Meble metalowe w mieszkaniach

Meble metalowe większości osób kojarzą się z warsztatem samochodowym, garażem, magazynem. Meble metalowe często spotykamy też w instytucjach publicznych, w urzędach, archiwach, muzeach, w ośrodkach zdrowia.

Meble metalowe są bardziej trwałe niż meble drewniane, ich dużą zaletą jest odporność na uszkodzenia mechaniczne, na zadrapania, zabrudzenia, poza tym tego rodzaju meble łatwo utrzymać w czystości. Wiele mebli drewnianych ulega uszkodzeniom podczas transportu, w trakcie przesuwania, przenoszenia do innego pomieszczenia.

W przypadku mebli wykonanych z metalu nie ma takiego ryzyka, meble metalowe można wielokrotnie przestawiać, przewozić bez ryzyka ich uszkodzenia. Pielęgnacja mebli jest bardzo prosta, wystarczy przetrzeć meble wilgotną ściereczką, z ewentualnym dodatkiem płynu do naczyń.

Meble wykonane z metalu coraz częściej stanowią wyposażenie naszych mieszkań. Salony meblowe oferują nam metalowe konstrukcje łóżek. Metal to także tworzywo, z którego wykonane są meble do salonu czy łazienki. Błyszczące, lśniące półki łazienkowe mogą być prawdziwą ozdobą każdej łazienki. Metalowe szafki w salonie stanowią ozdobę całego mieszkania, służą do przechowywania różnych przedmiotów.

Metalowe krzesła i stoły to solidne, stabilne meble, odporne na wilgoć i wysokie temperatury są świetnym wyborem do kuchni. Metalowe regały to idealne miejsce do przechowywania segregatorów i teczek z dokumentami, pozwolą na utrzymanie porządku w dokumentach i ważnych papierach. Regał metalowy doskonale sprawdzi się również jako biblioteczka.

Regał metalowy to także świetny mebel do pokoju dziecięcego czy pokoju nastolatka. Można na nim przechowywać zabawki, płyty, różnego rodzaju drobiazgi i bibeloty. Meble metalowe są więc niezwykle funkcjonalne i praktyczne. Wiele osób chętnie wybiera też do swoich mieszkań metalowe świeczniki, kwietniki, wieszaki, które posiadają walory estetyczne i dekoracyjne. Metalowe stoliki kawowe, ławeczki czy półki na buty o prostych kształtach idealnie pasują do minimalistycznych pomieszczeń.

Gdy meble metalowe nam się znudzą

Meble metalowe mogą służyć przez wiele lat. Jeżeli nam się znudzą, można przenieść je do piwnicy lub do garażu. Tam w dobrym stanie przetrwają przez kolejne lata. Metalowe regały i szafki to idealne wyposażenie takich miejsc narażonych na wilgoć i na zmiany temperatur. Meble drewniane w piwnicy czy w garażu mogą zbyt szybko ulec zniszczeniu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *