Modne sukienki na wesele

Interesują cię modne sukienki na wesele lub inną ważną dla ciebie okazję? Pamiętaj, by kierować się nie tylko trendami i popularnością kreacji! Weź również pod uwagę.

Interesują cię modne sukienki na wesele lub inną ważną dla ciebie okazję? Pamiętaj, by kierować się nie tylko trendami i popularnością kreacji! Weź również pod uwagę:

  1. Porę roku: Dobór właściwej sukienki pod kątem pory roku jest bardzo ważny, aby zapewnić sobie odpowiednią temperaturę. Podczas chłodnych okresów, zwłaszcza zimą, warto wybierać długie suknie z długimi rękawami, a także pamiętać o okryciu wierzchnim. Późną wiosną, latem i wczesną jesienią, gdy jest cieplej, można postawić na krótsze sukienki z odkrytymi ramionami. Warto jednak mieć przy sobie lekkie okrycie wierzchnie na wypadek chłodniejszych momentów, na przykład w kościele lub w klimatyzowanej sali przed rozpoczęciem zabawy.
  2. Rozmiar i rodzaj figury: Ważne jest dopasowanie sukienki do swojego rozmiaru i typu figury. Przymierzając sukienkę, zwróć uwagę, czy podkreśla atuty twojej sylwetki, jednocześnie skrywając ewentualne mankamenty. Nie powinna być zbyt krótka ani zbyt mocno wycięta.

  1. Kolor właściwy do okazji: Zgodnie z tradycją, na weselu należy unikać bieli (koloru Panny Młodej) oraz czerni (koloru związanego z pogrzebem i smutkiem). Istnieje jednak wiele innych kolorów do wyboru, które będą odpowiednie dla okazji. Dodatkowo, warto dobrać kolor sukienki do pory roku. Wiosną częściej występują sukienki w odcieniach pastelowych, latem można wybierać zarówno pastele, jak i intensywne barwy, a jesienią i zimą panie częściej decydują się na stonowane barwy z dodatkiem połyskujących materiałów, aksamitu, cekinów itp.
  2. Kolor właściwy dla twojej urody: Wybierając kolor sukienki, warto także wziąć pod uwagę swój typ urody. Na ogół blondynki o jasnej cerze lepiej prezentują się w pastelowych i stonowanych kolorach, brunetki o ciemnej cerze mogą sięgnąć po mocne barwy czerwieni czy intensywne niebieskości, a posiadaczkom rudych włosów poleca się zieleń i brąz.
  3. Długość odpowiednia do okazji: Na wybór długości sukienki ma wpływ nie tylko pora roku, ale także charakter samej uroczystości. Sukienki weselne nie powinny być zbyt krótkie ani zbyt mocno wycięte. W zależności od preferencji i dress code’u wesela, można wybierać spośród różnych długości i krojów.

Ważne jest, aby sukienka nie sprawiała dyskomfortu i była wygodna przez całą noc. W końcu, podczas wesela chcesz cieszyć się i bawić, dlatego ważne jest, abyś czuła się swobodnie i komfortowo w wybranej kreacji. Niezależnie od tego, jaki fason sukienki wybierzesz, pamiętaj, że najważniejsze jest, abyś czuła się pewna siebie i piękna, bo wtedy z pewnością zachwycisz wszystkich gości na weselu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *