Jak wybrać idealne obrączki ślubne?

Wybór obrączek ślubnych to nie lada wyzwanie dla przyszłego małżeństwa. Mnogość kruszców, wzorów, wymiarów może spowodować, że będą mieć wiele wątpliwości podczas szukania odpowiedniej pary biżuterii ślubnej. Na co zwracać szczególną uwagę przy wyborze obrączek ślubnych, by był satysfakcjonujący i nie zrujnował budżetu przeznaczonego na ten cel?

Tradycje związane z noszeniem obrączek – co warto wiedzieć?

Na którym palcu nosi się obrączkę

Zawsze zastanawiało Cię, na której ręce nosi się obrączkę? Według polskiej, długoletniej tradycji biżuterię ślubną zakładamy na serdeczny palec prawej dłoni.

Kto kupuje obrączki

Kolejną tradycją (nie tylko obowiązującą w Polsce) jest ta, która wskazuje, kto powinien kupić obrączki. Ten obowiązek spoczywa na przyszłym panu młodym.

Na co zwracać szczególną uwagę przy wyborze obrączek ślubnych?

Wybór obrączek ślubnych i mnogość wielu różnych wzorów tego typu biżuterii może przyprawić o zawroty głowy! Jak je wybrać, by ostateczne, upatrzone modele były tymi jedynymi?

Oto kilka najważniejszych aspektów, o których warto pamiętać podczas oglądania obrączek:

  • Wzór obrączki – w salonach jubilerskich i sklepach z biżuterią znajdziesz ogromny wybór wzorów obrączek ślubnych. Najważniejsze znaczenie przy ich wyborze ma Twój gust. Dlatego warto dokładnie przemyśleć, czego szukasz. Do najpopularniejszych i chętnie kupowanych wzorów obrączek można zaliczyć te z delikatnymi kamykami, obrączki z niestandardowymi detalami, szerokie pełne z wielu kamieni, które sprawiają wrażenie bardzo szczegółowych i prestiżowych. Popularne są również obrączki ślubne z kilkoma rodzajami różnych kamieni ozdobnych.
  • Rodzaje złota, kolory – nie wiesz, czy wybrać obrączki nietypowe czy bardziej klasyczne? Taka decyzja powinna być uzależniona głównie od gustu Twojego i Twojej partnerki. Wiele osób podczas zakupu zwraca uwagę na to, by były to trwałe obrączki, czyli na próbę kruszcu, z którego są wykonane. Pod względem popularności kolorów wyróżnia się obrączki żółte, czerwone, różowe i białe. Te pierwsze są najczęściej wybierane ze względu na większą zawartość srebra niż w innych modelach. W pozostałych jest dużo większy udział w składzie miedzi i palladu. W przypadku obrączek z dużą zawartością palladu warto pamiętać, że cena takich obrączek jest droższa ze względu na większą wartość palladu od złota niklowego.
  • Rodzaj obrączki – w sklepach znajdziesz wiele modeli, dlatego warto zaznajomić się nieco w rodzajach dostępnych obrączek, by zaoszczędzić czas i wiedzieć, czego szukasz. W salonach jubilerskich znajdziesz bogatą ofertę obrączek klasycznych i nietypowych. Na pewno Twoją uwagę przyciągnie również obrączka płaska czy obrączka półokrągła. Rodzaj wybranej biżuterii ma również wpływ na wygodę podczas noszenia i to, jak się prezentuje na palcu.
  • Próby platyny i złota – wybór odpowiedniego kruszcu ma szczególne znaczenie dla trwałości obrączki. Jeśli się zastanawiasz, jaka jest najlepsza próba złota, to musisz wiedzieć, że najczęstszy wybór pada na próbę złota 585 ze względu na dobre połączenie metali i trwałość obrączek. W salonach jubilerskich popularne są również obrączki ślubne o próbie złota 333 i 750.
  • Szerokość i rozmiar obrączki ślubnej – kolejnym ważnym aspektem dobrego wyboru obrączek ślubnych są wymiary. W tym celu nie obejdzie się bez przymierzenia. Wbrew pozorom to bardzo ważne, by obrączka była wygodna, nie za szeroka i nie za wąska.
  • Powiększenie obrączki – podczas zamawiania obrączek ślubnych warto od razu upewnić się u jubilera lub w salonie, czy będzie możliwe powiększenie obrączki po pewnym czasie.
  • Grawer na obrączkach – nie wiesz, jaki grawer na obrączkach wybrać? Najczęściej znajduje się on wewnątrz obrączek i przyjmuje postać daty ślubu i imienia drugiej połówki. Niektórzy decydują się również na osobiste dedykacje, by jeszcze bardziej podkreślić miłość do drugiej osoby.

O czym jeszcze pamiętać przy wyborze obrączek ślubnych?

Wybierając po raz pierwszy obrączki ślubne, zwróć uwagę na to, ile ważą obrączki i jakie są dostępne rodzaje złota czy kolory, by móc o wiele łatwiej podjąć decyzję.

Na ostateczną decyzję zakupową ma również wpływ to, czy szukasz obrączki na ślub cywilny, jakie są upodobania młodej pary biżuteryjne i budżet, jaki chcesz przeznaczyć na taki wydatek. Jeśli szukasz wyjątkowych obrączek, sprawdź ofertę sklepu jubilerskiego: 24Karaty (https://24karaty.pl).

Ile kosztują obrączki?

Cena biżuterii ślubnej jest uzależniona od rodzaju i ilości w składzie metali: platyny lub złota, i waha się od 500 zł do nawet 3000 złotych!

fot. tytułowa: Amanda Mocci | Unsplash.com

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *