Keratynowe prostowanie – jak okiełznać swoje włosy?

Wiele osób marzy o prostych włosach. Oczywiście, aby osiągnąć ten efekt, można użyć w domu prostownicy, lecz nie będzie on trwały. Tak naprawdę czynność standardowego prostowania wymaga powtarzania jej po każdym umyciu włosów lub częściej, jeśli są one szczególnie podatne na falowanie się i kręcenie. Co więcej, wystarczy, że w powietrzu będzie wilgoć lub popada deszcz, a pasma przestaną być idealnie proste. Intensywne używanie prostownicy może też je wysuszyć, osłabić i zniszczyć. Co więc zrobić, by włosy były proste, a przy tym lśniące i zdrowe? Rozwiązaniem jest keratynowe prostowanie wykonane w profesjonalnym salonie fryzjerskim.

Na czym polega zabieg keratynowego prostowania?

Przede wszystkim tego typu czynność powinna wykonywać osoba odpowiednio przeszkolona, posiadająca doświadczenie. Podczas keratynowego prostowania fryzjer nakłada na pasma preparat keratynowy, a żeby związać go z włosem, używa prostownicy nagrzanej do dość wysokiej temperatury. Jeśli zabieg zostanie wykonany poprawnie, efekt utrzyma się nawet do kilku miesięcy. Aby skorzystać z tej usługi, konieczne jest wcześniejsze umówienie się na wizytę, na przykład za pomocą aplikacji: https://play.google.com/store/apps/details?id=pl.jeanlouisdavid. Wykonanie keratynowego prostowania zajmie fryzjerowi około 180 min.

Jak dbać o włosy po keratynowym prostowaniu?

Choć po takim zabiegu włosy są proste, to jednak warto zadbać również o to, by były lśniące i zdrowe. W tym celu opłaca się używać odpowiednio dobranych do nich kosmetyków, odżywek i olejków, dostępnych do nabycia m.in. poprzez aplikację: https://apps.apple.com/pl/app/jean-louis-david-polska/id1006590394. Co więcej, na wygląd włosów wpływa też sposób odżywiania się. Braki witamin z grupy B, witaminy A lub E mogą sprawić, że włosy zmatowieją i zaczną wypadać. Aby się przed tym uchronić, warto suplementować niezbędne do ich prawidłowego rozwoju składniki.

Zastanawiasz się nad keratynowym prostowaniem włosów? Jeśli chcesz osiągnąć satysfakcjonujący i trwały efekt, postaw na renomowany salon fryzjerski Jean Louis David.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *