Sombre czy ombre – czym się różnią i komu pasują?

Niezwykle popularne od dawna ombre doczekało się swojego młodszego i znacznie delikatniejszego odpowiednika, czyli sombre. Czym są? Na czym polegają? I przede wszystkim komu pasują? Zapraszamy do lektury.

Podczas swojej ostatniej wizyty usłyszałaś od fryzjerki, że być może warto pomyśleć o ombre, a Ty kompletnie nie wiesz o co chodzi? Wyjaśniamy.

Ombre i sombre – co to jest?

Szukając informacji o tym, czym jest sombre a ombre, warto zdać sobie sprawę, że sombre to delikatniejsza wersja kolorystyczna ombre.

Ombre, to farbowanie włosów polegające na zachowaniu ciemnego odrostu i rozjaśnieniu jedynie końcówek włosów. W tego rodzaju farbowaniu najczęściej brąz połączony jest z jasnym blondem, a przejście między ciemną górą, a jasnymi końcówkami jest bardzo wyraźne. Inaczej rzecz się ma w przypadku sombre.

Sombre, z kolei będące delikatniejszym wariantem ombre, trzy lata temu wkroczył na salony. W opozycji do ombre, w tym przypadku włosy przy nasadzie są pozostawione w naturalnym kolorze, natomiast końcówki rozjaśniane są o jeden lub dwa tony. Uzyskany w ten sposób efekt będzie delikatniejszy i bardziej naturalny.

Różnice między sombre a ombre

Stopień przejścia. Najbardziej oczywistą różnicą jest stopień przejścia pomiędzy kolorami u nasady i na końcach włosów. W przypadku ombre efekt jest niezwykle wyrazisty; bardzo często brązy są łączone z jasnym blondem. Dodatkowo między kolorem nasady, a kolorem końcówek występują przynajmniej dwa tony różnicy. W przypadku sombre przejście jest bardziej dyskretne i delikatne.

Kolor włosów. Rozważając, czy włosy ombre a sombre, warto kierować się obecnym kolorem swoich włosów. O ile sombre może być stosowane praktycznie przy każdym kolorze włosów (choć najlepszy efekt uzyskamy przy blondzie), o tyle ombre prezentuje się najlepiej u brunetek i szatynek, Dlaczego? To bardzo proste. Ich naturalny kolor u nasady włosów najbardziej kontrastuje z farbowanymi końcówkami.

Wizualny efekt objętości włosów. Porównując włosy ombre a sombre można łatwo zauważyć, że pod względem objętości, to drugie rozwiązanie wydaje się korzystniejsze. W przypadku ombre włosy mogą sprawiać wrażenie płaskich, a ich końcówki wrażenie sztucznych.

Z kolei w przypadku sombre delikatne refleksy na końcówkach dodają optycznie włosom objętości. Efekt podkreśla dodatkowo odpowiednie cieniowania.

Sposób nakładania koloru.

Ombre i sombre różnią się również sposobem nakładania farby. W przypadku ombre jaśniejszy kolor nakładany jest na całej szerokości, podczas gdy w przypadku sombre kolor nakładany jest cienkimi pasmami wokół twarzy.

Ombre czy sombre – co wybrać?

Zastanawiając się, czy wybrać włosy sombre a ombre warto zwrócić uwagę nie tylko na różnicę kolorystyczną, ale również na typ urody. Nie bez znaczenia jest długość i stan włosów.
Przed podjęciem decyzji koniecznie przeczytaj akapit poświęcony różnicom między oboma fryzurami.

Dodatkowo zwróć uwagę na stan i długość swoich włosów. Jeśli są cienkie i krótkie, zdecyduj się raczej na sombre, które zwiększy objętość Twoich włosów i będzie się prezentować dużo korzystniej.
W przypadku włosów długich lub włosów średniej długości postaw bardziej na ombre. Jeśli jesteś posiadaczką włosów normalnych lub gęstych przed wykonaniem ombre fryzjer najpierw odpowiednio je wycieniuje, by nadać fryzurze lekkości.

Jeśli masz wątpliwości co do wyboru pomiędzy odpowiedniego dla siebie farbowania,, astanow się, jakiej długości chcesz mieć włosy, sprawdź, w jakiej są kondycji. Już odpowiedź na te pytania powinna ułatwić Ci wybór, ponieważ zarówno sombre, jak i ombre pasują do dwóch różnych typów włosów, dając też zróżnicowane efekty – od subtelnego i delikatnego koloru po wyraziste i zdecydowane przejście z brązu w blond.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *