Jak udekorować stół za pomocą szklanych dodatków?

Każda większa impreza okolicznościowa wiąże się z koniecznością starannej dekoracji stołów. Przy dużej liczbie zaproszonych gości warto zadbać o to, by szklane dekoracje nie tylko pięknie wyglądały, ale były też funkcjonalne – przykładem są misy szklane lub słoje, które mogą sprawdzać się w różnych zadaniach.

Dlaczego warto inwestować w szklane dekoracje?

Ozdoby stołu wykonane ze szkła bardzo dobrze sprawdzają się w salach weselnych i restauracjach – wielu przedsiębiorców się o tym przekonało. Składają się na to 3 czynniki:

• uniwersalność – szklane dekoracje pasują właściwie do każdej aranżacji, więc nawet jeśli para młoda poprosiła o przystrojenie stołu weselnego w określone motywy lub kolory, to szkło będzie z tą koncepcją doskonale współgrać

• trwałość – z wyjątkiem ekstremalnych sytuacji szkło jest wyjątkowo trwałym materiałem dekoracyjnym, który może posłużyć w firmie długie lata

• łatwość w czyszczeniu – szkło można szybko doczyścić nawet z trudnych zabrudzeń, co na weselach i wszelkich dużych eventach jest niebywałą zaletą – misy szklane, czy patery na owoce bardzo dobrze znoszą mycie i kontakt z detergentami

Jak wykorzystywać dekoracje ze szkła w firmie?

Sposobów na zastosowanie szklanych naczyń w wystroju stołu weselnego jest bardzo wiele. Do mis szklanych można włożyć dekoracyjne dodatki (np. szyszki, mech, ozdobne kamienie lub kwiaty) i postawić je na stole. Tradycyjne, wysokie świeczniki można zastąpić szklanymi słojami, które są dużo bezpieczniejsze – zwłaszcza na imprezach, gdzie są obecne dzieci.

Neutralny charakter szklanych ozdób pozwala za każdym razem stworzyć zupełnie nową aranżację – te same misy szklane, które jeszcze niedawno zachwycały gości letnią dekoracją pełną zieleni, niedługo potem mogą przeistoczyć się w nośnik bożonarodzeniowych ozdób i zimowych akcentów.

Dzięki misom szklanym i słojom można też w efektowny sposób zaserwować jedzenie – w tym owoce, desery i przystawki. Elegancka salaterka czy misa na łakocie w kształcie łabędzia przyciągają uwagę gości i doskonale prezentują się na zdjęciach z imprezy. Warto skompletować zestaw szklanych dodatków z przeznaczeniem na różne okazje – a potem tworzyć z nich ciekawe kompozycje, które uświetnią wystrój ślubnego stołu lub urodzinowego przyjęcia. 

Szkło można też przystrajać różnymi dodatkami – welurowymi tasiemkami lub ozdobnymi sznurami. Dzięki tym drobnym modyfikacjom za każdym razem uzyskuje się inny, ciekawy efekt, za pomocą którego można nawiązać – np. kolorystycznie – do stylu imprezy i wytycznych, jakie przekazali klienci.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *