Podsumowanie 39. Kongresu i Targów kosmetycznych LN

Ponad 190 wystawców i 500 najlepszych marek z branży kosmetycznej to bilans 39. Kongresu i Targów LNE, które odbyły się 30 i 31 marca 2019 w EXPO Kraków. Magazyn Kosmetyczny LNE, czyli główny organizator wydarzenia wraz z wieloma partnerami medialnymi i merytorycznymi przygotował dla specjalistów działających w sektorze beauty bogatą ofertę edukacyjną, z której skorzystało ponad 6000 osób.

Informacje o Kongresie i Targach LNE

Kongres i Targi LNE to jedno z najważniejszych wydarzeń w branży beauty. Każda edycja organizowana jest z myślą o aktualnej wiedzy, trendach, innowacjach i praktycznych szkoleniach. Profesjonaliści z zakresu kosmetologii dzięki udziałowi w wydarzeniu mają nie tylko dostęp do najważniejszych informacji z branży, ale również możliwość zdobycia cennych umiejętności. Kongres i Targi LNE są także okazją do wyróżnienia specjalistów działających na rzecz rozwoju sektora beauty oraz zaprezentowania innowacyjnych produktów i urządzeń kosmetycznych.

Program 39. Kongresu i Targów LNE

39. Kongres i Targi kosmetyczne LNE wyróżniał się niezwykle bogatą ofertą programową. Wydarzenie tworzyły liczne spotkania ze specjalistami z różnych dziedzin, obfitujące w wiedzę merytoryczną i praktyczną. Program kongresu podzielony był na konkretne moduły, czyli sesje i warsztaty.

Sesje:

● sesja główna z zakresu kosmetologii i healthy aging,

● sesja medical beauty,

● sesja biznes i komunikacja,

● sesja nails,

● sesja kosmetologia w praktyce,

● sesja make-up,

● sesja masaż – profilaktyka i rewitalizacja,

● sesja makijaż permanentny.

Spotkania miały charakter paneli ze specjalistami z konkretnych dziedzin. Zajęcia prowadzone były przez renomowanych lekarzy, kosmetologów, właścicieli firm, prawników, kosmetyczki, stylistki paznokci, wizażystów, fizjoterapeutów, managerów, trenerów oraz wielu innych ekspertów o bogatym doświadczeniu i ugruntowanej pozycji w branży kosmetycznej.

Warsztaty:

● make-upu,

● podologii,

● kosmetologii,

● biznesu,

● social media,

● masażu,

● stylizacji paznokci,

● trychologii estetycznej.

Workshopy są prowadzone w małych grupach, z naciskiem na praktyczny wymiar spotkania ze specjalistą. Uczestnicy mogą ćwiczyć pod okiem prawdziwych fachowców. Warsztaty obejmowały zajęcia z wykonywania makijażu, ćwiczenia technik ortoplastycznych i wybranych technik masażu, kształtowania paznokci metodą żelową, opracowywania skutecznych terapii z zakresu trychologii, poprawy komunikacji i zarządzania pracownikami, tworzenia profesjonalnego wizerunku w mediach społecznościowych czy kształtowania standardów w obsłudze klienta.

Innowacje 39. Kongresu i Targów LNE

39. Kongres i Targi LNE były kolejną okazją do nagrodzenia wybranych produktów i urządzeń, które dostarczając innowacyjnych rozwiązań, sprzyjają rozwojowi usług w branży kosmetycznej. Po raz siódmy wręczono wyróżnienia „Innowacje LNE”. Profesjonalne jury składające się ze specjalistów z dziedziny chemii surowców kosmetycznych, biotechnologii i ekspertów od nowoczesnych urządzeń nagrodziło 21 firm. Wyróżnienie otrzymała firma ACIDBoost®, Allepaznokcie, Arkana Cosmetics, BeautyFace Poland, Bielenda Professional, Dr. Belter, Esthetic Medical Innovation, IQNails, Kazaro, Laboratorium Kosmetyków Naturalnych FARMONA, Larens Professional, Medik8, MEDIKA, M’onduniq, Nova Group, Organic Oxygen, Podoland, Polskie Centrum Zaopatrzenia Kosmetycznego, Urgo Aesthetics, V&K Cosmetics i Venus-Beauty.pl. Innowacyjne produkty, które zostały nagrodzone to m.in. peeling chemiczny, baza do paznokci, linia maseczek i kosmetyków oraz specjalistyczne urządzenia wykorzystujące nowoczesne technologie w zabiegach różnego rodzaju np. łóżko z falami dźwiękowymi czy nowatorski laser diodowy.

Podczas 39. Kongresu przyznano również wyróżnienie „IKONY LNE”, które trafiło w ręce Anny i Grzegorza Maciaszków z Medlegalis. Eksperci docenili ich działania na rzecz wzmacniania świadomości bezpieczeństwa zabiegów oraz stworzenie systemu opieki prawnej w gabinetach kosmetycznych.

Jubileuszowa, bo już 40. edycja Kongresu i Targów LNE odbędzie się jesienią. Wydarzenie zaplanowane jest na 9-10 listopada 2019 roku. To kolejna okazja dla profesjonalistów z branży na uzupełnienie aktualnej wiedzy kosmetycznej i doszkolenie praktycznych umiejętności.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *