Makijaż a maseczka ochronna

Obowiązek noszenia maseczek ochronnych obowiązuje większość osób, z pewnymi wyjątkami. Póki zakaz ten nie zostanie zniesiony pozostaje nam przyzwyczaić się do maseczek i nauczyć z nimi funkcjonować. Czy należy rezygnować z makijażu? Niekoniecznie!

Wiele z pań czuje się dużo lepiej w makijażu i nie chcą całkowicie z niego rezygnować. Zanim jeszcze pojawił się obowiązek noszenia maseczek, mówiło się o tym, że w przypadku kobiet makijaż może niejako ustrzec nas przed niepotrzebnym dotykaniem twarzy. I trudno się z tym nie zgodzić. Nawet jeśli tylko wytuszujemy rzęsy, nie będziemy przecież pocierać oka. Jednak jak wykonać makijaż, który w starciu z maseczką będzie w stanie przetrwać?

Czy warto wykonywać makijaż pod maseczkę ochronną?

Ze względu na obowiązek noszenia maseczek ochronnych część kobiet po prostu zrezygnowała z makijażu. Taki oddech dla skóry twarzy i przerwa od stosowania różnego rodzaju kolorowych kosmetyków, z pewnością będzie miała pozytywne efekty. Jednak nie wszystkie panie z tak wielką chęcią rezygnują z codziennego makijażu. Na rynku mamy tak duży wybór kosmetyków, że bez problemu można wybrać te, które poradzą sobie ze stycznością z maseczką i nie wpłyną źle na wygląd makijażu. Jeśli zatem nie macie ochoty porzucać rytuału związanego z makijażem, sprawdźcie jak wykonać taki, który będzie odporny na trudniejsze warunki.

Kosmetyki nawilżające

Nie ma co ukrywać. Noszenie maseczki ma wpływ na kondycje naszej skóry. Pielęgnacja i regularne nawilżanie są niezwykle ważne, ale w tym okresie powinnyśmy przyłożyć do tego jeszcze większą wagę. Zadbana i odżywiona skóra dużo lepiej także przyjmie i utrzyma makijaż. Po codziennym demakijażu pamiętajcie o nałożeniu mocno nawilżającego kremu, serum bądź olejku. Wykonujcie także 2, 3 razy w tygodniu maseczki nawilżające. Możecie także wykonać je samodzielnie w domu i zadbać o skórę twarzy domowymi metodami.

Postaw na minimalizm

To podstawowa zasada, jaką powinnyśmy kierować się teraz w makijażu. Używajcie lekkich, łagodnych kosmetyków, które za bardzo nie obciążą skóry twarzy. Idealnym sposobem będzie sięgnięcie po kosmetyki o w miarę naturalnym składzie. 

Zapomnijcie o ciężkich podkładach, które bez wątpienia nie utrzymają się pod maseczką, a dodatkowo wpływać będą bardzo niekorzystnie na skórę. Unikajcie także produktów rozświetlających, które mogą nie wyglądać zbyt dobrze, także ze względu na swoją konsystencję. 

Lekkie i delikatne produkty

Dobrze sprawdzą się kremy BB lub lekkie podkłady. Ważne jest to, aby skóra mogła swobodnie oddychać. Kosmetyki powinny także idealnie wtopić się w skórę twarzy, dlatego zapomnijmy o nakładaniu grubych warstw podkładu. Na lekki podkład lub krem BB można nałożyć sypki puder, który nieco utrwali makijaż. 

Oczy

Oczy są widoczne w całości, dlatego możemy je ładnie wyeksponować i podkreślić. Jednak wcale nie oznacza to tego, że powinnyśmy wykonać mocny makijaż oka. Wręcz przeciwnie. W przypadku oczu także dużo lepiej sprawdzi się minimalizm. Delikatne cienie do oczu, w odcieniach nude to coś, co na pewno będzie wyglądać dobrze. Możecie także wykonać cienkie kreski w celu podkreślenia spojrzenia. A na koniec pozostaje wytuszowanie rzęs. Warto jednak zaopatrzyć się w wodoodporny tusz do rzęs. Powietrze, które wydychamy wydostaje się przez górną część maseczki, co w rezultacie może sprawić, że zwykły tusz zwyczajnie tego nie wytrzyma. 

Konieczność noszenia maseczki wcale nie powoduje tego, że należy rezygnować z makijażu. Odradzamy stosowanie szminek, gdyż szansa, że przetrwają one pod maseczką jest naprawdę niewielka. Warto jednak stosować pomadki nawilżające, aby też nie wysuszać ust. A w makijażu twarzy warto kierować się teraz minimalizmem i prostotą. 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *