Jak naturalnie powiększyć piersi 10 sposobów

Żyjemy w świecie zdominowanym przez Internet, a przede wszystkim trendy, które kształtują się w sieci. Portale społecznościowe, czy też kolorowe magazyny często tworzą złudny obraz piękna. Wszystko dlatego, iż ogromna ilość zdjęć, nim trafi w ogóle do publikacji, poddawana jest subtelnym, acz często dosadnym procesom obróbki graficznej. Oczywiście, im bardziej doświadczony grafik, tym ciężej na pierwszy rzut oka stwierdzić, że zdjęcie było w jakiś znaczący sposób przerobione. Nie mówimy tutaj przecież o zdjęciach rodem z memów, w których piękne krzywizny widoczne są nawet na framugach drzwi i okien.

Niestety, tak podrasowane zdjęcia odbijają się na percepcji społecznej. Atrakcyjność danej osoby coraz częściej konfrontuje się z „internetowymi wzorcami”, które przecież nie są prawdziwe. Bardzo cierpią na tym przede wszystkim Panie. W szczególności, jeśli mają tendencję do porównywania swojej figury z figurami kobiet z Insta, czy magazynów mody. Najczęściej kobiety narzekają na swój brzuch, ale też biust. Czasem jest on za duży, czasem za małym, czasem zbyt szpiczasty, a czasem zbyt mocno opada. Rzadko jednak, w odczuciu samych właścicielek, jest on po prostu idealny i taki, jak być powinien.

Oczywiście, wraz z wiekiem skóra piersi staje się mniej jędrna, przez co piersi robią się „obwisłe”. Także ciąża, a również karmienie piersią mają wpływ na późniejszy wygląd piersi. Jeśli jednak ich wygląd nie zadowala kobiety nie oznacza to, że od razu trzeba decydować się na operację plastyczną. W ostatnich latach jest to jeden z najpopularniejszych zabiegów jeśli chodzi o zabiegi medycyny estetycznej, ale czy faktycznie jest tak potrzebny? Co więcej, jest on po prostu kosztowny i nie każda kobieta może sobie pozwolić na taki zabieg.

Co jednak można zrobić, a czasem nawet trzeba i nie koniecznie w kontekście samej estetyki piersi, ale w imię działań prozdrowotnych, to stosować naturalne metody, które pozwolą na powiększenie biustu bez potrzeby poddawania się operacji.

Jak skutecznie powiększyć piersi?

Niestety, ale trzeba sobie zdać sprawę, że powiększenie biustu bez operacji rzadko daje efekty trwałe. To znaczy, że raz osiągnięty efekt będzie utrzymywał się samoistnie przez długi czas, jak ma to miejsce w przypadku operacji. Powiększenie biust, czasem również jego redukcja w sposób operacyjny jest działaniem inwazyjnym. W trakcie operacji lekarz medycyny estetycznej w sposób mechaniczny kształtuje piersi. Wykorzystuje również implanty, które mają na celu pomóc utrzymać efekt właściwie do końca życia. Jednak w przypadku metod naturalnych trzeba je stosować regularnie, ponieważ tylko wtedy przynoszą zamierzony efekt. Jeśli chodzi o skuteczność można tutaj bardziej mówić o tym, że dzięki danej metodzie biust można ujędrnić, jak również wygładzić skórę piersi, czy też zredukować rozstępy. Dzięki czemu, chociaż optycznie biust nie zawsze staje się większy, staje się wizualnie bardziej atrakcyjny. Jeśli chodzi o naturalne sposoby na powiększenie piersi, istnieje jednak kilka sposób, które warto wdrożyć do swojego życia w sytuacji, gdy ktoś jest niezadowolony ze swojego biustu.

1. Niewielki biust u osób tłustych

„Ta babeczka na pewno pójdzie w piersi” – wiele Pań, gdy sięga po coś słodkiego usprawiedliwia się tym, że ewentualny wzrost wagi na pewno widoczny będzie przede wszystkim w piersiach. Po pierwsze: nie ma co się obwiniać o to, zjadło się babeczkę, czy ciastko. O ile ktoś nie cierpi na cukrzycę, gdzie faktycznie kontrola ilości spożywanego cukru powinna być poddana kontroli, o tyle słodka przekąska to nie grzech. Po drugie, takie podejście, że wzrost masy ciała przyczyni się do wzrostu piersi jest faktycznie słuszny. Wszystko dlatego, że piersi są przede wszystkim zbudowane z tkanki tłuszczowej. Dlatego wzrost wagi, a najczęściej wiąże się ze wzrostem tkanki tłuszczowej, przekłada się na większe piersi.

2. Workout time

Tak, drogie Panie, również regularny trening pomoże w powiększeniu biustu. Jednym z podstawowych ćwiczeń, które aktywuje mięśnie klatki piersiowej i pozwala poprawić rozmiary miseczki, są pompki. Co więcej, dzięki regularnym ćwiczeniom biust staje się również bardziej jędrny.

3. Stosowanie odpowiedniej diety

Dla wzrostu piersi kluczowe są estrogeny, progesteron oraz prolaktyna. To istotne hormony, jeśli chodzi o funkcjonowanie kobiecego organizmu. Odpowiadają między innymi za cykl miesiączkowy, utrzymanie libido, syntezę białek endogennych, czy równowagę gospodarki lipidowej. Hormony mają także wpływ na wielkość kobiecego biustu, ale również jego wielkość. Wszystko dlatego, że hormony regulują ilość tkanki tłuszczowej, która odkłada się w piersiach. Dlatego warto wprowadzić do codziennej diety składniki takie, jak:

  • orzechy: to doskonałe źródło tłuszczy jednonasyconych, a z uwagi, że piersi to w dużej mierze tkanka tłuszczowa, warto stosować jego różne formy

  • zielone warzywa liściaste: stanowią doskonałe źródło wapnia oraz żelaza, hamują również zbyt wysoką produkcję testosteronu (który jest także produkowany w ciele kobiety) i regulują gospodarkę hormonalną

  • soja: jednym z elementów soi jest fitoestrogen, który jest roślinnym odpowiednikiem estrogenu, dlatego pobudza receptory estrogenu jak też budowę nowych komórek, z których składają się piersi

4. Kozieradka na powiększenie biustu

Nasiona kozieradki to źródło wielu wartościowych składników odżywczych oraz witamin. Są doskonałym elementem, jeśli chodzi o przyprawy w kuchni. Kozieradka stanowi również ważny element różnego typu kosmetyków. Jednak kozieradka może pomóc także w naturalnym powiększeniu biustu oraz jego ujędrnieniu. Można stosować w tym celu chociażby herbatki, które przygotowuje się na bazie nasion.

5. Regularne stosowanie wazeliny

Chociaż dla wielu osób może być to nie lada zaskoczeniem, również wazelina może pomóc w powiększeniu biustu. Wystarczy nakładać ją regularnie na piersi. Dodatkowym efektem będzie ujędrnienie piersi oraz wygładzenie skóry biustu.

6. Próbowałaś już masażu?

To kolejny, naturalny sposób na powiększenie biustu. Jest on prosty, przyjemny i z powodzeniem może stosować masaż regularnie, chociażby w trakcie kąpieli, czy prysznicu. Dzięki masażowi skóra piersi będzie również bardziej jędrna. Najlepiej jest masować piersi od ich podstawy w stronę mostka.

7. Zimny prysznic na powiększenie biustu

Tak, dokładnie. Także zimny prysznic pomoże w powiększeniu Twojego biustu. Wszystko dlatego, że zimna woda pobudza działanie krążenie i ujędrnia skórę.

8. Kremy i tabletki na bazie naturalnych składników

Naturalne powiększenie piersi jest również możliwe dzięki specjalnym preparatom i kremom, które dostępne są chociażby w aptekach. Najczęściej są to środki na bazie ziół, czyli oparte na naturalnych składnikach, chociażby kolendrze, czy czarnuszce, a także rumianku. Mogą stanowić uzupełnienie codziennej diety.

9. Stosowanie tabletek antykoncepcyjnych

W przypadku tego rodzaju preparatów ich efektem ubocznym jest często powiększenie biustu. Wszystko za sprawą progesteronu oraz estrogenu, który występuje w tego rodzaju tabletkach.

10. Olej z kopru włoskiego

Także regularnie wcierany olej z kopru włoskiego pomoże w tym, aby Twój biust stał się większy. Tego typu olej można przygotować samodzielnie, wykorzystując w tym celu nasiona kopru włoskiego. Taki preparat powinno się nakładać na piersi 2-3 razy dziennie.

Czy można jednocześnie szybko i naturalnie powiększyć biust?

W przypadku naturalnych, domowych metod ciężko oczekiwać natychmiastowego rezultatu. Wszystko dlatego, że naturalne sposoby wiążą się z konkretnymi procesami. Piesi nie urosną tak po prostu w ciągu tygodnia, czy dwóch, ponieważ, aby było to możliwe, należy regularnie stosować odpowiednie środki, czy wykonywać ćwiczenia. Tak samo jak szybko nie można wyrobić sobie widocznych mięśni, tak też nie można od razu liczyć na zmianę w rozmiarze piersi, czy ich jędrności.

Autor: Jakub Tomkiewicz, Redaktor Naczelny portalu blogkobiet.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *