Problem ginekologiczny natury estetycznej? Sprawdź, co możesz z nim zrobić!

Ginekologia estetyczna jest dziedziną medycyny estetycznej, pomagającą kobietom poczuć się bardziej komfortowo w swoim ciele. Niezadowolenie z wyglądu swoich miejsc intymnych było do niedawna tematem tabu. Dziś do ginekologii estetycznej podchodzi się z większą otwartością, a chęć poprawienia miejsc intymnych nie jest już postrzegana jako ekstrawagancja, czy wymysł współczesnych kobiet. Poza tym zabiegi tego typu przeprowadzane są przede wszystkim, ze względów zdrowotnych.

Labioplastyka – co kryje się pod tą nazwą?

Labioplastyka – pochodzi od słów labia (wargi) i plastyka (czyli korekcja, modyfikacja). Jest to zabieg korekcji warg sromowych większych lub mniejszych, którego celem jest poprawa ich funkcjonalności oraz wyglądu. Ten zabieg z zakresu chirurgii estetycznej polega na zmianie wielkości lub kształtu warg sromowych.

Labioplastykę może wykonać przy użyciu skalpela lub lasera. Przy wykorzystaniu światła laserowego proces gojenia warg sromowych jest ograniczony do minimum.

Wargi sromowe – czym są?

Wargi sromowe są to fałdy skóry wokół otworu pochwy. Wyróżniamy dwa rodzaje warg sromowych:

  • zewnętrzne, czyli wargi sromowe większe – ich rolą jest ochrona zewnętrznych narządów płciowych (po okresie dojrzewania występują na nich włoski łonowe);
  • wewnętrzne, czyli wargi sromowe mniejsze – chronią pochwę i otwór cewki moczowej.

Zabieg labioplastyki – wskazania

Labioplastykę zaleca się kobietom, u których występuje:

  • przerost warg sromowych,
  • asymetria lub deformacja warg sromowych,
  • obtarcia, ból, infekcje intymne spowodowane przerostem warg sromowych,
  • dyskomfort przy uprawianiu sportu lub noszeniu obcisłych ubrań,
  • niezadowolenie i dyskomfort psychiczny związany z nieestetycznym wyglądem warg sromowych.

Przy labioplastyce brane są pod uwagę nie tylko względy zdrowotne. W ostatnich latach coraz więcej kobiet zgłasza się do gabinetów medycyny estetycznej z powodów typowo estetycznych. Często dzieje się tak po przebytym porodzie, kiedy wargi sromowe doznając urazu, zniszczyły się lub rozciągnęły.

 

Lepszy wygląd = lepsza forma

Innymi czynnikami mającymi wpływ na pogorszenie wyglądu warg sromowych jest m.in. piercing, infekcje czy zaburzenia hormonalne. Kiepska forma miejsc intymnych przekłada się na obniżony komfort, nie tylko podczas zbliżeń. Kompleksy spowodowane nieatrakcyjnym wyglądem potrafią bardzo wpłynąć na psychikę. Ginekologia estetyczna wraz z zabiegiem labioplastyki staje się wówczas prawdziwym wybawieniem, które pozwala na osiągnięcie satysfakcjonującego życia seksualnego. Chociaż zabieg ten jest pożądany przez wiele kobiet, to w niektórych przypadkach (problemy z krzepliwością krwi, choroby nowotworowe) nie można go przeprowadzić.

Jak widzisz, kobiety zmagają się z naprawdę bardzo różnymi problemami intymnymi. Każda z nas ma prawo czerpać przyjemność z seksu oraz być zadowolona z miejsc „tam na dole”. Jeśli więc nie jesteś zadowolona z tego, jak wyglądają Twoje miejsca intymne, nie wstydź się! Skontaktuj się z Gabinetem Kosmetyki Lekarskiej Bella w Warszawie i umów się na konsultacje. Jeden zabieg może odmienić Twoje życie i spowodować, że ból i dyskomfort ustąpią raz na zawsze. Zaufaj fachowcom i poczuj się w swobodnie w swoim ciele.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *