Najlepsze sposoby na depilację ciała

Usuwanie zbędnego owłosienia jest jednym z podstawowych zabiegów pielęgnacyjnych i kosmetycznych.

Bezsprzecznie wpływa nie tylko na atrakcyjność zewnętrzną, ale również estetykę wyglądu. Dotyczy to przede wszystkim kobiet. Chyba już żadna z nas nie wyobraża sobie zaniechania usuwania włosków z nóg, miejsc intymnych czy pod pachami.

Depilacja jest też zabiegiem, który wpływa na codzienną higienę. Tutaj zauważamy pewien paradoks, ponieważ natura obdarzyła nas włosami w poszczególnych miejscach naszego ciała właśnie po to, by były one chronione. Dzisiaj włosy można zastąpić środkami kosmetycznymi, które takową nam dają, a samo owłosienie jest po prostu zbędne.

Kobiety usuwały włosy już w starożytności. Wtedy wykorzystywały w tym celu plastry rozgrzanego miodu, wosk albo ogień. Dzisiaj popularne są o wiele bardziej komfortowe zabiegi. Różnią się od siebie metodą usuwania włosów oraz trwałością.

Tradycyjne golenie maszynką

Najczęściej kobiety wykorzystują jednorazowe maszynki do golenia. Dzięki nim usuwanie włosów jest proste i bezbolesne. Niestety, maszynka może podrażniać skórę, powodować problem wrastania włosków. Nie jest też zabiegiem trwałym. Ostrze goli jedynie włosy, które wyrosły ponad powierzchnię skóry, nie zostaje zahamowany proces ich porostu. Idealnie gładka skóra wyczuwalna jest więc tylko pierwszego dnia od realizacji zabiegu. Golenie maszynką trzeba powtarzać co kilka dni, co może być uciążliwe i czasochłonne.

Kremy do depilacji

Wykorzystanie kremów do depilacji cieszy się dużą popularnością. Wszystko dlatego, że zabiegi są proste w wykonaniu i bezbolesne. Wystarczy oczyszczoną skórę posmarować grubą warstwą takiego środka i odczekać kilka minut. Potem pozostaje już tylko zmycie kremu i możemy cieszyć się gładką skórą.

Zabiegi depilacji tego rodzaju nie jest zalecany osobom o skórze delikatnej i wrażliwej. Pamiętajmy, że środki tego typu są bardzo chemiczne.

Nie jest to również zabieg dla tych, którzy oczekują trwałych efektów. Należy go powtarzać co kilka dni, bo kremy usuwają tylko tę część włosów, które są ponad powierzchnią skóry.

Wosk

Przez lata to właśnie wosk uznawany był za najlepszą metodę depilacji. Chociaż to sposób bolesny, to pozwalał cieszyć się nieowłosioną skórą przez nawet kilka tygodni. Zabieg polega na przykładaniu do skóry plastrów z gorącym woskiem. Po dokładnym przyklejeniu należy go oderwać. Zabieg sprawia dosyć silny ból. Nie jest odpowiedni dla osób, które mają skórę wrażliwą i cerę naczynkową. Najlepiej wykonywać go w profesjonalnych gabinetach kosmetycznych.

Depilacja laserowa

Depilacja zbędnego owłosienia laserem to dzisiaj najbardziej skuteczna metoda. Osoby, które poddają się serii zabiegów, mogą cieszyć się gładką skórą już zawsze. Włosy nie odrastają nigdy więcej.

Zabiegi laserowe nie bolą, są w pełni bezpieczne, ale muszą być wykonywane przez uprawnione do tego osoby. Powikłaniem źle wykonanej depilacji mogą być trwałe przebarwienia skóry.

Wystarczą 3-5 zabiegów laserem, by włosy zostały zniwelowane. Niszczony jest przede wszystkim barwnik włosa, mieszki włosowe i cebulki włosów. Depilacja nie jest zalecana kobietom w ciąży i tym, które karmią piersią. Przeciwwskazaniem są też choroby skóry, takie jak łuszczyca oraz choroby nowotworowe.

Artykuł powstał w oparciu o teksty ze strony o depilacji laserem – http://wynajmijlaser.pl/.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *