Jaką pastę wybielającą wybrać?

Białe zęby przestały być kojarzone jedynie z celebrytami i gwiazdami show biznesu. Poprzez najnowsze technologie stomatologiczne oraz przeróżne preparaty do zębów, możemy pochwalić się pięknym, białym uśmiechem. Ponieważ jak wiadomo zaniedbane zęby z pewnością nie dodają wdzięku.

Pielęgnacja jamy ustnej wydaje się być jedną z podstawowych czynności w codziennej higienie, nie każdy wie jak powinna ona prawidłowo przebiegać. Zdarza się, że zapominamy o korzystaniu z nitki dentystycznej, płynów do płukania czy o myciu powierzchni języka. Ponadto, warto również zwrócić uwagę na szczoteczkę jakiej używamy, która ma zasadniczy wpływ na skuteczność mycia zębów. Na co więc zwrócić uwagę przy pielęgnacji jamy ustnej? Należy pamiętać, że zabiegi wybielania wymagają ostrożności.

Sprawdź, w jaki sposób zadbać o swoje zęby

Białe zęby podkreślają uśmiech, z tego względu wszyscy marzymy o tym żeby zmienić ich wygląd na lepszy. Istnieje wiele możliwości, jednak nie wszystkie przyniosą pozytywny skutek. Większość “babcinych” metod wybielania zębów, takich jak pasty z sody oczyszczonej lub węgla, przynosi efekty, natomiast osłabia szkliwo. W ostateczności doprowadzając do uszkodzeń i tzw. nadwrażliwości zębów, z tego względu metody te nie są polecane.

Czy dieta wpływa na nasz uśmiech?

Wielu twierdzi, że troska o nasze zęby powinna zacząć się na poziomie tego co jemy i pijemy, stosując popularną “białą dietę”. Polega ona na ograniczeniu wyrobów silnie barwiących, takich jak czarna i herbata, papierosy, czerwone wino i soki, a także warzywa – buraki. Według stomatologów wykluczenie powyższych produktów może wpłynąć na rozjaśnienie się naszych zębów o kilka odcieni.

Czas na zdecydowane kroki – preparaty wybielające!

Silne przebarwienia wymagają zdecydowanych kroków, jeśli nie stać nas na kosztowne zabiegi w gabinecie stomatologicznym, możemy skorzystać z szerokiej oferty profesjonalnych past do wybielania zębów w domu. Kilka dni wystarcza, aby zmienić odcień naszych zębów. Należy pamiętać, że utrzymanie efektu zabiegu wymaga stosowania specjalnie przeznaczonych produktów, takich jak płyn do płukania ust czy pasty do zębów, najlepiej tego samego producenta.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *