Pogoda na Bali — kiedy na wakacje w Indonezji? Odkrywaj świat z Feel The Travel!

Wycieczka na Bali to propozycja zarówno dla poszukiwaczy spokoju, jak i tych lubiących nieco zgiełku. Odnajdą się tam artyści, a szczególnie amatorzy fotografii, ale także osoby ceniące architekturę i mistycyzm. Ta niewielka wyspa zlokalizowana w Azji Południowo-Wschodniej ma do zaoferowania naprawdę wiele. Wyłania się ona z turkusowych wód Oceanów Indyjskiego i Spokojnego, uwodząc swoim urokiem turystów z całego świata od dziesięcioleci. Zdecydowanie można mówić otwarcie o tym, że Bali pozostaje jednym z najpiękniejszych miejsc w całej Indonezji. To spore wyróżnienie biorąc pod uwagę fakt, iż jest ona jednym z 17 tysięcy skrawków lądu, jakie wchodzą w skład tego archipelagu. Kiedy najlepiej wyjechać na wakacje do Indonezji? Odpowiedź znajdziesz w tym artykule!

Butikowe biuro podróży Feel The Travel działa na rynku turystycznym od wielu lat. W tym czasie ekipa FTT zorganizowała wiele niesamowitych wyjazdów, z których wszystkie były skrojone na miarę potrzeb poszczególnych Klientów. Jeśli marzysz więc o tym, aby spędzić wakacje na Bali, skontaktuj się z nami, a my zajmiemy się tym, abyś przez cały czas świetnie się bawił!

Jaki klimat panuje w Indonezji?

Kiedy wybrać się na wycieczkę na Bali? Odpowiedź na to pytanie wcale nie jest oczywista i pozostaje ściśle uzależniona od potrzeb i oczekiwań konkretnych osób. Mimo wszystko, warto wiedzieć, iż ta część Indonezji z powodzeniem może zostać uznana za kierunek całoroczny, choć — co oczywiste — każdy miesiąc ma swoje indywidualne wady i zalety.

Wyspa Bali jest zlokalizowana w strefie klimatu równikowego wilgotnego. Z tego też względu praktycznie bez przerwy można doświadczać tam dość wysokich temperatur — utrzymują się one na poziomie od 26 do 33°C. Wszystko to sprawia, że roślinność w tej części Azji jest wyjątkowo bujna i piękna. Ze względu na bliskość równika niezwykle atrakcyjna tam jest również długość dnia — najdłuższy ma 11,5 godziny, najkrótszy jest zaledwie o jedną godzinę krótszy.

Pogoda na Bali — styczeń

Styczeń na Bali to w zasadzie epicentrum pory deszczowej. Przy okazji jest to także miesiąc, gdy cały czas występują krótkie, acz obfite deszcze tropikalne. Turyści odwiedzający Indonezję w tym czasie muszą liczyć się z tym, że opadów atmosferycznych będą doświadczać kilka razy dziennie. Poziom wilgotności wówczas również pozostaje wysoki, a termometry zwykle wskazują wartości od 23 do nawet 33°C. Ostatecznie temperatura jest różna w zależności od wysokości miejsca pomiarowego — inna będzie tuż przy wybrzeżu, jeszcze inna na wyższych partiach zbocza wulkanu.

Czy warto wylecieć na Bali w styczniu? Choć pozornie nie jest to najlepszy pomysł przez wzgląd na utrudnione nurkowanie i plażowanie, to wciąż pozostaje to dobrą propozycją dla amatorów zwiedzania zabytków, znajdujących się w głębi wyspy. Wówczas można liczyć tam na spokój — ruch turystyczny jest mniejszy niż w pozostałej części roku.

Luty na Bali

Jaka jest pogoda na Bali w Lutym? Cóż… wciąż dość deszczowa. Tropikalne opady pozostają intensywne, jednak przerywają je chwile upałów. Termometry wskazują wówczas od 25 do nawet 31°C.

Jeśli chodzi o zalety wyjazdu na wakacje w tym czasie, to wśród nich na uwagę zasługują przede wszystkim kwestie takie jak:

 1. Mniejszy ruch turystyczny;
 2. Niższe ceny w restauracjach;
 3. Brak tłumów przy największych atrakcjach wyspy.

Mimo wszystko, należy mieć świadomość, że luty nie jest najlepszym czasem na zdobywanie wulkanu Batur, czy też wędrowanie po polach ryżowych otaczających Ubud. Na wspomnianych trasach w tym okresie jest błotniście, co nie sprzyja trekkingowi.

Czy wakacje na Bali w marcu do dobry pomysł?

W marcu na Bali wciąż pada. Tym razem jednak opady występują głównie w godzinach popołudniowych, co zwiększa atrakcyjność tej destynacji we wskazanym czasie. Marzec jest również momentem przechodzenia pory deszczowej w suchą. Oznacza to tyle, że liczba dni kiedy aura jest niesprzyjająca turystyce, okazuje się o wiele mniejsza, niż w przypadku opisywanych wcześniej miesięcy, czyli stycznia i lutego.

Marzec na Bali jest gorący, ponieważ temperatury utrzymują się zwykle w okolicach 31°C. Na wybrzeżu wówczas występuje duża wilgotność, więc dobrym pomysłem wydają się wyprawy krajoznawcze wgłąb wyspy, gdzie na globtroterów czekają światowej sławy zabytki.

Co jeszcze można robić w marcu w tej części Indonezji? Oto kilka propozycji:

 • wziąć lekcję nurkowania;
 • zapisać się na sesję jogi;
 • zwiedzać różne miejsca kultu religijnego;
 • spacerować pośród soczyście zielonej przyrody.

Warto dodać, że właśnie w marcu na Bali natura buja najbardziej. Wtedy jest ona najzieleńsza i najdziksza.

Warunki pogodowe na Bali w kwietniu

Kwiecień to zdecydowanie miesiąc, który otwiera sezon turystyczny na Bali. Wszystko dlatego, że tropikalne opady atmosferyczne zdarzają się wówczas rzadziej lub nie występują wcale. Przyjezdni mogą zatem cieszyć się słoneczną aurą i bardzo wysokimi temperaturami, ponieważ w tym miesiącu słupki rtęci dochodzą do nawet 34°C.

Ważne jest, aby wiedzieć, iż kwiecień jest najgorętszym miesiącem w tej części Indonezji. W tym okresie panuje również wzmożony ruch, jeśli chodzi o ludzi odwiedzających wyspę. Jest tak szczególnie podczas świąt wielkanocnych.

Warto wspomnieć, iż w kwietniu na Bali ma miejsce impreza Spirit Festival, czyli największy event z jogą, sztuką i muzyką na tym terenie. W miesiącu tym odbywa się również Ubud Food Festival — jak sama nazwa wskazuje, wówczas można dopieścić swoje kubki smakowe rozmaitymi smakołykami.

W maju na Bali?

W piątym miesiącu roku na Bali temperatury utrzymują się na poziomie 32-33°C, a liczba dni, gdy pada wynosi zaledwie 7. Turyści mogą więc czerpać całymi garściami ze słońca oraz korzystać z różnych atrakcji turystycznych tego regionu, takich jak:

 1. Nurkowanie wśród raf koralowych;
 2. Wspinaczka górska;
 3. Surfowanie na zachodzie wyspy, np. w Cangu, Uluwatu, Bingin oraz Kuta;
 4. Opalanie się oraz kąpiele w ciepłych wodach oceanu.

Jednocześnie w maju ruch turystyczny nie spada, a więc z powodzeniem można uniknąć wielkich tłumów, nawet przy najważniejszych świątyniach i innych zabytkach na Bali.

Bali — pogoda w czerwcu

Jeśli jesteś jedną z tych osób, które trafiły tutaj po wpisaniu w wyszukiwarkę Google hasła: Kiedy najlepiej pojechać na Bali?, to odpowiedź na Twoje pytanie brzmi: W CZERWCU!

To właśnie w tym miesiącu na wyspie panują najlepsze warunki atmosferyczne. Słońce wówczas rozpieszcza, a średnia temperatura wody wynosi około 28°C. To zdecydowanie sprzyja kąpielom i plażowaniu.

Wciąż nie jest to samo epicentrum sezonu, więc ceny pozostają niższe niż w dalszej części roku, a hotele i restauracje są wolne od tłumów, za którymi przecież nie każdy przepada.

Czerwiec to zdecydowanie świetny wybór dla planujących wakacje na Bali. Przy okazji warto wiedzieć, iż wtedy właśnie odbywa się tam event o nazwie Bali Arts Festival, gdy można zbawić się w konesera lokalnych przejawów artyzmu.

Wyjazd na Bali w lipcu oraz w sierpniu

Pogoda na Bali w miesiącach wakacyjnych, czyli w lipcu i sierpniu, jest do siebie bardzo podobna. Sezon urlopowy w tej części świata charakteryzuje się tym, że:

 1. Dni są prawie wyłącznie słoneczne, opady nie zdarzają się praktycznie wcale;
 2. Temperatura nie spada poniżej 23°C i nie przekracza 30°C;
 3. Panują idealne warunki do trekkingu, zwiedzania Bali z poziomu roweru, żeglowania, nurkowania, surfowania i wielu innych czynności tego typu;
 4. Całe dnie można spędzać na plaży, opalając się i zażywając kąpieli w przyjemnie ciepłej wodzie oceanu.

Lipiec oraz sierpień w tej części Indonezji docenią także amatorzy fotografowania i filmowania — w końcu nie bez powodu mówi się, że złota godzina na Bali trwa prawie… 12 godzin!

Jaka jest pogoda na Bali we wrześniu?

Kolejnym miesiącem, który wydaje się idealny na wakacje na Bali, jest wrzesień. Wtedy wciąż trwa pora sucha, co w praktyce oznacza dużą liczbę słonecznych dni, znikome opady atmosferyczne i bezchmurne niebo.

Temperatury wówczas utrzymują się na poziomie 25-27°C. Wrzesień jest także atrakcyjny pod tym względem, że z perspektywy Europy jest on już poza zasięgiem sezonu urlopowego. Oznacza to tyle, że pogoda na Bali jest wtedy wciąż bardziej niż atrakcyjna, a liczna odwiedzających wyspę turystów drastyczne spada — można zatem liczyć na spokój i brak tłumów.

Październik w Indonezji — pogoda na Bali

Kiedy w Polsce aura zaczyna być coraz bardziej deszczowa, a niebo zachmurzone, warto wybrać się na wakacje na Bali. Choć październik oficjalnie otwiera porę deszczową w Indonezji, w praktyce wciąż można liczyć na niespełna 20 słonecznych dni, które mogą być przeplatane okazjonalnymi opadami atmosferycznymi. Temperatury w tej części świata zaczynają wtedy wzrastać i mogą osiągać nawet 35°C. Razem ze słupkami rtęci rośnie także wilgotność. Koniec końców upały wcale nie dają się aż tak we znaki, jak mogłoby się wydawać. Choć trzeba wiedzieć, że do wysokiego poziomu wilgotności trzeba przywyknąć. Proces przyzwyczajania się najczęściej trwa dwa dni. Potem jest już z górki!

Październik na Bali to idealny czas na nurkowanie wśród raf koralowych i snorkeling, ale także na zwiedzanie np. Parku Zachodniego. Jest on zdecydowanie gratką dla fotografów i filmowców.

Wycieczka na Bali w listopadzie

Razem z przyjściem listopada na Bali pojawia się pora deszczowa i jest ona wtedy już w pełnej krasie. Rozpoczyna się wówczas sezon na błoto i zachmurzenie. W listopadzie odradza się wszelkiego rodzaju wspinaczki górskie oraz wyprawy trekkingowe na zbocza wulkanów.

Na co zamiast tego mogą liczyć turyści? Przede wszystkim na wciąż przyjemnie ciepłą wodę w oceanie i nadal wysokie temperatury: do 33°C. Oznacza to więc, że listopad okazuje się idealną propozycją dla amatorów nurkowania, pływania, a nawet surfingu!

W grudniu na Bali?

Osoby wybierające się na wakacje na Bali w grudniu, muszą wiedzieć, że wówczas liczba deszczowych dni wynosi 22. Są to jednak opady przelotne, a nie trwające od świtu do nocy. Temperatury w końcówce roku wciąż są wysokie, bo dochodzą do nawet 33°C. W tym czasie zdarzają się także silne wiatry. Jednak mimo dość specyficznej aury, wciąż jest to ciekawy kierunek podróży — okres świąteczny w tej szerokości geograficznej ma do zaoferowania naprawdę wiele!

Jeśli marzy Ci się wycieczka na Bali, to konieczne skontaktuj się z Anną i Marcinem z biura podróży Feel The Travel. Ta dwójka traktuje turystykę nie tylko jako swoją pracę, ale również pasję! W praktyce oznacza to, że są w stanie zorganizować wakacje w taki sposób, aby były one skrojone na miarę potrzeb konkretnego Klienta. Nie musisz jednak nikomu wierzyć na słowo! Możesz przekonać się o tym na własnej skórze!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *