Najlepsze pomysły na wiosenne kwiaty na balkonie

Wiosna to czas kiedy wszystko budzi się do życia. Na zewnątrz robi się coraz cieplej i przyjemniej, a co za tym idzie, coraz częściej i chętniej spędzamy czas na powietrzu.

To także dobry czas aby pomyśleć o aranżacji swojego balkonu na nadchodzący sezon wiosenno – letni. Czy jest bowiem coś przyjemniejszego niż wypicie porannej kawy w promieniach słońca, na naszym balkonie? Zanim będziemy mogli się cieszyć takimi wspaniałymi chwilami, warto zadbać o przytulny kącik na naszym balkonie. Co oprócz stolika i wygodnego krzesła może się tam znaleźć? Oczywiście rośliny. W końcu otaczanie się roślinami wpływa na nas kojąco i bez wątpienia cieszy nasze oczy. Jakie rośliny posadzić na balkonie? Odpowiedź znajdziecie w naszym artykule.

Roślinny balkon na wiosnę! 

Krokusy, hiacynty, żonkile, tulipany, czy szafirki. Są to przepiękne kwiaty i kto z nas nie chciałby aby zagościły one na naszych balkonach. Nic nie stoi na przeszkodzie. Wiosna to właśnie idealny moment, aby posadzić rośliny cebulowe. Te kwiaty możemy spokojnie posadzić już w marcu. Są one odpowiednie na marcowe temperatury i nie będziemy musieli się martwić, że nie przetrwają one, czasem wybrednej pogody, w marcu. Wraz z nadejściem kwietnia, możecie posadzić kolejne kwiaty, które dołączą do krokusów, żonkili i szafirków.

Wiosenne propozycje kwiatowe

Wiosenną porą zdarzają się jeszcze chłodniejsze dni. Dlatego też, jeśli marzymy o kwiatach na balkonie już wczesną wiosną, warto zdecydować się na takie, które będą odporne na niższe temperatury. Do takich kwiatów należą m.in. bratki, czy pierwiosnki. Oprócz tego zaproście na swój balkon jaskry azjatyckie, stokrotki, niezapominajki. To zdecydowanie piękne propozycje, które kojarzą nam się z wiosenną porą i wprowadzą sporą dawkę koloru na balkonie. Posadzenie tych kwiatów jest bardzo wygodne i nie trzeba długo czekać, aż zaczną pięknie kwitnąć. Możemy je spokojnie kupić w kwiaciarniach oraz innych sklepach. W sezonie wiosennym naprawdę nie ma najmniejszego problemu, żeby je znaleźć. A co więcej, kupujemy je praktycznie gotowe do zakwitnięcia, więc w bardzo niedługim czasie, będziemy mogli już cieszyć się pięknie pachnącymi i kwitnącymi kwiatami.

Odrobina szaleństwa

Daj upust swojej wyobraźni! Poszalej z różnymi kolorami doniczek, wykorzystaj wiklinowe kosze, bądź inne akcesoria, aby nadać Twojemu balkonowi wyjątkowego i oryginalnego wyglądu. Możesz poustawiać kwiaty w doniczkach, czy osłonkach, ale możesz również stworzyć niezwykłe kompozycje kwiatowe z wybranych przez Ciebie roślin. Stwórz swój własny roślinny kącik na balkonie, w którym będziesz mogła odpocząć, zrelaksować się, i w którym będziesz czuja się naprawdę dobrze. 

Niektóre z kwiatów występują w różnych odmianach kolorystycznych. Możecie łączyć zarówno kolory, jak i gatunki kwiatów. Dzięki temu uzyskacie kolorowe roślinne kompozycje, które zachwycą Was, ale i na pewno gości, z którymi zdecydujecie się spędzić czas w tak pięknie zaaranżowanej roślinnej przestrzeni. 

W marcu temperatura jeszcze nie zawsze jest wysoka, a noce są jeszcze dużo chłodniejsze niż w kolejnych wiosennych miesiącach. Wtedy też rośliny wolną nieco wolniej, dlatego nie potrzebują aż tak częstego i obfitego podlewania, a wilgoć w ziemi utrzymuje się dość długi czas. Oczywiście wraz ze wzrostem temperatury i nasłonecznienia, nasze rośliny potrzebować będą więcej wody, aby mogły pięknie kwitnąć, dekorując tym samym nasz balkon.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *