Stomatologia estetyczna – metody poprawy uśmiechu

W dzisiejszych czasach piękny uśmiech ma duże znaczenie. Piękne, białe, zdrowe, zęby to często podstawa ku temu, aby rozwijać się na wielu frontach, zwłaszcza tam, gdzie jesteśmy oceniani po wyglądzie. A ma to miejsce w olbrzymiej części naszego życia – nawet zawodowego. Stomatologia estetyczna koncentruje się na poprawie wyglądu zębów i uśmiechu.

Wybielanie zębów, czy skuteczny sposób na promienny uśmiech

Wybielanie zębów to jedna z najpopularniejszych procedur w stomatologii estetycznej. Według informacji zawartych na stronie DEMETER, dzięki wykorzystaniu zaawansowanych żeli wybielających i specjalnych lamp, stomatolog może skutecznie i bezpiecznie rozjaśnić zęby o kilka tonów. Wybielanie zębów eliminuje przebarwienia spowodowane przez picie kawy, herbaty, palenie papierosów czy starzenie się, przywracając biały i promienny uśmiech.

Istnieje kilka metod wybielania zębów, a wybór odpowiedniej zależy od indywidualnych preferencji i potrzeb. Warto podkreślić, że wybielanie zębów powinno być przeprowadzane pod nadzorem doświadczonego stomatologa. Profesjonalna ocena stanu zębów i dziąseł jest niezbędna, aby wykluczyć ewentualne problemy zdrowotne i osiągnąć najlepsze efekty.

Licówki jako rewolucja w dziedzinie pięknych zębów

Licówki, czyli cienkie płatki wykonane z porcelany lub kompozytu, są trwale przymocowane do przedniej powierzchni zębów. Dzięki licówkom pacjenci mogą poprawić kształt, kolor, rozmiar i symetrię zębów, uzyskując perfekcyjny uśmiech. Licówki są również wykorzystywane do ukrycia drobnych skaz, przebarwień, pęknięć czy nierówności.

Proces aplikacji licówek jest zwykle dwuetapowy. Najpierw stomatolog przygotowuje zęby, usuwając niewielką warstwę szkliwa, a następnie wykonuje odciski, na podstawie których technik dentystyczny wykonuje indywidualne licówki. Po dostarczeniu licówek do gabinetu stomatologicznego, są one trwale przymocowane do zębów za pomocą specjalnego kleju. Licówki są trwałe, odporne na plamy i dają naturalny wygląd. Przy odpowiedniej pielęgnacji i regularnych wizytach kontrolnych u stomatologa, mogą służyć pacjentowi przez wiele lat.

Implanty stomatologiczne, czyli trwałe i naturalne rozwiązanie przy braku zębów

Implanty stomatologiczne to innowacyjne rozwiązanie stosowane w przypadku braku jednego lub kilku zębów. Są one trwałe, stabilne i dają pacjentowi możliwość odzyskania pełnej funkcji żucia i naturalnego uśmiechu.

Implant składa się z tytanowej śruby, która jest chirurgicznie wszczepiana w kość szczęki lub żuchwy, oraz korony protetycznej, która jest mocowana na śrubie. Decydując się na proces implantacji zęba, należy pamiętać, że jest on skomplikowany i wymaga współpracy pomiędzy stomatologiem chirurgiem a protetykiem.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *