Jak malować farbami akwarelowymi?

Malowanie staje się nie coraz popularniejszą rozrywką którą często zaczynamy dopiero w dorosłym życiu. Zajęcia plastyczne mają ogromne znaczenie dla rozwoju dzieci, ale wiele osób nie odnajduje w kolejnych latach aż takiego zamiłowania do malowania, za to z chęcią zaczyna eksperymentować w dorosłości. Rysowanie i malowanie mogą być nie tylko realizowaniem zainteresowań, ale także świetnym sposobem na relaks po pracy i oderwanie się od rzeczywistości. Jednymi z popularniejszych farb są farby akwarelowe. Mnóstwo osób właśnie od tych delikatnych produktów zaczyna swoją przygodę. Jak malować akwarelami?

Czego potrzebujemy na początek?

Każda farba dostarcza nam nieco innych możliwości, a końcowy efekt jest zupełnie odmienny. Poszczególne rodzaje barwników  wymagają także od stosowania innej techniki oraz różnorodnych akcesoriów. Farby akwarelowe są zbudowane z pigmentu, który połączony jest z wodorozpuszczalnym spoiwem, na przykład gumą arabską. Skład ten uzupełniony jest o dodatkowe składniki, które czynią właściwości oraz konsystencję akwareli bardziej stabilnymi. Są one delikatne i łatwe w użyciu, dlatego właśnie od nich bardzo często zarówno dzieci, jak i dorośli rozpoczynają swoją naukę malowania. Zastanawiasz się, co jest Ci potrzebne na początek? Na szczęście, że rozpocząć treningi, nie musimy mieć wiele. Kilka kolorów farb, na przykład  winsor & newton akwarele, dwa, trzy pędzle i papier o właściwej dla wilgotności tej techniki gramaturze.

 

 

Specyfika malowania farbami winsor and newton akwarele

W farbach akwarelowych spoiwa jest mało, a pigmentu sporo, co sprawia, że malowanie tą techniką jest specyficzne. Wszystkie niezbędne do pracy akcesoria i gadżety znajdziesz w sklepie internetowym https://www.sklepmatejko.pl/ i zamówisz wygodnie z przesyłką do domu. Kilka rodzajów pędzelków, kubek w wodą, wygodne miejsce do pracy, wybrany przez Ciebie podkład oraz papier o właściwej gramaturze i zaczynamy! Na pędzel należy nabrać nieco wody, następnie zanurzyć go w kostce lub farbce wyciśniętej na podstawkę. Woda rozpuści nieco spoiwo, a my możemy nanieść farbę z pigmentem na kartkę. W tej technice na papier trafia sporo wody, dlatego właśnie musi być ona właściwie dobrany. Woda wsiąka w papier, a pigment zostaje wciśnięty głęboko w włókna. Farb akwarelowych nie nałożymy dużo, a możliwości poprawek są nieco ograniczone. Całą warstwa farby znajdująca się na papierze będzie dość cienka, jasna i świetlista i mało kryjąca.

Farby akwarelowe winsor & newton dla początkujących i doświadczonych artystów

Na początek malowania warto wybrać kilka farb, wcale nie musimy mieć od razy wielkiego arsenału, ale warto postawić na jakość. Oferowane przez sklepmatejko.pl Winsor & newton akwarele tworzone przez angielską firmę to najwyższej klasy farby z czystymi i bardzo mocnymi kolorami. Używane przy ich wytwarzaniu pigmenty są bardzo trwałe i dają świetlisty oraz dość zdecydowany, jak na akwarele efekt. Ich ogromną zaletą jest to, że są bardzo ekonomiczne w użyciu, wystarczy naprawdę niewielka ilość farby, by osiągnąć zadowalający efekt. Winsor & newton akwarele dostępne są w wygodnych tubkach.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *