Szczoteczka soniczna do twarzy – jaką wybrać?

Szczoteczka soniczna do twarzy to urządzenie stworzone z myślą o dogłębnym oczyszczeniu skóry. Obecnie na polskim rynku dostępny jest szeroki wybór różnego typu szczoteczek. Którą z nich wybrać? Jak używać opisywanego sprzętu? Czy należy stosować go na co dzień? Odpowiedzi na te i wiele innych pytań znajdziesz w poniższym artykule.

Szczoteczka soniczna do twarzy – czy warto ją kupić?

Szczoteczka soniczna to urządzenie umożliwiające 100% usunięcie zanieczyszczeń znajdujących się na powierzchni skóry i widoczną poprawę jej wyglądu. Wszystko dzięki wykorzystaniu drgań oraz fal dźwiękowych. To właśnie one sprawiają, że włosie zlokalizowane na powierzchni szczoteczki jest w stanie wykonywać nawet kilkanaście tysięcy obrotów na minutę! Osiągnięcie wspomnianego efektu nie jest możliwe w przypadku tradycyjnego, ręcznego mycia twarzy. Czy zatem warto inwestować w zakup szczoteczki sonicznej? Zdecydowanie tak, gdyż jednie dogłębnie oczyszczona cera jest w stanie wchłonąć substancje zawarte w kosmetykach pielęgnacyjnych.

Systematyczne używanie szczoteczki sonicznej umożliwia:

  • dogłębne oczyszczenie skóry,
  • odblokowanie i zwężenie porów,
  • usunięcie suchych skórek,
  • ujędrnienie skóry,
  • wyrównanie kolorytu,
  • zniwelowanie niewielkich zmarszczek,
  • zwiększenie absorpcji substancji aktywnych zawartych w kosmetykach pielęgnacyjnych, takich jak kremy, esencje, maski etc.

Jaką szczoteczkę wybrać? – nasza rekomendacja

Obecnie na polskim rynku dostępnych jest wiele modeli tego urządzenia. Na który z nich warto się zdecydować? Opowiemy Wam jakie funkcje powinien posiadać tego typu produkt na przykładzie wg nas kultowej szczoteczki sonicznej marki BAFFS. Urządzenie zostało wykonane przy użyciu wysokiej jakości silikonu, dzięki czemu nie musimy obawiać się wystąpienia jakichkolwiek uczuleń. Opisywany model cechuje się wysokim stopniem bezpieczeństwa użytkowania, gdyż jest ładowany indukcyjnie (bezprzewodowo), a zatem nie posiada otworu na kabel. Dzięki temu może być używany również pod prysznicem. Urządzenie posiada delikatne, miękkie włosie o dwóch poziomach grubości (cieńsze – do mycia większych powierzchni twarzy (np. policzków, czoła) i grubsze – do oczyszczania trudniej dostępnych przestrzeni oraz obszarów z tendencją do przetłuszczania). Szczoteczka Baffs to akcesorium wielofunkcyjne, służące zarówno do oczyszczania, masażu, jak i fototerapii. Warto dodać, iż z ostatniej funkcji możemy korzystać zarówno po umyciu buzi, jak i w trakcie oczyszczania. Opisywany model dostępny jest m.in. na stronach sklepu unicornbeauty.

Szczoteczka soniczna do twarzy – jak używać?

Używanie szczoteczki sonicznej jest nie tylko bardzo proste ale również wyjątkowo przyjemne. Zabieg rozpoczynamy od dokładnego demakijażu. Następnie nakładamy na twarz produkt do oczyszczania skóry (np. olejek, żel lub piankę), po czym zwilżamy szczoteczkę wodą i uruchamiamy program oczyszczania. Wykonując ruch od dołu do góry myjemy policzki, następnie czoło, nos (od środka do obu skrzydełek) i obszar zlokalizowany wokół oczu (ruchy na zewnątrz od oczu). Teraz pozostaje już tylko osuszyć skórę, zaaplikować kolejno tonik, esencję, serum oraz krem i – przy użyciu szczoteczki – wykonać masaż, który zwiększy absorpcję kosmetyków.

Jak często sięgać po szczoteczkę soniczną?

Po szczoteczkę soniczną warto sięgać dwa do trzech razy w tygodniu. Dlaczego? Ponieważ zbyt częste stosowanie urządzenia może zaburzyć równowagę skóry uszkadzając naturalny płaszcz lipidowy, a tym samym przyczynić się do wystąpienia podrażnień.

Zdecydowanie to małe urządzenie zrewolucjonizowało rynek w ostatnim czasie oraz podejście do pielęgnacji skóry, która stała się jeszcze bardziej przyjemena! Mamy nadzieję, że tym krótkim poradnikiem udało nam się przybliżyć zalety stosowania szczoteczki sonicznej na codzień.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *