Pielęgnica do włosów. Co to za urządzenie i co dobrego może zrobić dla naszych włosów?

Pielęgnacja włosów to dziś już nie tylko systematyczne mycie głowy dobranymi do jej potrzeb, profesjonalnymi kosmetykami, systematyczne podcinanie końcówek oraz systematycznie wykonywane zabiegi w salonie fryzjerskim. O zdrowie i piękno swojej czupryny możemy także zadbać, zaopatrując się w profesjonalne urządzanie, zaprojektowane specjalnie z myślą o potrzebach osłabionych i zniszczonych włosów. Jest nim pielęgnica do włosów – fryzjerski hit ostatnich lat wśród kobiet, które szczególną wagę przywiązują do dbania o swoją fryzurę.

Pielęgnica do włosów – co to za urządzenie?

Pielęgnica do włosów z wyglądu przypomina nieco prostownicę – urządzenie, którego stosowania raczej unikają kobiety dbające o zdrowie swoich włosów. Jej rola jest jednak zupełnie inna, a na wyglądzie obu urządzeń podobieństwa pomiędzy nimi się kończą. Zadaniem pielęgnicy nie jest bowiem wygładzenie naszych włosów za sprawą wysokiej, szkodliwej dla pasm temperatury, lecz ich pielęgnacja za pomocą ultradźwięków i promieniowaniu podczerwonemu.

Pielęgnica do włosów działa na kosmyki na całej ich długości, od cebulek aż po same końce, delikatnie wygładzając fryzurę, niwelując wystające włoski oraz pobudzając cebulki do wzrostu. Jednocześnie, urządzenie to dba o zdrowie i estetyczny wygląd końcówek, czyli tych części naszych włosów, które są z reguły najbardziej zniszczone oraz wymagające szczególnej troski i delikatnego traktowania.

Pielęgnica do włosów świetnie współpracuje z kosmetykami przeznaczonymi do regeneracji pasm. Jej zastosowanie na włosy pokryte odpowiednimi produktami uaktywnia ich dobroczynne działanie, pozwalając składnikom odżywczym wniknąć w strukturę włosa oraz dogłębnie je odżywić. W efekcie, po zabiegu z udziałem pielęgnicy nasze włosy stają się gładsze, bardziej błyszczące i przyjemnie jedwabiste w dotyku. Regularne powtarzanie zabiegu pozwala natomiast trwale je zregenerować oraz przywrócić fryzurze zdrowie i witalność.

Kto powinien korzystać z pielęgnicy? Jakie urządzenie wybrać?

Pielęgnica do włosów to jedno z tych urządzeń, które powinny znaleźć się w posiadaniu każdej kobiety, dla której wygląd i dobry stan jej włosów pełni ważną rolę. Jest to urządzenie szczególnie polecane do systematycznego stosowania dla kobiet, które regularnie farbują lub rozjaśniają włosy – pod wpływem tych zabiegów włosy ulegają bowiem osłabieniu, a w niwelowaniu negatywnych skutków koloryzacji pomaga właśnie pielęgnica do włosów. Urządzenie to nie tylko przedłuża bowiem trwałość koloru, lecz także sprawia, że kosmyki pozostają miękkie i jedwabiste w dotyku.

Pielęgnica do włosów świetnie sprawdzi się także u posiadaczek naturalnych, lecz przesuszonych i wymagających wzmocnienia włosów. Za jej pomocą substancje odżywcze znajdujące się w kosmetykach wnikają w strukturę włosa i pozwalają zregenerować go od wewnątrz. Urządzenie to jest także polecane przy kuracjach wspierających wzrost włosów oraz hamujących ich nadmierne wypadanie. Efekty jego zastosowania są widoczne praktycznie od razu, co stanowi dodatkową motywację do przeprowadzania kolejnych zabiegów. Cała kuracja z udziałem pielęgnicy trwa natomiast ok. 2 miesięcy.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *