Jak unieść włosy u nasady i dodać im objętości?

Pielęgnacja włosów nie zawsze jest łatwa. Źle dobrane kosmetyki czy zabiegi mogą nadmiernie obciążać włosy i powodować, że będą one przyklapnięte oraz pozbawione objętości. Szczególnie obszar u nasady włosów jest problematyczny, jednak istnieją proste sposoby, które pozwolą unieść włosy. Jak unieść włosy i nasady?

Jak powinno się pielęgnować włosy, by nie były oklapnięte?

Podczas codziennych zabiegów pielęgnacyjnych, warto pamiętać o kilku najważniejszych zasadach, które pozwolą unieść włosy tuż przy nasadzie. Po pierwsze bardzo ważny jest odpowiednio dopasowany szampon. Najlepiej sięgać po łagodne produkty, które swoją formułą nie będą obciążać włosów i pozwolą im odbić się u nasady. Kolejną kwestią jest prawidłowe nakładanie odżywki – powinno się rozprowadzać ją jakieś 10-15 centymetrów od nasady, najlepiej na same końcówki, które najbardziej potrzebują nawilżenia i odżywienia. 

Kosmetyki dopasowane do porowatości

Kluczem do zdrowych i uniesionych u nasady włosów są przede wszystkim prawidłowo dopasowane kosmetyki. W tym celu warto w pierwszej kolejności wykonać test na porowatość włosów, z którego wyniknie czy są one nisko, średnio czy wysokoporowate. Jest to bardzo ważne, ponieważ przykładowo treściwa odżywka przeznaczona do włosów o wyższej porowatości nałożona na cieńsze włosy będzie skutkować ich przeciążeniem i brakiem objętości. Wybierając kosmetyki, warto unikać również nadmiaru emolientów – powinno się bardziej zachować równowagę między proteinami, humektantami i emolientami – oraz silikonów, które mogą obciążać włosy.

Pielęgnacja skóry głowy kluczem do sukcesu

Pozytywnie na odbicie włosów od skóry głowy, optyczne zwiększenie ich objętości oraz utrzymanie ich w prawidłowej kondycji będzie miała wpływ pielęgnacja skóry głowy. Doskonałym wyborem będą przede wszystkim wcierki, które nie tylko pobudzą wzrost, ale również będą stymulowały skórę głowy. Warto poświęcić też krótką chwilę na masaż skóry głowy – można połączyć go z aplikacją szamponu – poprawi on ukrwienie skóry głowy oraz przyczyni się do odbicia włosów u nasady.

Jak najlepiej myć włosy?

Aby włosy były uniesione u nasady, najlepiej jest myć je głową do dołu. Pierwszym krokiem będzie dokładne namoczenie włosów, kolejno wmasowanie szamponu w skórę głowy, a następnie nałożenie odżywki (z zachowaniem prawidłowego odstępu od skóry głowy). Najlepszym wyborem do mycia włosów będzie letnia woda.

Jak powinno się suszyć włosy, aby nadać im objętości?

Sprzymierzeńcem w stylizacji włosów u nasady będzie wysokiej jakości suszarka. Umyte włosy, pozostawione do samodzielnego wyschnięcia, będą układać się, jak najbliżej skóry głowy, przez co mogą wydawać się oklapnięte i pozbawione objętości. Podczas suszenia powinno się wybierać zimny nawiew. Najkorzystniejsze będzie suszenie włosów w pochylonej pozycji – głową w dół. Nawiew najlepiej jest ustawić w stronę końcówek włosów. W czasie suszenia można również przeczesywać włosy lub wykorzystać okrągłą szczotkę do stylizacji – można nawijać poszczególne pasma tak, by odbić je od nasady. Jeszcze innym rozwiązaniem będą grube wałki i nakładanie na nie poszczególnych pasm, by nadać im objętości.

Ochrona włosów podczas snu

Podczas snu włosy mogą się odkształcać od poduszki. Aby to zmniejszyć, warto wymienić dotychczasową poszewkę poduszki na wykonaną w jedwabiu. Będzie ona znacznie delikatniejsza dla włosów – zapobiegnie ich łamaniu i kruszeniu, a także zmniejszy ich plątanie podczas snu. Innym rozwiązaniem będzie czepek do snu. Włosy można także spinać w delikatny kok na czubku głowy, dzięki temu rano, po rozpuszczeniu, zyskają one objętość.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *