Jaki dywan do pokoju dziecka?

W wielu domach odchodzi się od dywanów – ponieważ przyciągają kurz i są gniazdem roztoczy, a do tego nie sprawdzają się w mieszkaniu, w jakim mieszka uczuleniowiec.

Z innej strony, o ile w salonie nie musi być dywanu, o tyle w pokoju dziecka tenże aspekt wyglądu spełnia niezwykle istotną rolę: zabezpiecza przed skutkami upadków, powoduje, iż małemu jest cieplej i zapewnia nadzwyczajny rezultat przytulności.

Jaki dywan do pokoju dziecięcego?

Rozpocznijmy tym razem od względów estetycznych i praktycznych. Jeżeli pragniemy, by dywany dla dzieci spełniały wszelkie potrzeby dziecka, powinnyśmy zwrócić uwagę na ich elastyczność, długość włosia i produkt z jakiego zostały zrobione. Najmodniejsze dywany to niewątpliwie takie z motywami z popularnych bajek i z ciekawymi, rozwijającymi fantazję obrazami. Pamiętaj, iż istotnym elementem dywanu do dziecięcego pokoju jest także antypoślizgowy spód. Teraz na rynku znajdziemy wiele różnych dywanów.

Dywan do pokoju chłopca i dziewczynki

Gama wzorów dywanów do pokoju dziecięcego jest ogromna, więc nie będzie Ci ciężko dostosować dywanu do aranżacji wnętrza. Jeżeli natomiast ten dodatek ma z nami zostać na dłużej, należałoby zwrócić uwagę na to, co może podobać się chłopcu, a co dziewczynce, jeśli trochę podrośnie. Dywan dla chłopca może być na przykład lazurowy, zielony czy czerwony, lecz również wielobarwny.

Zalety dywanów dla dzieci

Dywany dla dzieci mają mnóstwo funkcji użytkowych. Przede wszystkim wyciszają wnętrze, co przekłada się na spokojniejszy wypoczynek dziecka. Dodatkowo ogrzewają podłogę w pokoju i gwarantują zabezpieczenie podczas zabawy. Oraz nie należy chyba dodawać, iż grają istotną funkcję ozdobną. Za pomocą dywanu dziecięcego do wystroju można wprowadzić ciekawe odcienie, wzory oraz formy. Jeżeli dziecko już trochę podrosło, dekor na dywanie najlepiej wybrać adekwatnie do upodobań pociechy.

Bezpieczny dywan dla dziecka

O tym czy konkretny dywan będzie pewny dla dziecka stanowi zarówno materiał, z jakiego został on zrobiony, jak również sposób wykończenia. W pokojach dziecięcych doskonale sprawdzają się dywany zrobione z najdoskonalszej klasy produktów syntetycznych, jakie nie zbierają kurzu (są antystatyczne) oraz nie sprzyjają rozwojowi roztoczy, bakterii lub grzybów (są wytrzymałe na wilgotność) – takie właściwości ma polipropylen. Dywany polipropylenowe należą do przeważnie wybieranych dywanów, jakich doskonała jakość, wytrzymałość oraz wygląd są w dobrej relacji do ceny.

Jeden komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *