Jak się ubrać na skateboard

Niektórzy uważają, że na desce wygląd nie jest ważny, a liczy się jazda i umiejętności. Drudzy zaś uprawiają ten sport dla szpanu, aby pokazać się w markowych ciuchach i zabrać ze sobą najbardziej odjechany sprzęt, by zabłysnąć wśród fanów. No i jak tu mówić w tym wypadku o kompromisie i rozsądku ?


Skateboarding, czyli jazda na deskorolce po placach, ulicach i boiskach do skatingu robi furorę w naszym kraju. Niemniej jednak jak każdy inny sport wymaga odpowiedniego ubrania, które przetrwa naszą szaleńczą jazdę, piruety na desce, a także wyskoki, przeskoki oraz wszelkiego rodzaju kontuzje i upadki. Niestety ten sport do łatwych nie należy, a przy okazji straty na ciele i w ciuchach mogą być duże. Dlatego warto zainwestować w profesjonalną odzież skateboardingową, która nie tylko uchroni nas przed wieloma kontuzjami, a przede wszystkim przetrwa i dzielnie wesprze naszą miłość do jazdy na deskorolce.


Idziesz na deskorolkę- w co się ubrać


Bluza z kapturem i spodnie to wizerunek skatera. Odzież skateboardowa powinna być wygodna i nie krępować ruchów, w trakcie jazdy na deskorolce. Zatem luźne t-shirty i bluzy z kapturem są idealnym rozwiązaniem. Przy tym niedługie i wygodne spodnie będą dopełnieniem całości ubioru. Ponadto nie należy zapomnieć o kultowej czapce z daszkiem.


Panie skaterki mają większą dowolność i kreatywność ubioru na desce. Mogą tutaj łączyć style pozornie ze sobą niepowiązane. Na pewno luźne i wygodne spodenki, a do tego bluzka z oryginalnym nadrukiem i jeansowa kurtka np. z cekinami. Kobiety nie powinny przy tym zapomnieć o czapce z daszkiem lub innej czapce z nadrukiem.


Buty do skateboardingu


Do skatebordingu idealnym rozwiązaniem są tenisówki lub trampki. Ten rodzaj buta zapewnia dobrą przyczepność nóg do blatu deskorolki. Przy wyborze obuwia na deskorolkę zwróćmy szczególną uwagę na antypoślizgowe podeszwy, które zapewnią nam bezpieczną jazdę i ochronią nas przed wieloma kontuzjami. Mężczyźni zazwyczaj wybierają klasyczne wysokie tenisówki lub trampki, Panie zaś wybierają między vansami a trampami.


Markowe ubrania na deskorolkę


Markowe nie koniecznie znaczą czołowe marki sportowe, takie jak: Nike, Puma, Reebok, czy Adidas. Chociaż ten segment również jest dobrym rozwiązaniem, dla tych, co lubią więcej szpanu. Klasyczna odzież skateboardowa nie wyróżnia się konkretną marką, ale odpowiednimi parametrami zapewniającymi pełen komfort i bezpieczeństwo jazdy na desce. Przy tym również jest odlotowa i spełnia wszelkie kanony designerskie współczesnych fanów skateboardingu. Ubrania i akcesoria na deskorolkę znajdziesz w sklepach skateboardowych, dedykowanych tej dyscyplinie sportowej.  

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *