Skuteczne sposoby na zagęszczanie włosów – zobacz jak to zrobić!

Wiele kobiet marzy o pięknych i długich włosach. Istnieją domowe sposoby, za pomocą których można pobudzić porost włosów, sprawić, że staną się gęste i piękniejsze. Niestety tego typu zabiegi wymagają czasu, konsekwencji w działaniu i nie w każdym przypadku będą skuteczne. Na szczęście obecnie można również skorzystać z szeregu profesjonalnych zabiegów u fryzjera. Jak można zagęścić i przedłużyć włosy? Co koniecznie warto wiedzieć odnośnie tego typu zabiegów?

Jak skutecznie zagęścić i przedłużyć włosy?

Istnieje wiele domowych sposobów na zagęszczenie oraz stymulowanie wzrostu włosów. Jak uzyskać długie i gęste włosy?

  • Masaże skóry głowy – masaż pomaga poprawić ukrwienie skóry głowy, a więc pobudzić wzrost cebulek, co z kolei przekłada się na zagęszczenie włosów. Skórę głowy najlepiej jest masować podczas mycia szamponem, czesania włosów czy wieczornego odpoczynku. Aby dodatkowo poprawić skuteczność zabiegu, zaleca się wzbogacenie go o odpowiedni kosmetyk – doskonale sprawdzają się wcierki do włosów, zawierające składniki stymulujące porost włosów oraz wpływające na ich zagęszczenie.
  • Stosowanie odpowiednich kosmetyków – w pielęgnacji włosów niezwykle ważne są dobre  kosmetyki. Wybieranie naturalnych preparatów pomaga utrzymać włosy w odpowiedniej kondycji i zdrowiu oraz wpływa na ich zagęszczenie i naturalny blask.
  • Zabiegi u fryzjera – największą zaletą zabiegów u fryzjera jest uzyskanie natychmiastowego efektu. Aby przedłużyć i zagęścić włosy najchętniej wybierane jest przedłużanie włosów, które obecnie wykonywane jest na wiele różnych sposobów.

Dla kogo zabieg doczepiania włosów będzie najlepszy?

Doczepianie włosów jest doskonałym pomysłem dla kobiet, które nie chcą czekać długich miesięcy, a nawet lat aż włosy odrosną lub osiągną pożądaną długość. Zabieg gwarantuje natychmiastowe, spektakularne efekty. Niemniej decydując się na konkretny gabinet fryzjerski, warto wybierać jedynie sprawdzone placówki, ponieważ tylko to daje gwarancję najwyższej jakości usługi oraz naturalnie wyglądających, bujnych włosów.

Jak wygląda doczepianie włosów?

Wiele osób, wciąż mylnie spodziewa się, że doczepianie włosów polega na dosłownym doczepianiu sztucznych włosów, co w najgorszym wypadku nie wygląda ani estetycznie, ani naturalnie. Na szczęście nic bardziej mylnego, obecne, nowoczesne metody sprawiają, że włosy w efekcie końcowym stają się naturalnie zagęszczone i przedłużone. Istnieje wiele sposobów przedłużania włosów, jednak najchętniej wybierana jest metoda keratynowa. Opiera się ona na cienkich pasmach naturalnych włosów, które są zakończone tak zwaną łuską i łączone są z włosami za pomocą specjalnej zgrzewarki lub pistoletu. Uzyskany efekt można dowolnie modelować, zwiększając lub zmniejszając ilość doczepianych włosów.

Jakie są najważniejsze zalety doczepiania włosów?

Keratynowa metoda przedłużania włosów jest obecnie najchętniej wybieraną opcją ze względu na wiele zalet – można znaleźć wiele salonów, różniących się między sobą ofertą, bardzo chętnie jest wybierany https://mazfryzjerki.com/doczepianie-wlosow/. Metoda keratynowa zapobiega przede wszystkim nadmiernym zniszczeniom włosów w trakcie zabiegu. Co więcej, otrzymany efekt wygląda wyjątkowo naturalnie – wszystko za sprawą wykorzystanych, naturalnych kosmyków włosów, które można swobodnie dopasować pod względem koloru czy faktury. Zgrzewy powstałe na skutek łączenia włosów nie są bardzo widoczne – zauważenie, że włosy były przedłużane jest bardzo trudne. Efekt keratynowego przedłużenia włosów utrzymuje się stosunkowo długo w porównaniu do innych metod – zwykle od 3 do 4 miesięcy.

Jak dbać o włosy doczepiane metodą keratynową?

Aby efekt pięknych, przedłużonych i zagęszczonych włosów utrzymywał się jak najdłużej, powinno się wprowadzić odpowiednią pielęgnację. Nie zaleca się na przykład myć włosów częściej niż dwa razy w tygodniu. Co więcej, nie należy myć przedłużonych włosów głową do dołu. Do pielęgnacji włosów najlepiej sprawdzają się dedykowane kosmetyki, warto unikać domowych maseczek. Jeśli chodzi o rozczesywanie, powinno się ono odbywać każdorazowo od dołu do góry. Włosy należy również chronić przed wszelkimi uszkodzeniami mechanicznymi – na czas snu zaleca się splatać je w luźny warkocz, a po umyciu delikatnie osuszać za pomocą ręczników papierowych.

Autor: Małgorzata Warmuz / redaktor blogkobiet.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *