji skóry głowy oraz włosów.

Autor: Jakub Tomkiewicz, Redaktor Naczelny portalu blogkobiet.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *