Migrena – czy można ją skutecznie pokonać

Migrena jest potworną zmorą dla wielu osób. Migrenowy ból głowy cechuje duża siła i napadowy charakter. To przypadłość, która uniemożliwia normalne funkcjonowanie. Wbrew pozorom dotyka ona duży procent populacji. Warto wiedzieć, jak ją rozpoznać i czy możliwe jest skuteczne i trwałe leczenie migreny.

Migrena czym się charakteryzuje

Migrena, jest bardzo specyficznym rodzajem bólu głowy. Do głównych cech migreny należą:

  • silny, napadowy ból głowy

  • dolegliwości takie jak nudności, a nawet wymioty

  • silny światłowstręt

  • nadwrażliwość na dźwięki i hałas

  • wyczulenie i nadwrażliwość na zapachy

Ból migrenowy charakteryzuje się dużą siłą. Migreny mogą pojawiać się z różną częstotliwością. Po przebytej migrenie, choremu towarzyszy uczucie zmęczenia lub wręcz wyczerpania. W pokonaniu ataku migreny ważna jest szybkość reakcji, często ból można uśmierzyć, jeśli zareaguje się odpowiednio wcześnie. Znane są także metody skutecznego leczenia migreny.

Jak postępować podczas ataku migreny

Przy migrenowych bólach głowy ważne jest aby umiejętnie i szybko rozpoznawać jej symptomy. Im szybciej nastąpi reakcja, tym większa jest szansa, że atak zostanie ugaszony, zanim wystąpi z pełną mocą. Niestety, tabletki przeciwbólowe często nie dają odpowiednich rezultatów. Warto wiedzieć, że leczenie migreny jest możliwe i że istnieją bezpieczne i skuteczne metody walki z tą uciążliwą dolegliwością.

Przy napadzie migreny liczy się czas reakcji i znalezienie odpowiednich leków, które pomagają uśmierzyć ból. Przy regularnych napadach migreny watro sięgnąć po lek przepisany przez lekarza, będzie on skuteczniejszy i bezpieczniejszy dla żołądka niż garść środków przeciwbólowych dostępnych bez recepty. Ważny jest też wypoczynek i odcięcie się od czynników drażniących jak światło czy hałas. W przypadku migreny pomóc może także okład na głowę oraz picie słodkich napojów.

Leczenie migreny

Migrena uznawana jest za chorobę przewlekłą. Osoby cierpiące na migrenę powinny skontaktować się z lekarzem, aby móc odpowiednio postępować i leczyć migrenę. Lekarz może pomóc ustalić przyczynę i stwierdzić jaka metoda leczenia migreny będzie najskuteczniejsza. W praktyce częstotliwość migren można ograniczyć zmieniając nawyki i wykluczając lub ograniczając czynniki powodujące migreny.

Przy regularnie powtarzających się migrenach kluczowa może okazać się obserwacja. Dzięki niej można poznać czynniki wywołujące lub potęgujące migrenowy ból głowy. Znając przyczyny, leczenie migreny jest łatwiejsze. Należy się starać zapobiegać napadom. Mogą to umożliwić między innymi metody relaksacji i masaże. Niemniej, tego typu metody nie zawsze są skuteczne.

Toksyna botulinowa – skuteczna metoda leczenia migreny

Według danych statystycznych z powodu migreny cierpi aż jedna czwarta społeczeństwa. To bardzo duży procent, dlatego warto zapoznać się z możliwościami, jakie daje współczesna medycyna. Znać warto także przyczyny tej przykrej dolegliwości. Opracowane zostały już skuteczne metody zapobiegania migrenie.

Wśród przyczyn środowiskowych powstawania migreny wymienić trzeba: nieregularne godziny pracy i brak stałego rytmu dobowego. Na powstawanie migren wpływ ma także stres, zła dieta, problemy z kręgosłupem i zła postawa ciała. Migrenę mogą wywołać także niektóre leki, powinny na nie uważać osoby ze skłonnościami do migreny.

Spośród wielu sposobów walki z migreną, najskuteczniejszym sposobem wydaje się być zastosowanie toksyny botulinowej typu A. Dzięki jej zastosowaniu leczenie migreny jest możliwe. To specjalnie przygotowany i oczyszczony preparat białka, który wstrzykuje się w skórę. Ma on za zadanie blokadę zakończeń nerwowych odpowiedzialnych za powstawanie migren.

Toksyna botulinowa daje efekty już po kilku dniach. Utrzymują się one nawet kilka miesięcy, pozwalając żyć bez obaw o nagły atak migreny. Zabieg jest bezbolesny i trwa kilka minut. Leczenie migreny z pomocą toksyny botulinowej jest bardzo skuteczne i ma coraz więcej zwolenników.

Toksyna botulinowa wykorzystywana jest także w leczeniu innych schorzeń. Należą do nich: nadpotliwość, bruksizm, trądzik różowaty, łojotokowe zapalenie skóry i inne. Warto zapoznać się z jego możliwościami i wykorzystać skuteczność i efekty działania. Leczenie migreny dzięki innowacyjnym zabiegom stało się dostępne dla każdego.

Artykuł powstał we współpracy z Kliniką Medycyny, Dermatologii, Urologii i Ginekologii Estetycznej Bona Dea z Krakowa.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *