Olejowanie włosów. Co powinnaś wiedzieć o tej metodzie?

Warto sięgać po naturalne składniki i inspirować się w pielęgnacji tym, jak działa natura. Każdy, kto choć raz spróbuje olejowania i trafi na właściwą dla siebie metodę, nie zrezygnuje. Dlaczego? Olejowanie włosów jest tańsze, skuteczniejsze i daje długofalowe efekty.

Olejowanie do krajów zachodnich przywędrowało ze Wschodu, a konkretnie z Indii. To tam najwięcej czasu poświęca się na pielęgnację włosów naturalnymi olejkami, ponieważ są one łatwo dostępne i w pewien sposób wpisują się w zasady ajurwedy (tj. tradycyjnej hinduskiej medycyny).

Zabieg jest prosty – polega na regularnym aplikowaniu olejków na suche lub mokre włosy, przed myciem lub po nim, bez lub ze spłukiwaniem. W zależności od wybranej metody i oleju efekty mogą różnić się od siebie. Oto najważniejsze informacje o olejowaniu włosów.

Jakie efekty daje olejowanie włosów?

Jest ich wiele, a wszystkie można byłoby skrócić do prostego stwierdzenia, że olejki do włosów najlepiej odżywiają, wzmacniają i upiększają włosy. Dobrze dobrany olejek zapewni włosom prawidłowy poziom nawilżenia, ponieważ wzmocni naturalną barierę lipidową i zapobiegnie ucieczce wody z organizmu. Regularnie olejując włosy jesteśmy w stanie zregenerować je na powierzchni oraz pod skórą. Wzmocnienie cebulek i mieszków skutkuje zahamowaniem wypadania i łamliwości włosów. Niektóre olejki do włosów regulują pracę gruczołów łojowych, dzięki czemu ogranicza się przetłuszczanie, łupież, podrażnienia itp. Inne mogą przyspieszać wzrost włosów, podkreślać ich skręt lub po prostu ułatwiać stylizację. Olejowanie włosów efekty daje tak zaskakujące, że wiele osób jest szczerze zaskoczonych, ile można osiągnąć tą metodą pielęgnacji.

Jaki olejek do włosów wybrać?

Żeby olejowanie włosów dało satysfakcjonujące nas efekty, musi być dopasowane do naszych potrzeb oraz budowy włosów. Im cieńsze, słabsze i bardziej zniszczone włosy, tym większe cząsteczki powinien mieć olejek, żeby móc wzmocnić delikatne pasma.

• Najlepsze olejki do włosów zniszczonych to m.in. olej ze słodkich migdałów, olej wiesiołkowy, olej z nasion truskawki, olej bawełniany, olej z pestek winogron.
• Najlepsze olejki do włosów normalnych (czasami puszących się) to m.in. olej słonecznikowy, olej jojoba, olej z pestek dyni, olej z kiełków pszenicy.
• Najlepsze olejki do włosów ciężkich i odpornych na stylizację to m.in. olej kokosowy, olej palmowy, olej babassu, masło shea, masło kakaowe.

Jak olejować włosy?

Najlepsza metoda to taka, która pasuje nam i naszym włosom. Możemy olejować włosy przed lub po ich myciu – w pierwszym przypadku warto zostawić olejek na włosach na całą noc, natomiast w drugim należy uważać, aby nie przesadzić z ilością i nie przetłuścić włosów. Olejować możemy na suche lub mokre włosy, przy czym w drugim przypadku olejki lepiej wchłaniają się we włosy, dzięki wilgoci. Najrzadziej stosowaną metodą jest olejowanie włosów w misce, które polega na moczeniu pasm w ciepłej wodzie rozrobionej z ulubionymi olejkami. To, jaką metodę wybierzemy, zależy od naszych potrzeb, tego ile mamy czasu i jak treściwy olejek do włosów wybraliśmy.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *