W jaki sposób można uprawiać roślinę z owocami jagody kamczackiej?

Wybierając do uprawy rośliny, które są bardziej wytrzymałe, można liczyć na ograniczenie konieczności realizowania skomplikowanych prac pielęgnacyjnych. Do roślin, które są bardzo wytrzymałe na mróz, zalicza się jagoda kamczacka. To popularna nazwa owocu pochodząca z suchodrzewu jadalnego. Wyróżnia się dwie jego odmiany. To suchodrzew siny i kamczacki. Pierwsza odmiana daje rośliny do dwóch metrów wysokości. Owoce z tego krzewu opadają po okresie dojrzewania i cechują się słodko, kwaśnym smakiem. Znacznie smaczniejsze owoce daje suchodrzew kamczacki. Jagody są słodkie i utrzymują się po okresie dojrzewania na drzewie. Natomiast sama roślina jest mniejsza od odmiany sinej. Krzewy wyrastają do półtora metra i są bardziej rozłożyste.

Jaka jest jagoda kamczacka?

Suchodrzewy nie są trudne w uprawie. Z tego powodu są wybierane nie tylko przez rolników, ale również przez prowadzących przydomowe ogrody czy działkowców. Przede wszystkim jest to roślina bardzo łatwa w uprawie i długowieczna. Dodatkowo okres dojrzewania występuje bardzo szybko. Na początku mara pojawiają się pąki kwiatowe. W ten sposób owoce można zbierać bardzo wcześnie w stosunku do innych roślin owocowych. Natomiast dla uzyskania lepszego wzrostu rośliny warto wybierać słoneczne stanowiska. Idealnym miejscem będzie to lekko zacienione. Jeśli chodzi o glebę to jagoda kamczacka, nie posiada wyjątkowych wymagań. Jest w stanie rosnąć praktycznie na każdym typie gleby.

Jednak znacznie lepiej będzie się rozwijać na glebie, która:

  • jest żyzna,

  • umiarkowanie wilgotna,

  • ma odczyn lekko kwaśny.

Przy jagodach kamczackich nie trzeba martwić się przymrozkami. Roślina jest w stanie wytrzymać temperatury nawet do minus 5 stopni Celsjusza. Jednak nawet mrozy nie stanowią dla niej problemu. W okresie letnim krzewy owocowe są w stanie poradzić sobie w okresach suszy.

Co oferują owoce jagody kamczackiej?

Uprawa jagody kamczackiej pozwala na uzyskanie wyjątkowych pod kątem właściwości owoców. Mają one różny kształt i cechują się woskowym nalotem i kolorem fioletowo granatowym. W smaku są soczyste oraz lekko słodkie lub kwaśno-słodkie. Wyczuwalna bywa lekka goryczka. Najważniejsze jest to, że jagoda kamczacka jest w stanie zapewnić wiele witamin oraz cennych składników. W ten sposób z powodzeniem może być włączona do diety. Jagody można oczywiście jeść po zebraniu. Jednak można przygotować, także przetwory czy napoje. Pozwala to regularnie dostarczyć do organizmu szczególnie cenne antyoksydanty, które są w stanie zapewnić znaczne ograniczenie ryzyka między innymi chorób układu krążenia.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *