Najlepsze preparaty na nadmierną potliwość skóry

Nadmierna potliwość wiąże się z nadaktywnością gruczołów potowych, rozmieszczonych po całym ciele. Zwiększony poziom potliwości może mieć podłoże pierwotne, spowodowane czynnikami genetycznymi lub nadmierną aktywnością układu nerwowego lub podłoże wtórne, powstałe w wyniku schorzeń. Jeśli zależy Ci na zastosowaniu skutecznego preparatu na nadmierną potliwość przede wszystkim warto ustalić jej przyczynę.

Wtedy można określić, czy problemem musi zająć się lekarz, który dobierze odpowiedni sposób leczenia, czy wystarczy zastosować suplement diety lub preparat o działaniu miejscowym.

Bloker potu o działaniu miejscowym

Blokery potu są preparatami, najczęściej dostępnymi w formie roll-on, działającymi miejscowo. Oprócz blokerów, posiadających najsilniejsze działalnie na nadpotliwość, zastosować można również antyperspiranty, które ograniczają wydzielanie potu przez konkretne gruczoły oraz dezodoranty, eliminujące problem przykrego zapachu. Można znaleźć je również w postaci żelu lub kremu oraz sprayu do pach, dłoni, stóp, jak produkty marki Scholl. Blokery potu zawierają wysokie stężenie chlorku glinu, powodującego wyłączenie możliwości aktywności gruczołów potowych w konkretnym miejscu. Mogą podrażniać skórę, nie należy stosować ich codziennie. Najczęściej pozbawione są substancji zapachowych. Wysokiej jakości blokery dostępne są w wersji dla skóry wrażliwej.

Suplement diety na nadpotliwość – jaki wybrać?

Dla osób, posiadających skórę wrażliwą lub które z jakiegoś powodu nie mogą stosować preparatów o działaniu miejscowym powstały suplementy diety, które wpływają na ograniczenie nadmiernej potliwości. Suplementy w formie tabletek, jak Perspiblock i Perspiblock Forte działają w oparciu o naturalne składniki, dlatego dostępne są bez recepty. Podstawą działania jest tam wyciąg z szałwii, skrzypu, melisy i pokrzywy. Wysokiej jakości, naturalne produkty na nadpotliwość działają skutecznie oraz powodują stabilizację działania gruczołów potowych. Dzięki nim w naturalny sposób reguluje się czynność chłodząca, wykonywana przez organizm.

Żele pod prysznic na nadpotliwość

Jeśli cała powierzchnia ciała narażona jest na nadmierną potliwość, utrudniającą codzienne funkcjonowanie, warto zastosować żel pod prysznic, posiadający w swoim składzie elementy blokujące wydzielanie potu. Dzięki kąpieli przy użyciu takiego żelu następuje ograniczenie działania gruczołów potowych na całym ciele. Czy jest to bezpieczne i zdrowe dla organizmu? Tak. Można je stosować w przypadku nadpotliwosci, gdyż żel nie zablokuje ujścia wszystkich gruczołów potowych, umożliwiając organizmowi regulację termiczną. Stosowanie żeli na nadpotliwość, jak żel Medispirant opiera się o regularności zastosowania. Produkt działa skutecznie dzięki użyciu codziennemu dlatego, ze wpływa w ten sposób na przyzwyczajenie organizmu do zamknięcia części gruczołów potowych. W ten sposób naturalnie reguluje się poziom potliwości, a użytkownik może zauważyć poprawę już po kilku zastosowaniach. Przed zakupem warto zapoznać się ze specyfiką produktów na nadpotliwość.

Więcej informacji dostępnych na stronie www.aptekadlapacjenta.pl/nadmierna-potliwosc.html

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *