Jakie różnice są między henną pudrową a zwykłą?

W ostatnim czasie na popularności zyskuje stylizacja brwi przy pomocy henny pudrowej. Zabieg ten pozwala na przyciemnienie samych włosków brwi, jak również skóry, co pozwala na uzyskanie wyrazistego kształtu brwi. Efekt utrzymuje się przez kilka tygodni, a sam zabieg można wykonać nawet samodzielnie w domu. Natomiast henna pudrowa dostępna jest w większości drogerii. Jednak, należy pamiętać, że henna pudrowa to nie to samo, co zwykła henna. Jaka jest pomiędzy nimi różnica?

Henna zwykła – na czym polega?

W zasadzie henna zwykła to również zabieg, który ma na celu zafarbowanie włosów. Może być wykorzystywany do lekkiej zmiany włosów głowy, jak również brwi.

Henna pudrowa – na czym polega?

Podobnie, jak w przypadku henny zwykłej, również pudrową wykorzystuje się podczas stylizacji brwi. Można liczyć na naprawdę zdumiewający efekt. No ale zaraz, skoro te dwa rodzaje henny wykorzystuje się do koloryzacji brwi, to jaka jest różnica pomiędzy tymi dwoma preparatami? Czym można stosować je zamiennie?

Zalety i wady henny pudrowej

Zdecydowanie, w ostatnim czasie coraz większym zainteresowaniem cieszy się właśnie henna pudrowa. Jakie są jej zalety? Czy posiada jakieś wady?

Zalety henny pudrowej:

 • To produkt, który bazuje w zupełności na naturalnym, roślinnym składzie

 • Henna pudrowa to produkt, który nie tylko barwi włoski brwi, ale również je odżywia

 • Henna pudrowa utrzymuje się na włoskach dłużej, niż zwykła

 • Pozwala na wykonanie kompleksowego zabiegu regulacji i gemotri brwi, co przekłada się na efekt końcowy

Jakie są wady henny pudrowej?

 • Z uwagi na to, iż przy okazji henny pudrowej wykonuje się także regulację brwi oraz ich geometrię, cały zabieg stylizujący trwa dłużej, niż w przypadku zwykłej henny

 • Henna pudrowa może wywołać reakcję alergiczną, dlatego przy okazji pierwszego farbowania włosków brwi przy pomocy henny pudrowej, warto wykonać próbę alergiczną na 48h przed planowanym zabiegiem

 • Istnieje możliwość, iż finalny efekt okaże się przerysowany z uwagi na intensywną kolorystykę

Zalety i wady zwykłej henny

Jak natomiast wygląda sytuacja w przypadku zwykłej henny?

Zalety henny zwykłej:

 • Z pewnością jedną z zalet henny zwykłej jest koszt przeprowadzenia takiego zabiegu w salonie kosmetycznym

 • W niektórych sytuacjach za zaletę można uznać fakt, że henna zwykła utrzymuje się krócej, niż henna pudrowa

Wany henny zwykłej:

 • Jedną z wad jest przede wszystkim zawartość barwników chemicznych w składzie henny zwykłej

 • Stosunkowo słabo krycie

Czym się różni henna zwykła od pudrowej

Tak naprawdę henna pudrowa i zwykła są do siebie podobne, jeśli chodzi o samo zastosowanie. Oznacza to, że zarówno hennę zwykłą, jak również pudrową można wykorzystać w procesie stylizacji brwi. Jednak, nie bez powodu mówi się o hennie zwykłej oraz pudrowej.

 • Przede wszystkim henna zwykła jest niejednokrotnie wzbogacona o barwniki chemiczne. Z drugiej natomiast strony henna pudrowa bazuje na wyłącznie naturalnym składzie. To natomiast sprawia, iż jest nie tylko preparatem, który sprawdza się przy okazji stylizacji, ale również pozwala na odżywienie włosków brwi.

 • Drugą, dość istotną różnicą, jest przede wszystkim czas, przez jaki poszczególne rodzaje henny utrzymują się na brwiach. W przypadku henny zwykłej jest to około tydzień, maksymalnie dwa tygodnie. Natomiast, w przypadku henny pudrowej, efekt może utrzymywać się nawet przez około 6 tygodni.

 • Dodatkowo, jeśli chodzi o sam zabieg stylizacji brwi przy pomocy henny pudrowej, najczęściej przeprowadza się także geometrię brwi. Oznacza to, że kształt brwi dobiera się do rysów twarzy, dzięki czemu efekt końcowy całego zabiegu jest tym bardziej estetyczny.

Jaką hennę wybrać?

Tak naprawdę wybór konkretnego rozwiązania zależy od tego, na jaki efekt ktoś liczy. Należy pamiętać, że zwykła henna utrzymuje się na brwiach krócej, niż pudrowa. Z drugiej strony jest to zabieg po prostu korzystniejszy finansowo, niż henna pudrowa, jeśli chodzi o salony kosmetyczne. Oczywiście, jeśli chodzi o jednorazowy zabieg. W przypadku cyklicznej stylizacji przy pomocy henny, o wiele lepiej wybrać pudrową.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *