Marynarki damskie na co dzień: Jak nosić je w codziennych stylizacjach?

Stworzenie atrakcyjnej i jednocześnie eleganckiej stylizacji może niekiedy stanowić trudne zadanie. Do bardziej formalnych strojów wykorzystuje się najczęściej rozmaite marynarki, aby uzyskać pożądany efekt. Mowa tutaj zwłaszcza o ubiorze do biura. Jak jednak poprawnie łączyć je z innymi elementami garderoby?

Marynarki damskie w zestawieniu z sukienkami

Takie połączenie prezentuje się zarówno bardzo kobieco, jak i elegancko. Tego typu stylizacje widuje się nie tylko w biurowcach, ale również na ulicach, ponieważ dzięki nim da się zrobić doskonałe pierwsze wrażenie. Latem najlepiej zdecydować się na marynarkę z rękawem 3/4 od Faworky, ponieważ będzie w niej nieco chłodniej, co istotne zwłaszcza wtedy, kiedy przebywa się w pomieszczeniach bez klimatyzacji. Taki zabieg pozwala ponadto optycznie wyszczuplić ręce.

Obcisłą sukienkę warto zestawić z narzutką typu oversize. Dzięki temu całość nie będzie się prezentować wulgarnie, a jednocześnie pozwoli pokazać walory kobiecej figury. Jako uzupełnienie stylizacji doskonale sprawdzą się szpilki na niezbyt wysokim słupku albo jednolite balerinki, jeżeli nie przepada się za obuwiem na podwyższeniu. W przypadku strojów biurowych raczej odradza się włączanie do ubioru butów sportowych, choć są osoby, jakie lubią łamać utarte konwenanse.

Klasyczne połączenia, czyli marynarka oraz spodnie

Eleganckie spodnie w zestawieniu z odpowiednią marynarką potrafią stworzyć niezwykle elegancki damski garnitur. To idealna stylizacja na:

  • formalne zebrania firmowe,
  • oficjalne konferencje,
  • spotkania z kontrahentami.

Jak widać, omawiany strój sprawdzi się w wielu rozmaitych sytuacjach. Nie ma również żadnych przeszkód, aby ubierać się w omawiany sposób na co dzień. Klasyczna elegancja nigdy nie wyjdzie z mody. Polecane są zwłaszcza gładkie marynarki, ponieważ takie egzemplarze doskonale komponują się z większością dostępnych modeli spodni. Dobrze mieć w swojej szafie uniwersalne elementy garderoby, bo dzięki nim proces tworzenia konkretnego stroju jest znacznie krótszy, a zarazem dużo łatwiejszy.

Bezpieczne połączenia kolorystyczne

Dobieranie pasujących do siebie kolorów potrafi niekiedy sprawić trochę problemów. Z jednej strony stylizacja nie powinna być krzykliwa, z drugiej natomiast musi się czymś wyróżniać, aby nie wyglądała nazbyt zachowawczo. Niekiedy może być ciężko zachować balans pomiędzy wymienionymi kwestiami. Mimo wszystko lepiej przesadzić ze skromnością niż z ekstrawagancją, zwłaszcza jeżeli chodzi o ubiór do pracy.

Stosunkowo najłatwiejszy do dopasowania jest damski garnitur. Przeważnie bowiem spodnie oraz marynarka posiadają dokładnie ten sam kolor. Jeżeli jest to klasyczna, stonowana barwa, na przykład czerń albo beż, można założyć koszulkę w bardziej wyrazistym odcieniu, chociażby butelkowej zieleni lub błękitu. Gdy jednak wybrało się wyrazisty róż jako motyw przewodni stylizacji, każdy kolejny element musi cechować się minimalizmem, aby nie zepsuć efektu. W innym wypadku całość zacznie prezentować się zbyt ekstrawagancko. Damski garnitur w żywym kolorze doskonale uzupełni biała koszula.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *