Moda na szydełko

Wygodny fotel, ciepły kocyk i szydełko. Jeszcze jakiś czas temu szydełkowanie kojarzyło się jako sposób na spędzanie wolnego czasu przez starsze panie.

Od dobrych kilku lat spojrzenie na tę kwestię jednak znacznie się zmieniło. Modne stały się szydełkowe akcenty, w postaci delikatnej biżuterii, torebek, ale także sukienki zrobione na szydełku. Wyglądają one naprawdę pięknie, a starannie wykonane robią wrażenie.

Powrót do dawnych lat

Wielu z nas wykonane na szydełku bluzki, spódnice, czy sukienki będą sentymentalnym powrotem do przeszłości. To wtedy babcie robiły na drutach, czy szydełku ubrania, ale nie tylko. Moda na szydełko powróciła i ma się bardzo dobrze!  Oprócz przepięknych sukienek, czy bluzek, możemy także pokusić się na szydełkowy akcent w postaci torebki. Taki dodatek niewątpliwie będzie stanowił niesamowite i oryginalne wykończenie każdej stylizacji, a także nada jej niezwykle kobiecego i delikatnego charakteru. 

A może by tak nauczyć się szydełkować…

Każda szydełkomaniaczka, mniej czy bardziej zaawansowana powie Wam, że to genialny pomysł! Nie dość, że możemy stworzyć wspaniałe cuda, to rozwijamy swoje zdolności manualne. No a potem… radość z noszenia własnoręcznie wykonanego elementu garderoby gwarantowana! Wiadomo, że nie od razu Rzym zbudowano, więc zapewne rozpoczęcie swojej przygody z szydełkiem od wykonania sukienki, może być zbyt dużym wyzwaniem. Jednak możemy zacząć od czegoś mniejszego.

Jak zacząć przygodę z szydełkiem?

Tutaj bardzo pomocne będą wszelkiego rodzaju tutoriale w Internecie. Liczba zdolnych i pracowitych szydełkomaniaczek stale rośnie, więc i filmików, z których można nauczyć się podstaw jest coraz więcej. Na dobry początek taka właśnie nauka będzie idealna. Na Instagramie, czy Pintereście znajdziecie całą masę inspiracji, od tych najprostszych wzorów i elementów, do tych bardziej zaawansowanych.

Zazwyczaj osoby, które zajmują się szydełkowaniem polecają zaczęcia swojej przygody od szalika lub czapki. To stosunkowo niewielka rzecz, którą spokojnie będziemy mogły wykonać na początek. No i nie ma co ukrywać – ładna czapka przyda się każdej z nas!

A co to za cuda?

Na szydełku możemy stworzyć jednak nie tylko elementy garderoby. Nie zapominajmy, że szydełko to wręcz niezliczone możliwości! Oczywiście zacząć trzeba od najprostszych rzeczy, tak aby opanować podstawy, ale za to potem… możemy już szaleć! 

Wykonanymi na szydełku pracami możemy przecież nawet udekorować nasz dom. Koszyk, czy dywan własnoręcznie wykonany na szydełku wygląda genialnie! To także świetny sposób na wykonanie maskotek dla swojej pociechy, której niewątpliwie na widok misia wykonanego przez mamę zaświecą się oczka. 

Kurs szydełkowania

Jedną z opcji nauki jest również wybranie się na kurs szydełkowania. Wtedy to pod okiem specjalistki będziesz miała okazję poznać tajniki tego rękodzieła, a także dopytasz o każdą nurtującą Cię kwestię związaną z szydełkiem. 

Oprócz potrzebnych materiałów oraz pomocy, czy to w postacie kursu, czy tutorialii, przyda się także cierpliwość i wytrwałość. Jeśli nie miałyśmy wcześniej styczności z szydełkiem, ani z żadnym innym rękodziełem, na początku na pewno będziemy potrzebować trochę więcej czasu aby wyczarować coś fajnego. Jednak frajda i efekt końcowy jest świetny!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *