Roślinne wzory na ścianach w Twoim domu

Tapeta liście to jedna z najchętniej wybieranych tapet ostatnich sezonów. Tego rodzaju tapety cechuje bowiem różnorodność kolorystyczna oraz bogactwo wzorów. Dzięki tapecie łatwo i szybko stworzymy nasze wymarzone aranżacje, mając jednocześnie pewność, że nikt inny nie ma dokładnie takiej ściany jak my. Sprawdzą się one zarówno w kuchniach, sypialniach, salonach, jak i łazienkach.

Dekoracyjna tapeta liście

Tapeta liście doskonale sprawdzi się do umieszczenia na jednej ścianie w naszym pomieszczeniu. Może być to zarówno salon, sypialnia, jadalnia, kuchnia, jak i łazienka. Dlaczego na jednej? Po umieszczeniu kolorowej tapety na kilku ścianach we wnętrzu mógłby stworzyć się prawdziwy harmider.

Duże oraz średnie motywy tapet przykuwające wzrok doskonale urozmaicają jednolite wnętrze. Wybierając odpowiednią tapetę do naszego pomieszczenia musimy jednak pamiętać, aby nie przytłoczyła ona całości aranżacji. W celu uniknięcia tego efektu rozwiązanie musi być bardzo dobrze przemyślane. Szczególnie uwagę należy zwrócić rozważając wzorzyste, kwiatowe motywy, pasy, duże geometryczne kształty oraz liście.

Tapeta na jedną ścianę, czyli brak przesytu

Aranżacje, które zakładają położenie tapety wyłącznie na jednej ze ścian we wnętrzu to bardzo często powielany motyw dekoracji salonu. Tego typu rozwiązania pojawiają się także w salonach, jadalniach oraz korytarzach. Jedna ściana z tapetą bardzo często pojawia się także w sypialni. Tapeta wówczas najczęściej pojawia się na wprost drzwi, na ścianie, pod którą ustawione jest łóżko. Sypialnia w taki sposób zaaranżowaną ścianą wydaje się dużo bardziej przytulna.

Tapeta znajdująca się na jednej ścianie to także symbol oddzielenia konkretnej strefy w pomieszczeniu. W taki sposób zaakcentujemy bowiem te elementy wyposażenia, na których najmocniej nam zależy. Z pewnością każdy z naszych gości skieruje swój wzrok właśnie w pokreślone przez nas miejsce.

Do jakich wnętrz i stylów pasuje tapeta w liście?

Ze względu na to, że motyw liści to jeden z najbardziej klasycznych motywów, pasuje ona praktycznie do każdego wnętrza. Niezwykle dobrze uzupełnia jednak pomieszczenia w stylu retro. Doskonale dopełni ona bowiem pomieszczenia wypełnione stylowymi, starymi meblami, niczym w luksusowych hotelach z ubiegłego wieku.

Tapeta z motywem liści sprawdzi się również wszędzie tam, gdzie dostęp do światła dziennego jest słaby. Ożywi ona wnętrze i uczyni je mniej sennym. W celu nadania w pomieszczeniu dynamiczności oraz światła, wybierajmy tapety w liście o intensywnych, soczystych kolorach.

Warto również wybierać je do przytulnych oraz ciepłych sypialni oraz gabinetów.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *