Stylowe krótkie spodenki męskie

Krótkie spodenki męskie to element garderoby, który każdy mężczyzna powinien mieć w swojej szafie, gdy szykuje się do sezonu letniego. Moda letnia stawia kobiety w dużo bardziej uprzywilejowanej pozycji, oferując wiele różnych elementów ubioru. Nie oznacza to jednak, że mężczyźni podczas letnich upałów nie mogą ubierać się modnie i komfortowo.

Krótkie spodenki męskie – rodzaje

Najpowszechniejszym i najbardziej lubianym rodzajem krótkich spodenek męskich są bermudy. Bermudy to spodenki, które swoje korzenie mają w harcerstwie. Oprócz tego bardzo często stanowią element szkolnego mundurka. Niemniej jednak od lat wiodą prym wśród męskich letnich stylizacji. Innym lubianym przez mężczyzn typem szortów są komfortowe spodenki dresowe, które można nosić nie tylko w stylizacjach sportowych, ale także zestawiać je z nieco bardziej eleganckimi elementami garderoby.

Jak wybrać krótkie spodenki jeansowe?

Krótkie spodenki jeansowe mają wielu zwolenników, choć niepoprawny dobór ich kroju może skutkować wielką modową porażką. Styliści odradzają noszenia jeansowych rybaczków w jakimkolwiek zestawieniu – taki krój po prostu zawsze wygląda źle. Aby dobrze wyglądać w spodenkach jeansowych, panowie powinni wybierać lekko dopasowane i proste kroje. Należy także stanowczo unikać dziur i przetarć.

Jak wybrać krój i kolor krótkich spodenek męskich?

Powszechnie uważa się, że najodpowiedniejszym krojem krótkich spodenek męskich są te o prostym, niemal garniturowym kroju. Takie spodenki można z powodzeniem zestawiać z koszulkami polo czy klasyczną koszulą. Umiejętnie dobrany krój będzie wyglądał dobrze nawet ze sportową marynarką. Jeśli chodzi o kolor szortów – warto postawić na neutralne beże, które pasują do wielu różnych stylizacji. Z uwagi na to, że męskie krótkie spodenki nie są nieformalnym elementem garderoby, wybór kolorystyki jest absolutnie dowolny. Odważni panowie, którzy lubią wyróżniać się z tłumu, mogą stworzyć ciekawe stylizacje przy użyciu różowych szortów lub takich z motywem kwiatowym.

Z jakimi butami nosić krótkie spodenki męskie?

Dobierając buty do krótkich spodenek, warto wybrać taki model, który można nosić na gołą stopę. Długie i grube skarpety są niezbędne tylko w przypadku treningu sportowego, natomiast panowie, którym zależy na modnym i stylowym wyglądzie, powinni stanowczo z nich zrezygnować. To samo tyczy się skarpet garniturowych podciągniętych do połowy łydki – takie zestawienie będzie wyglądać wręcz pokracznie. Buty, które najlepiej pasują do szortów to sneakersy, buty żeglarskie, mokasyny i trampki.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *