Rodzaje spojrzeń mężczyzny i co mówią kobiecie?

Podstawowe narzędzia komunikacji w społeczeństwie sprowadzają się do werbalizacji. Wysoko rozwinięta mowa to jedna ze zdobyczy intelektualnych człowieka, która, w odpowiedni sposób wykorzystana, może zapewnić mu powodzenie w pracy, czy społeczne uznanie, a nawet sprawić, iż dana osoba prezentuje się jako atrakcyjna. Właśnie przez swoją elokwencję, płynność słowa, ale także pewność w wypowiedziach.

Z drugiej strony istnieje także komunikacja niewerbalne, często nie do końca świadoma, związana z mową ciała, czy spojrzeniami. I właśnie ta niewerbalna strona człowiek niejednokrotnie jest ważnym przekaźnikiem informacji, a jednocześnie może wpłynąć na to, że spotkanie określa się jako wyjątkowe. Mówi się o chemii, magnetyzmie, ale też o pierwszym wrażeniu, które może być pozytywne i negatywne, w pewnym jednak sensie kreśli w podświadomości wyobrażenie na temat konkretnej osoby. Jedną z form komunikacji niewerbalnej, którą wykorzystuje się podczas flirtowania, jest także spojrzenie. Z ludzkich oczu można bardzo wiele wyczytać. A przynajmniej sporo wnioskować.

Spojrzenia faceta mówią wiele o jego nastawieniu do Ciebie!

To, w jaki sposób, ale również, gdzie patrzy lub zerka mężczyzna, może sporo zdradzać na temat jego intencji. Z reguły mężczyzna patrzy na kobietę w z dwóch powodów: wpadła mu w oko, ale jest to zauroczenie fizyczne, dlatego w takiej sytuacji mężczyzna skupia się przede wszystkim na aspektach ciała – głównie biuście oraz pośladkach i tam najczęściej ląduje jego spojrzenie.

Przeszywające spojrzenie faceta może właśnie być związanego z jego pożądaniem i fantazjami, które ukradkiem pojawiają się w jego myślach. Z drugiej strony, jeśli przyłapałaś go na tym, że wodzi za Tobą spojrzeniem, a facet spuszcza wzrok, może to również oznaczać, że jest Tobą onieśmielony. Innymi słowy jesteś dla niego 10/10. W dalszym jednak ciągu tak wysoka ocena może mieć podłoże bardziej fizyczne, niż romantyczne.

Gdy mężczyzna długo patrzy w oczy

Oczywiście, nie tylko obcy mężczyźni patrzą nam w oczy. Częściej to właśnie partnerzy mogą pozwolić sobie na ten komfort. Długie spojrzenie mężczyzny w oczy może oznaczać jego podziw, zauroczenie, miłość, może być oznaką także jakiegoś pytania. Może po prostu lubić Twoje oczy, chcieć w nich zatonąć. Może też cieszyć się z bliskiej relacji, jaka Was łączy i długie spojrzenie oznacza, iż czuje się w Twoim towarzystwie komfortowo.

Scena niczym z romantycznego filmu

Nie ma chyba bardziej romantycznej sceny, niż przed pocałunkiem, dwoje kochanków patrzy sobie głęboko w oczy. Dlatego głębokie spojrzenie w oczy może być wyrazem uczucia, ale również seksualnego pobudzenia. Może także wyrażać dużą pewność siebie u faceta. Bardzo ważna jest sama sytuacja, jak również dalszy kontekst – czy mężczyzna zdecyduje się na wyznanie, pocałunek, a może przytulenie.

Co oznacza kiedy facet patrzy w oczy?

Męskie spojrzenie w oczy wiele ma imion. Nie zawsze można być jednoznacznie pewnym jego znaczenia. Sporo zależy od relacji, jaka łączy Cię z danym mężczyzną, jeśli w ogóle jakaś łączy. Ukradkowe spojrzenia faceta mogą oznaczać, iż wpadłaś mu w oko. Jest Tobą zainteresowany, ale być może wstydzi się nieco zagadać. Z drugiej strony próba nawiązania kontaktu wzrokowego i Twoja reakcja na ten kontakt mogą stanowić dla niego informację zwrotną. Tym bardziej, jeśli delikatnie się uśmiechniesz.

Jak pierwsza miłość

Maślane oczy u faceta najczęściej związane są z jego uczuciami. Z tą emocjonalną strefą, w której mężczyźni niemalże się rozpływają, a czasem zachowują jak mali chłopcy. Nie tylko kobiety tracą z miłości głowę, facetom też to się zdarza i czasem, pełni podziwu dla partnerki, patrzą na nich tym rozpływającym się rozmarzonym spojrzeniem. Często pojawia się w szczególności po zbliżeniu.

Facet, który uwodzi spojrzeniem

Uwodzić można na wiele sposobów, wykorzystując zarówno komunikaty niewerbalne, jak również werbalne. Hipnotyzujące spojrzenie mężczyzny jest mocno związane z jego charakterem, określonymi cechami, dlatego jest tak magnetyczne. Cechuje mężczyzn, którzy są charyzmatyczni, pewni siebie, doskonale wiedzą, czego chcą, emanują siłą, niezależnością, ale też pozytywną energią. Takie spojrzenia potrafią zawrócić w głowie, szczególnie, jeśli nie ma w nich dominacji siebie, a ciekawość zmieszana z pewnością siebie.

Rodzaje spojrzeń faceta – jakie są?

Dużo zależy od ogólnego kontekstu. Jeśli chodzi o partnerów, ich oczy wyrażają bardzo wiele. Co więcej, po tym właśnie można stwierdzić, że mężczyzna zainteresowany jest kobietą pod kątem romantycznym – nie podziwia tylko walorów jej ciała, ale skupia się także na twarzy, a w szczególności na oczach – w końcu są zwierciadłem duszy.

Męskie spojrzenie może wyrażać dumę, podziw, zachwyt, miłość, ale też silne pragnienie fizycznego kontaktu. A to, w jaki sposób kobieta odbierze poszczególne, nawet ukradkowe spojrzenia, sporo zależy od samego charakteru mężczyzny. Ci pewni siebie, chociaż potrafią zerkać z zainteresowaniem na kobietę, jednocześnie nie okazują tego w jawny sposób.

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *