Niektóre z kobiet nie wyobrażają sobie wyjść z domu bez chociażby delikatnego makijażu. Są też takie, dla których wykonanie makijażu wiąże się z wielkimi okazjami, czy świętami.
Niezależnie od tego czy makijaż jest dla Ciebie codziennością, czy wykonujesz go jedynie czasami, warto poznać kilka podstawowych zasad związanych z makijażem. Jak wykonać idealny makijaż oka? Zobaczcie!
Baza pod cienie
Jeśli do tej pory nie używałaś bazy pod cienie, ponieważ wydawało Ci się, że jest ona niepotrzebna, czas to zmienić. Dlaczego? Po bazę sięga wiele kobiet, które mają problem z długim utrzymaniem makijażu na oku. Niestety niektóre z nas już 2, czy 3 godzinach po nałożeniu cienia, nie mogą cieszyć się pięknym makijażem, ponieważ albo się on nie utrzymuje albo cień zbiera się w załamaniu powieki. Takie panie w szczególności nie powinny rezygnować z bazy. Dobrze dobrana naprawdę potrafi zdziałać cuda i sprawi, że nasz makijaż będzie wyglądał dobrze przez cały dzień. Kobiety, które nie mają takiego problemu, również nie powinny rezygnować z bazy, gdyż jest ona w stanie znacznie poprawić trwałość makijażu. Bazę należy nałożyć na całą powiekę aż do brwi, a następnie nałożyć na to cielisty cień bądź puder.
Nakładamy cienie
Najłatwiejszym sposobem na makijaż oka jest skorzystanie z palety o zbliżonym kolorze cieni, w różnych odcieniach. Jeśli więc zaczynasz swoją przygodę z make up, takie rozwiązanie może Ci ułatwić sprawę. Na początek w miejsce załamania powieki nakładamy jasny bazowy cień, np. beż lub jasny brąz. Rozprowadzamy go w górę, jednak tak by pod brwią zostawić przestrzeń. Kolejny krok to nałożenie ciemniejszego cienia na zewnętrzną stronę ruchomej powieki. Następnie blendujemy w kierunku wewnętrznego kącika. Najciemniejszy cień nakładamy blisko zewnętrznego kącika oka i blendujemy, podobnie jak wcześniej.
Nie wszystkie panie lubią malować także dolną powiekę. Jednak to niewątpliwie powiększa oko i je podkreśla. Część z kobiet decyduje się na pomalowanie dolnej powieki jedynie na szczególne okazje, kiedy chcą bardziej podkreślić oko i wykonać nieco bardziej wyrazisty makijaż. W przypadku dolnej powieki zasady są podobne. Na początku używamy korektora i pudru, a następnie cienie nakładamy od najjaśniejszego (wewnętrzny kącik) do najciemniejszego (zewnętrzny kącik). Ważne by pamiętać o ładnym przejściu i połączeniu cieni na dolnej i górnej powiece. Warto jeszcze na środek ruchomej górnej powieki nanieść połyskujący cień, który rozjaśni oko i pozwoli na jeszcze lepszy efekt blendowania cieni. Pamiętajcie jeszcze by rozświetlić łuk brwiowy np. połyskującym cieniem.
A po cieniach…
Możemy także zrobić kreskę przy górnej linii rzęs. Wpłynie to optycznie na efekt zagęszczenia rzęs. Pozostało już tylko wytuszować rzęsy i makijaż gotowy! Dla utrwalenia makijażu dobrze jest spryskać twarz mgiełką bądź spreyem wykańczającym makijaż. Dzięki temu utrzyma się on znacznie dłużej na naszych oczach.
Przy makijażu oczu równie ważne jest zadbanie o wygląd brwi. Pamiętajcie zatem o ich regulacji i uczesaniu.
Przedstawiona przez nas propozycja to oczywiście najprostszy makijaż. Jednak aby móc eksperymentować z makijażem, dobrze jest na początku poznać podstawowe zasady i się ich trzymać. Marki kosmetycznie oferują nam niezwykle szeroki wachlarz produktów do makijażu oczu, dlatego mamy szansę sprawdzać. Wypróbujcie cienie z różnych marek, skorzystajcie z różnych form produktów do oczu – pojedyncze cienie, palety, cienie w kremie. Do wyboru do koloru! Dlatego czasami warto zaszaleć i nie ograniczać się jedynie do podstawowych i bezpiecznych odcieni. Sprawdźcie jak wyglądacie i jak czujecie się w różnych kolorach, które z produktów są dla Was najlepsze, najtrwalsze i które najbardziej lubicie używać.