Jak odpowiednio dobrać torebkę do stroju

Jak wiadomo, trendy się zmieniają, szczególnie te, które sprowadzają się do kwestii, jak również ubioru. Można jednak śmiało powiedzieć, iż w dalszym ciągu funkcjonują pewne zasady, które ułatwiają odpowiednie skomponowanie swojego ubioru pod kątem stroju. A jak wiadomo, strój najczęściej dopasowuje się do poszczególnych okazji. Chociaż na salonach spotyka się coraz bardziej odważne stylizacje, niejednokrotnie dobrym pomysłem jest wykorzystanie dress code’u. Dlaczego? Ponieważ odpowiednie dopasowanie stylizacji pod kątem okazji to oznaka dobrego gustu, jak też obyczajów. Szokujące kreacje mają za zadanie przede wszystkim wywołać poruszenie wśród odbiorców, a przecież pogoń za sensacją to domena celebrytów. W codziennym życiu o wiele lepiej sprawdzają się dobre i sprawdzone pomysły. Jak to właściwie ma się do kwestii, które są związane z doborem torebki do stroju? Otóż damska torebka to esencjonalny dodatek niemalże każdej kreacji. To również praktyczny i podręczny pomysł na to, by mieć pod ręką najważniejsze rzeczy, jak portfel, telefon, czy klucze lub pomadkę. Czym kierować się podczas doboru torebki do stroju?

Wybieramy torebkę do konkretnych kreacji – co mieć na uwadze?

Istnieje kilka, ogólnych zasad, które warto przestrzegać, a które pozwolą na stworzenie estetycznej i kompletnej wizualnie stylizacji. Przede wszystkim warto wybierać torebki z materiału, który dopasowany jest do materiałów, z których składają się poszczególne elementy garderoby. Co to oznacza? Szczególnie latem modne, cenione i rozchwytywane są kreacje lekkie, zwiewne. Luźne sukienki, które zostały wykonane z lekkiej, przepuszczającej powietrze tkaniny to istne zbawienie w obliczu wysokiej temperatury, która doskwiera latem. Dlatego, by całej kreacji naddać optycznej zwiewności, warto do takiej kreacji dobrać również lekką wizualnie torebkę, która może być wykonana nawet z tkaniny. Jednym z pomysłów, które zyskują popularność, są torebki typu shopper, dla których inspirację stanowiły płócienne torby zakupowe. Laura Biaggi to jeden z przykładów, który ukazuje, jak można połączyć dwa, istotne aspekty torebek: ich estetykę oraz praktyczne zastosowanie. Prosta i zwiewna forma torebki, która została wykonana z wysokiej jakości materiału i posiada dodatkowe zdobienia to atrakcyjny dodatek do letniej kreacji.

Spójna wizualnie kreacja

Jak wiadomo, można mówić o różnych stylizacjach, między innymi o wieczornej kreacji, którą cechuje elegancja. Panie najczęściej decydują się na długie suknie, często z odkrytymi ramionami a także plecami, dodatkowe akcesoria, jak bransoletki, naszyjniki, czy kolczyki. Buty na wysokim obcasie i oczywiście odpowiednią torebkę. W tym przypadku torebka jest tylko akcentem, który ma proste zadanie: podkreślić elegancki charakter kreacji. Dlatego w tym przypadku doskonale sprawdzają się torebki niewielkie, często bez paska, którą trzyma się w dłoni. To jeden z najbardziej sprawdzonych dodatków, jeśli chodzi o kreacje wieczorowe. W ich przypadku rozmiar torebki ma znaczenie, ponieważ jest ona wyłącznie dodatkiem, który nie może przykuwać zbyt dużo uwagi, a powinien tylko podkreślić elegancję całego stroju.

Ostatni krzyk mody wśród torebek do stroju casualowego

Tak naprawdę najwięcej problemów może nastręczyć wybór torebki do stroju codziennego, luźnej, często niemal sportowej kreacji, która sprawdzi się podczas zwykłego spotkania na mieście. Już od pewnego czasu w modzie męskiej popularne są czapki z daszkiem, bluzy z kapturem, a nawet spodnie dresowe. Chociaż kiedyś były to „atrybuty” męskiej garderoby, oczywistym jest, że panie uwielbiają w określonych sytuacjach stylizacje, która łączą w sobie sportowy charakter. Dlatego torebka nerka damska wydaje się naturalnym dopełnieniem całego stroju. Oczywiście, same torebki posiadają damski charakter, a to oznacza wersje różnokolorowe, dodatkowe zdobienia, a jednocześnie możliwość stworzenia luźnej kreacji, w której wychodzi się ze schematu, w którym torebki postrzega się wyłącznie przez pryzmat elementu, który kobiety noszą na ramieniu. Jednocześnie, jak wiadomo, nerki doskonale sprawdzają się w swojej podstawowej formie, czyli jako akcesoria, w których można przechowywać najważniejsze rzeczy.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *