Przysmaki dla kota – w trosce o zdrowie naszego pupila

Z pewnością każdy właściciel kota chciałby zapewnić swojemu pupilowi jak najlepsze warunki życia. Nie ma bowiem nic bardziej zadowalającego, jak widok kociaka, który jest zdrowy, sprawny i zawsze ma chęć na zabawę. Jednak ze zwierzętami jest tak jak i z ludźmi, wiele zależy od właściwego sposobu odżywiania. Warto się zatem zastanowić jakie przysmaki dla kota będą stanowiły dla niego najwyższą wartość zdrowotną.

Urozmaicony pokarm to podstawa

W sklepach z pożywieniem dla zwierząt półki uginają się od różnorakich smakołyków. Co jakiś czas producenci wprowadzają na rynek coraz to nowe produkty. Wybór więc nie jest prosty. Jednak znając naturalne potrzeby naszego kota, łatwiej jest wybrać to, na co naprawdę będzie miał ochotę. Podstawowa sprawa to świadomość, że nasz podopieczny jest mięsożercą. Jeśli więc chcemy kupić przysmaki dla kota, to na pewno będą miały one związek z produktami o tym charakterze. Oczywiście nie znaczy to, że jedynie ten rodzaj pokarmu spełni wszystkie oczekiwania naszego pupila. Pokarm roślinny także jest ważny w kocim menu. Jednak główny skład powinien opierać się na białku i tłuszczach.

Mięso – przysmak kota

Jakiego rodzaju mięso sprawi naszemu milusińskiemu dużo radości? Z pewnością posmakuje mu mięso jagnięce, drobiowe oraz wątróbka. Przysmakiem dla kota będą też wszelkiego rodzaju ryby. Przy wyborze przekąsek trzeba koniecznie sprawdzić, czy nie posiadają one żadnych zbóż. Jest to sprawa niezmiernie ważna, gdyż koty nie są w stanie ich strawić. W rezultacie mogą zapychać układ trawienny i nasz czworonóg będzie osowiały. Na dodatek tego typu produkty mogą powodować otyłość i prowadzić do wielu poważnych chorób. Przy zakupie przysmaków dla kota warto zwracać także uwagę nadodatki, które są w nich zawarte. Jeśli w składzie znajdują się warzywa, owoce i algi, to pokarm taki świetnie wpłynie na kondycję pupila. Poza tym będzie to świadczyło o dobrze zbilansowanej diecie w produkcie

Każdy kot to łowca

W jaki sposób powinniśmy serwować przysmaki dla kota? Wszystko zależy od okoliczności. Można je podawać jako przekąskę lub zastosowywać w formie nagrody. Trzeba przy tym pamiętać, że każdy kot, to łowca. Zamiast więc wkładać kąsek do pojemnika, lepiej posłużyć się nim podczas zabawy. Taka forma serwowania pokarmu sprawi kociakowi więcej radości, a przy okazji umocni więź między nim a właścicielem. Słowo przestrogi – pamiętajmy, że nawet najsmaczniejsze przekąski nie mogą zastąpić dania głównego. Jeśli nasz pupil ma skłonności do nadwagi, należy z większą ostrożnością podawać mu dodatkowe kąski. Może się to bowiem niekorzystnie odbić na jego zdrowiu lub kondycji.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *