To to jest malowanie po numerach i dlaczego jest tak bardzo rozwijające?

Codzienność dostarcza nam czasem powodów do stresu. Ciągłe podwyższenie kortyzolu, który właśnie nazywa się hormonem stresu w negatywny sposób wpływa na samopoczucie, ale też kondycję fizyczną. W końcu życie w napięciu oznacza, że ciało jest w stanie ciągłej gotowości, co przekłada się na napięcie mięśni, czy bóle w poszczególnych miejscach, jak kark, czy dolna część pleców. Dlatego tak bardzo ważne i wartościowe jest posiadanie hobby, które będzie stanowić zdrową odskocznię od codziennego życia. Pozwoli na wyciszenie, ale dostarczy też sporą ilość zabawy i satysfakcji. Dlatego tak świetnie sprawdza się malowanie po numerach. Ale co to takiego właściwie jest?

Na czym polega malowanie po numerach?

Można powiedzieć, że to swego rodzaju kolorowanki. Może brzmieć banalnie, ale z pewnością rozwijanie swoich zdolności manualnych, czy tworzenie własnych obrazów na podstawie gotowego szkicu jest zajęciem, które wymaga koncentracji. A przecież umiejętność skupienia się na konkretnej czynności jest bardzo potrzebna. Dlatego malowanie po numerach niesie ze sobą wiele korzyści.

Przede wszystkim pozwala stworzyć swój własny, piękny obraz. Jeśli ktoś nie miał dotychczas do czynienia z tego rodzaju aktywnościami nie powinien się obawiać, można dostosować poziom trudności obrazu, nad którym chce się pracować. Poszczególne numery mają przypisaną kolorystykę, która ułatwia uzyskanie naprawdę estetycznego i zaskakującego efektu końcowego.

Dodatkowo gotowe szkice posiadają wyraźne zaznaczone obszary, które należy wypełnić konkretnym kolorem, często dostępnym z gotowej palety. Oznacza to, że ryzyko pomyłki jest mocno zredukowane. Jednocześnie wybór poziomu trudności sprowadza się do ilości detali, które można wydobyć z obrazu. Czyli dla osób początkujących, które chcą się dopiero wkręcić w to zajęcie, sprawdzą się te szkice, gdzie płaszczyzny wytyczone dla poszczególnych kolorów są dość sporych rozmiarów. W ten sposób można uczyć się precyzyjnego wydobywania bryły, która na dwuwymiarowym płótnie tworzy trójwymiarowy obraz.

Stwórz swój własny motyw

Każda osoba ma takie zdjęcie, czy motyw, może ulubiony obraz, które w szczególności zapadły jej w pamięć. Może to być na przykład zdjęcie z wakacji, które teraz może przekształcić we własnoręcznie malowany obraz. A wszystko dziękimalowaniu po numerach. W końcu obok bardzo szerokiego wyboru motywów, które są zaczerpnięte chociażby ze świata filmów i książek, można przesłać własne zdjęcie, na podstawie którego powstanie gotowy do malowania, podzielony na ponumerowane obszary obraz.

Chcesz zacząć swoją artystyczną przygodę? Dostaniesz wszystko, co jest do tego potrzebne

Malarstwo wymaga odpowiedniego rodzaju narzędzi. Są to oczywiście farby oraz pędzle, które pozwalają na stworzenie pięknego, kolorowego świata na płótnie. Opcjonalnie jest to także sztaluga, która zapewnia wygodne ustawienie płótna i możliwość jego opracowania, na przykład w akompaniamencie relaksującej muzyki.

Wszystko, no prawie wszystko, bo poza muzyką, będzie dostarczone do Ciebie wraz z płótnem. Także tak szybko, jak przesyłka dotrze do Ciebie, możesz zabrać się do pracy.

Jakie są zalety malowania po numerach?

Obok możliwości wyciszenia, kreatywnego spędzenia czasu, czy rozwoju zdolności manualnych i gotowego obrazu, który można zawiesić na ścianie, by zdobił mieszkanie, malowanie po numerach to po prostu świetnie zajęcie na spędzenie wolnego czasu, także wspólnie z rodziną.

Dzięki wyborowi motywów dla dzieci, można dla nich znaleźć alternatywę dla gier komputerowych, czy ciągłego siedzenia na telefonie. Warto też pamiętać, że dzieci po prostu naśladują rodziców. Jeśli zobaczą, że ich mama, czy tata świetnie się bawią podczas malowania, same chętniej będą chciały spróbować swoich sił w tego rodzaju zajęciach. A dzięki efektom, które uda im się osiągnąć, z pewnością będą chciały wykonać kolejne obrazy. W końcu apetyt rośnie w miarę jedzenia.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *