Kobiety, które pragną zapuścić włosy, cieszyć się piękną, oszałamiającą fryzurą, muszą mieć również na uwadze to, iż bardzo ważnym aspektem jest odpowiednia pielęgnacja włosów. Dlatego warto, przede wszystkim w trakcie zapuszczania włosów, przestrzegać pewnych zasad. Jednak wiele z nich ma zastosowanie po prostu w codziennym życiu. Wszystko dlatego, że pozwalają na otoczenie włosów odpowiednią troską. A to sprawia, iż te staja się mocne i lśniące. Jak szybki zapuścić włosy?
1. Naturalna pielęgnacja to podstawa
Bardzo ważnym aspektem jest odpowiedni dobór kosmetyków. Wszystko dlatego, że to, jakiego rodzaju środki pielęgnacyjne używamy do włosów, wpływa na ich kondycję. Dlatego najlepszym wyborem są naturalne kosmetyki, które bazują na ziołach. Podczas zapuszczania włosów sprawdzają się preparaty z zawartością pokrzywy oraz skrzypu. Wszystko z uwagi, iż w ich składzie jest wiele cennych składników, które w pozytywny sposób wpływają na kondycję włosów.
2. Zadbaj w odpowiedni sposób o skórę głowy
Pielęgnacja włosów, szczególnie w trakcie zapuszczania, to nie tylko odpowiednia troska o same włosy, ale również skórę głowy. Jej odpowiednie oczyszczenie, jak też ukrwienie mają spory wpływ na porost włosów, ale również ich wytrzymałość. Dlatego warto stosować wcierki i masaże, które pozwolą na lepsze ukrwienie skóry głowy. To ułatwia także dostarczenie, poprzez krew, wartościowych składników do cebulek włosów. Dodatkowym wsparciem podczas zapuszczania włosów są naturalne olejki, które zapewniają nawilżenie skóry głowy, jak również maski do włosów.
3. Pamiętaj o odpowiedniej suplementacji
Należy pamiętać, że wraz z przyjmowanym posiłkiem, dostarczamy organizmowi szeregu bardzo ważnych i cennych składników odżywczych, witamin, czy minerałów. Dlatego tak ważna w trakcie zapuszczania włosów jest dodatkowa suplementacja. To właśnie dzięki niej dodatkowo można wesprzeć porost włosów. Warto stosować naturalne preparaty wzbogacone o zioła, chociażby skrzyp, czy pokrzywę, jak również te z dodatkiem witaminy B.
Warto jednak pamiętać, że suplementy stanowią tylko i wyłącznie dodatek do codziennej diety i nigdy nie mogą jej zastąpić. Suplementy to dodatkowe uzupełnienie poszczególnych elementów. Dlatego podczas zapuszczania włosów, w pierwszej kolejności należy skupić się na zdrowej, zbilansowanej diecie. Dlatego ważne jest, aby dietę urozmaicać, zarówno sięgać po owoce i warzyw, jak również nabiał, czy mięso.
4. Bądź troskliwa dla swoich włosów
Jednym z największych przeciwników pięknych i długich włosów, jest ciepło, a w zasadzie – gorące powietrze. Dlatego warto unikać przede wszystkim lokówki, czy prostownicy w momencie, gdy zapuszcza się włosy. Warto również zwrócić uwagę na to, w jaki sposób suszy się włosy. A przede wszystkim, na ile jest to możliwe, korzystać z chłodnego powietrza w suszarce. Istotne jest także samo osuszanie włosów przy pomocy ręcznika. Najlepiej jest wykonywać tego rodzaju czynność bardzo delikatnie, tak, by unikać sytuacji, w której włosy stają się uszkodzone, przez co wypadają. Dlatego włosy najlepiej jest odciskać miękkim ręcznikiem lub bawełnianą pieluszką.
Bardzo ważne jest także, czy kładziemy się spać w upiętych włosach. Najlepiej zawijać je w kok, jeśli ich długość już na to pozwala. Odpowiedniej ochrony włosy potrzebują także w okresie zimowym, oznacza to, ze należy chronić je przed mrozem, najlepiej przy pomocy czapki.
5. W zapuszczaniu włosów pomoże podcinanie końcówek
Oczywiście, w trakcie zapuszczania włosów, warto ograniczyć wizyty w salonie do absolutnego minimum. Trudno jednak jest pominąć co jakiś czas podcinanie końcówek. Tym bardziej, iż mają tendencję do rozdwajania i wysuszania, co w negatywny sposób wpływa na estetykę fryzury. Wizyty w salonie najlepiej ograniczyć do jednej na kwartał, a nawet pół roku. Jednocześnie, warto stosować sposoby, które pozwalają na odpowiednie zabezpieczenie końcówek. Dzięki czemu tym bardziej można ograniczyć ich podcinanie.
W momencie, gdy podejmiesz decyzję na temat zapuszczenia włosów, w pierwszej kolejności powinnaś podjąć końcówki, a następnie zająć się ich pielęgnacją, by włosy rosły zdrowe i piękne.
-
W celu ograniczenia rozdwajania się końcówek najlepiej jest stosować olejek, czy serum silikonowe
-
Warto także zawiązywać włosy na noc
Dzięki temu w skuteczny sposób można ograniczyć rozdwajanie końcówek.
6. Warto zacząć stosować płukankę
Doskonałym sposobem, który pomoże w stymulacji wzrostu włosów jest stosowanie płukanki na bazie kokosa. To dobry sposób na odżywienie włosów, jak też dostarczenie im odpowiedniej ilości składników odżywczych.
Stosować także można płukankę z rozwodnionego octu jabłkowego, soku z cebuli, jaja kurzego, jak również oliwę z oliwek, czy olejek rozmarynowy.
7. Sposób czesania włosów ma znaczenie
Szczotkowanie włosów może prowadzić do ich osłabienia. Przez to stają się łamliwe i mają tendencję do wypadania. Dlatego, podczas zapuszczania włosów, najlepiej jest korzystać z grzebienia o szerokim rozstawie ząbków lub specjalną szczotkę, która pozwoli ograniczyć uszkodzenie włosów podczas czesania. Same włosy najlepiej rozczesywać od końcówek, powoli zmierzając ku nasadzie głowy.
8. Odpowiedni szampon
Należy zwrócić uwagę także na skład szamponu. Wszystko dlatego, że poszczególne z nich mają tendencję do wysuszania skóry głowy. To natomiast w negatywny sposób może wpłynąć na proces zapuszczania włosów.
9. Najlepiej unikać stylizacji
Stosowanie środków do stylizacji, jak też różnego typu zabiegów sprawia, że włosy stają się osłabione, a przez to bardziej łamliwe. To wpływa na powstawanie rozdwojonych końcówek, jak również utrudnia zapuszczanie włosów.
10. Cierpliwości
W zapuszczaniu włosów nie chodzi tylko i wyłącznie o to, aby były długie, ale również piękne i mocne. Dlatego, jeśli jest taka możliwość, warto unikać codziennego mycia włosów. Najlepiej jest myć włosy co 2-3 dni. Dodatkowo, należy pamiętać o dodatkowym wsparciu, dlatego podczas zapuszczania włosów pomocne będzie wyrobienie sobie nowych nawyków i rytuałów związanych z pielęgnacją, które pozwolą w odpowiedni sposób zadbać o włosy i skórę głowy.