Sennik – co może oznaczać ciąża we śnie?

0 610

Bardzo często w snach pojawiają się trudne do zinterpretowania motywy. Jednym z nich jest na przykład ciąża – w końcu, jak ją zinterpretować: jako cud nowego życia czy może olbrzymią odpowiedzialność? Znaczenie może być różne w zależności od osoby i wielu różnych czynników. Co może oznaczać ciąża we śnie? Jak należy ją interpretować? Jakie znaczenie ma ciąża u najbliższych? 

Ciąża we śnie – ogólne znaczenie

Pojawiająca się w śnie ciąża nie oznacza nic złego – wręcz przeciwnie, w większości przypadków jest objawem czegoś dobrego, może też zwiastować nadchodzące zmiany. Stan błogosławiony rzadko wskazuje na niespodziankę, raczej coś, czego się spodziewamy, a nawet bardzo pragniemy i co niebawem ma nadejść. Ciąża symbolizuje więc nowe plany i nadzieje, które być może niebawem zostaną spełnione. Kobieta śniąca o ciąży może pragnąć od życia nowych możliwości.

Sen o ciąży nie zwiastuje wcale zajścia w ciąże. W większości przypadków jest całkowicie oderwany od rzeczywistości i ma charakter całkowicie symboliczny. Z kolei zauważenie kobiety w ciąży przepowiada nadejście lepszych zarobków i szczęścia w wymiarze materialnym – być może niebawem dostaniesz awans, uda Ci się znaleźć lepszą pracę lub wygrasz na loterii. W przypadku przedsiębiorców i właścicieli firm szczególnie korzystne znaczenie ma ciąża bliźniacza, ponieważ zwiastuje podwojenie zysków oraz zwalczenie przeciwności losu. Ciąża we śnie wskazuje, że zmiany są bardzo blisko, jednak wymagają jeszcze odrobinę cierpliwości. W większości przypadków nawet koszmaru związanego z ciążą nie powinno się traktować negatywnie. Zwykle są to jedynie projekcje mózgu przedstawiające potencjalne negatywne scenariusze. 

Sen o ciąży u kobiety w stanie błogosławionym

Zdarza się, że o ciąży śnią właśnie kobiety w stanie błogosławionym. Jest to zupełnie normalne zjawisko i świadczy często o zamartwianiu się zdrowiem i dobrem dziecka. Szczególnie osoby, które są zaskoczone lub bardzo szczęśliwe z powodu ciąży, mogą niejako przeżywać ten fakt również w snach.

Ciąża u bliskich – co może oznaczać?

Bardzo często osoba śniąca nie doświadcza ciąży osobiście, a jedynie ma kontakt ze swoimi bliskimi w stanie błogosławionym. W takim przypadku znaczenie może być bardzo różne w zależności od tego, kto dokładnie jest w ciąży. 

  • Ciąża żony – najczęściej oznacza tęsknotę za kimś bliskim, na przykład osobą z rodziny, która odeszła. Sen oznacza, że niebawem wykorzystasz coś, czego Cię ta osoba nauczyła i wykorzystasz wiedzę zawodowo.
  • Ciąża u córki – sen ma z reguły pozytywne znaczenie, najczęściej wskazuje na dużą radość lub dobre wieści, których niebawem doświadczy osoba śniąca.
  • Ciąża siostry – tego typu sny świadczą o nadchodzących sukcesach w życiu zawodowym, które będą przekładać się na lepsze zarobki.
  • Ciąża koleżanki – ma nieco bardziej negatywny wydźwięk

Czy niechciana ciąża we śnie ma pozytywne znaczenie?

Sny o niechcianej ciąży zwykle towarzyszą kobietą, które nie są gotowe na zajście w ciąże i się tego obawiają. Taka tematyka może jednak wskazywać również nadchodzący dla osoby śniącej czas pełen niespodzianek i wyzwań. Niekiedy jest też symbolem głupoty i lekkomyślności oraz może wskazywać na nieumiejętność w dążeniu do własnych celów i pomysłów. Niechciana ciąża we śnie może wskazywać także na rozminięcie się ze swoim życiowym powołaniem i zajmowanie się czymś, na co się nie ma ochoty.

Co oznacza ciąża z komplikacjami?

Pojawiająca się w śnie ciąża z komplikacjami może oznaczać, że osoba śniąca przeżywa trudniejszy czas i potrzebuje pomocy bliskich. Może warto poprosić o wsparcie przyjaciółkę lub partnera. Z kolei ciąża zagrożona może przestrzegać przed nadchodzącymi problemami rodzinnymi.

Napisz odpowiedź

Twój adres email nie zostanie opublikowany.