Jesienne zakupy dziewiarki

Za oknami upał, ale dziewiarska brać już szykuje się do jesieni. Miłośniczki drutów i szydełek powoli zaczynają odwiedzać ulubione sklepy z włóczkami w poszukiwaniu czegoś na jesień. Dziś krótko o tym, jakie włóczki kupować i dlaczego.

Naturalna wełna owcza

Wełna jest bardzo ciepła i świetnie nadaje się na jesienno-zimowe wyroby. Można z niej zrobić zarówno szalik czy czapkę jak i skarpetki lub ciepły sweter. Ma jednak ogromną wadę – gryzie. Dlatego czysta wełna to włóczka dla osób niezbyt wrażliwych na drapanie.

Wełna z alpaki

Ten rodzaj włóczki ma wiele zalet. Przede wszystkim, podobnie jak wełna owcza, jest bardzo ciepła. Jej niewątpliwą zaletą jest miękkość. Wełna z alpaki nie gryzie i jest przyjemna w dotyku. To idealna włóczka na wyroby dla każdego, w tym również dla najmniejszych dzieci.

Wełna z merynosa

Merynosy to specjalna odmiana owiec. Mają one bardzo miękką i przyjemną w dotyku sierść. Wełna z merynosa jest ciepła i delikatna w dotyku. Można z niej robić niemal dowolne wyroby jesienne i zimowe. Wadą tej włóczki jest jej wysoka cena.

Bawełna

Włóczki bawełniane nie są najlepszym wyborem na jesienno-zimowe wyroby. Nie oznacza to jednak, że nie należy ich kupować. Bawełniane włóczki są idealne do wyrobu serwetek, obrusów czy zabawek, które świetnie sprawdzą się w roli świątecznych prezentów.

Włóczki sztuczne

Dla niektórych włóczki sztuczne to relikt przeszłości. Warto jednak wiedzieć, że dzisiejsze włóczki akrylowe znacznie różnią się od tych z ubiegłego wieku. W sklepach dostępne włóczki o różnej grubości i fakturze. Ich główną zaletą jest to, że nie uczulają. Ubrania z nich wykonane mogą nosić nawet alergicy. Niestety włóczki sztuczne nie są zbyt ciepłe a do tego nie pochłaniają wody, co sprawia, że można się w nich solidnie spocić.

Włóczki mieszane z wełną

W sklepach dostępnych jest wiele włóczek mieszanych mających w swoim składzie wełnę owczą oraz dodatki takie jak akryl, poliamid czy poliester. Włóczki tego typu są ciepłe, co wynika z dodatku wełny oraz miękkie i mniej gryzące – to zasługa sztucznych dodatków. Doskonale nadają się na zimowe dodatki dla wszystkich, niezależnie od wieku.

Jesienno-zimowe wyroby dziewiarskie muszą być nie tylko ładne, ale także ciepłe. Dlatego szczególnie polecane są wszelkiego rodzaju włóczki wełniane lub mieszane z dodatkiem wełny. Ubrania, które z nich powstaną będą nie tylko ciepłe, ale również umożliwią odparowanie potu. Włóczki wykonane z tworzyw sztucznych nie są tak ciepłe jak wełna, ale mają ogromną zaletę – nie uczulają i nie gryzą.

Autor artykułu
Artykuł został przygotowany przy współpracy ze sklepem Liloppi zajmującym się sprzedażą włóczek.

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *