Koktajlowa sukienka na większość okazji! Jak wybrać?

Sukienka koktajlowa to kreacja, której nie może zabraknąć w kobiecej szafie. Jak wybrać kreację podkreślającą atuty sylwetki i nadającą się na wiele okazji? Dowiedz się więcej!

Sukienka koktajlowa to niezbędnik w kobiecej szafie. Ta część garderoby to ubranie na większe okazje i uroczystości, które wymagają wyjątkowej oprawy. Sukienki sprawdzają się idealnie na mniej i bardziej formalne spotkania. Choć ich historia ma początek w cocktail-party wśród zamożnych osobistości w Stanach Zjednoczonych i Europie Zachodniej, to i w Polsce coraz częściej sukienki koktajlowe przydają się na naprawdę wiele okazji! Będą doskonałe na biznesowe spotkania, czy wszelkie uroczystości, które wymagają formalnego stroju. Tylko jak dobrać idealne sukienki i na co zwrócić szczególną uwagę?

Sukienki koktajlowe — co je wyróżnia? 

Modne sukienki koktajlowe cechują się uniwersalnym krojem podkreślającym atuty sylwetki. Dobrze, by styl takiej kreacji był elegancki i prosty. Powinna ona być bardziej odświętna niż strój dzienny, jednak dalej mniej strojna niż kreacja typowo wieczorowa. Tym samym świetnie sprawdza się prosty krój, długość do kolan i materiały najwyższej jakości.

Jakość

Podstawą jest jakość! Nawet najlepszy krój i najpiękniejszy krój nie obroni się, jeśli sukienka nie będzie uszyta z tkaniny dobrej jakości. Tę różnicę widać na pierwszy rzut oka. Lepsza tkanina prezentuje się bardziej elegancko, pięknie podkreśla sylwetkę, a także sprawia, że kreacja zagości w szafie zdecydowanie na dłużej.

Długość

Sukienka tego typu powinna sięgać mniej więcej do kolan. Najlepiej sprawdzają się kroje klasyczne, które podkreślają sylwetkę, jednak nie są one ani za długie, ani za krótkie. Taki typ sukienki sprawdzi się zarówno do biura, jak i na większą okazję, w zależności od dobranych dodatków, które tutaj grają kluczową rolę.

Kolor

Dobrze, gdy kolory sukienek będą stonowane i klasyczne. Zamiast bardzo rzucających się w oczy np. odcieni neonowych, lepiej sprawdzi się czerń, czerwień, zieleń, granat, czy kolory takie jak beż, bądź brąz. Te najlepiej dopasować do swojego typu urody, by podkreślały piękno noszącej je kobiety. Jedną z najbezpieczniejszych decyzji będzie wybranie „małej czarnej”. To sukienka na tyle uniwersalna, że sprawdzi się prawie na każdą okazję.

Fason 

Kreacja nie powinna być szczególnie wyzywająca, czy ekstrawagancka. Z tego powodu bezpiecznym rozwiązaniem jest zdecydowanie się na tę, która nie posiada głębokiego dekoltu. Stylistki polecają sukienki z dekoltem V, które optycznie wysmuklą i wydłużą sylwetkę, a jednocześnie nie będą zanadto podkreślały biustu.

Dodatki do sukienki 

Taka stylizacja powinna łączyć w sobie elementy mody biznesowej z dodatkami, na które nie decydujemy się zazwyczaj do biura w ciągu dnia. Tym samym do kreacji można dobrać elegancką kopertówkę, nieco więcej biżuterii, czy pozwolić sobie na makijaż wieczorowy zamiast codziennego.

Sukienka koktajlowa to kreacja, której nie powinno zabraknąć w szafie kobiety. Stanie się gotową stylizacją na wiele okazji. Warto tym samym zadbać o jej jakość, prosty fason, jak i kolor, który podkreśli naszą urodę. Inwestycja w taką sukienkę ułatwi w przyszłości szybkie przygotowanie się do ważnych przyjęć. Wystarczy tylko wyjąć z szafy kreację i dobrać do niej dodatki, które podkreślą jej charakter.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *