Praca i opieka nad dziećmi w czasach Covid-19

Bycie rodzicem nigdy nie było tak trudne. Pandemia spowodowana koronawirusem całkowicie przemeblowała życie wielu ludzi na całym świecie. Przez wirusa, życie w Polsce straciło kilka tysięcy ludzi, a kolejne setki tysięcy straciło pracę, gdy pandemia wstrząsnęła gospodarką Polski, Europy i reszty świata.

Być może znalazłaś się w grupie osób którą dotknęły zwolnienia przez pandemię koronawirusa, i jesteś rodzicem pozostającym w domu który pomaga swojemu dziecku w lekcjach online. Istnieje kilka sposobów zarabiania pieniędzy bez konieczności wychodzenia z domu, dzięki czemu możesz nadal opiekować się dziećmi i domem podczas pracy.

Oblicz, ile czasu masz na pracę.

Weź pod uwagę czas który musisz przeznaczyć na pomoc dziecku podczas nauki online oraz czas na inne obowiązki domowe, np. przygotowanie obiadu, odpoczynek i relaks, który w czasie jest wskazany aby utrzymać równowagę w życiu. Ta wiedza pozwoli Ci wyliczyć, ile godzin tygodniowo możesz sobie pozwolić na pracę, bez nadmiernego obciążania siebie.
Gdy już ustalisz, ile godzin tygodniowo możesz poświęcić na obowiązki zawodowe, pomoże Ci to zdecydować, jaką pracę możesz wykonywać w domu.

Oto lista wybranych zawodów które można wykonywać online pozostając w domu, tym samym łączyć obowiązki zawodowe i rodzinne.

1. Copywriter
Możesz się ogłaszać w serwisach internetowych i zarabiać na własny rachunek. Nie prowadzisz działalności? Nie szkodzi. Faktury możesz wystawiać przez portal „useme”.

2. Praca w branży e-commerce
Branża e-commerce w czasie epidemii Covid-19 mocno urosła, i tym samym do obsługi e-handlu potrzebne jest solidne wsparcie. Poszukiwani są pracownicy m.in. ds. obsługi sklepu internetowego, handlowcy do obsługi sklepów na platformie sprzedażowej Allegro, osoby do obsługi klienta oraz działań marketingowych.

3. Specjalista ds. Social Media
Przyda się tutaj doświadczenie z zakresu marketingu i PR. Specjalista ds. Social Media na takich portalach jak Facebook, Twitter, Youtube, Instagram, prowadzi działania, które mają wpłynąć na obecność Firm i Marek w Internecie i poprawić ich zasięg.
Specjalista ds. Social Media, zajmuje się m.in. redagowaniem wpisów, budowaniem relacji i interakcji z użytkownikami, m.in. odpowiadaniem na pytania. Do jego zadań należy również monitorowanie i analiza wdrożonych wcześniej działań m.in. informacyjnych i reklamowych, przygotowywanie i uruchomianie nowych koncepcji, oraz ciągły monitoring konkurencji.

Napisz CV
Przeanalizuj swoje mocne strony, i przygotuj profesjonalne CV. Bez aktualnego życiorysu zawodowego prawdopodobnie nie otrzymasz żadnych ofert pracy. Jeśli jesteś rodzicem pozostającym w domu, zapewne Twoje CV wymaga gruntownej aktualizacji.

Jak napisać mocne CV?
Twoje CV zawsze powinno być odpowiedzią na konkretną ofertę pracy. Dlatego wyróżnij takie umiejętności w CV które będą niezbędne w tej konkretnej pracy. Nie wymieniaj długiej listy kompetencji które zupełnie są nieprzydatne i które mogą wprowadzić zamęt w Twoim życiorysie zawodowym.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *