Kołdry bawełniane – wygodne, ciepłe, higieniczne i zdrowe

Jaką kołdrę wybrać? Naturalną, wypchaną ciepłym pierzem? A może jednak syntetyczną? Na rynku znajdziemy wiele rodzajów wypełnień stosowanych w kołdrach oraz poduszkach. Decydować one mogą o komforcie i jakości naszego snu. Skoro więc pierze i inne materiały pochodzenia zwierzęcego odchodzą powoli w zapomnienie, może warto sprawdzić, jakie zalety posiadają kołdry bawełniane?

Kołdry naturalne – dla ceniących komfort oraz ciepło

Pościel wykonana z naturalnych materiałów przede wszystkim odznacza się wysokimi parametrami termoizolacyjnymi. Wełna, puch, pierze, czy też włókno bambusowe umożliwiają też swobodny przepływ powietrza i wykazują działanie higroskopijne. Oznacza to, że nasza skóra pod naturalną kołdrą może swobodnie oddychać, nie przegrzewa się i nie poci. Dlatego naturalne kołdry bawełniane, czy też bambusowe sprawdzają się nie tylko podczas zimowych mrozów. Z powodzeniem spać można pod nimi także w ciepłe dni I w czasie choroby, kiedy to nasze organizmy mocno się pocą.

Kołdry bawełniane – nowa jakość dla alergików i nie tylko

Mimo swoich niezaprzeczalnych zalet wiele naturalnych wypełnień pościeli nie nadaje się dla osób cierpiących na najróżniejsze alergie. Pierze oraz wełna należą niestety do jednych z najbardziej alergizujących materiałów. Dlatego też z myślą o wszystkich alergikach oraz wszystkich tych, którzy cenią naturalne, a przy tym ekologiczne rozwiązania, stworzono kołdry bawełniane. Są one przyjazne dla naszej skóry i nie uczulają. Podobnie jak inne naturalne materiały zapewniają ciału doskonałą termoizolację, a przy tym są lekkie i przewiewne. Doskonale sprawdzają się podczas ciepłych miesięcy, ale z powodzeniem korzystać można z nich przez cały rok w ogrzewanych i ciepłych sypialniach. Zapewniają spokojny, komfortowy i wygodny wypoczynek. Zastosowane w nich wypełnienie nie przesuwa się w ciągu nocy, a tym samym same kołdry nie tracą swoich właściwości.

Bawełniane kołdry nie tylko dla domu

Z zalet kołder bawełnianych korzystać można nie tylko w zaciszu własnych sypialni. Ten rodzaj pościeli doskonale sprawdzi się w hotelach i pensjonatach. Lekkie kołdry wykonane z bawełny są wygodne dla gości, a przy tym łatwe w czyszczeniu. Z łatwością można je wyprać bez obawy o to, że się odkształcą, jak dzieje się to w wypadku kołder puchowych. Ta cecha sprawia, że kołdry bawełniane znajdą zastosowanie także w szpitalach i prywatnych klinikach, w których najważniejsza jest czystość oraz higiena. Wystarczy wyprać je w pralce ustawionej na 30 stopni i szybko wysuszyć w suszarce, by bawełniane kołdry służyć mogły przez wiele kolejnych lat.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *