Wyjazdy na snowboard – jak się do nich przygotować kondycyjnie?

Zanim rozpoczniemy przygodę z deską, pamiętaj o odpowiednim przygotowaniu się do uprawiania sportów zimowych. Niezwykle ważna w tym przypadku jest kondycja, dlatego powinniśmy o nią zadbać nieco wcześniej, najlepiej już na dwa miesiące przed planowanym wyjazdem. Dzięki temu zminimalizujemy ryzyko urazów. Poza tym dobrze przygotowane i rozciągnięte mięśnie chronią przed zerwaniem więzadeł, a nawet złamaniami kości.

Wyjazdy na snowboard a trening przygotowawczy

Taki trening przed sezonem snowboardowym czy narciarskim możemy przeprowadzić na siłowni pod okiem instruktora i przy użyciu specjalnego sprzętu, ale też równie dobrze możemy przygotować się sami w domu. Musimy pamiętać o tym, by ćwiczyć nie tylko górne, ale i dolne partie ciała. Dlatego dobrym rozwiązaniem z pewnością będą ćwiczenia aerobowe – bieganie, jazda na rowerze, ćwiczenia na orbitreku, spacerowanie, a także pływanie – świetnie wzmocnią one mięśnie nóg.

Wyjazdy na snowboard są sporym obciążeniem dla naszych nóg, dlatego przygotowując się do jazdy na desce warto wykonywać przysiady z włączeniem obciążenia lub też wykroki statyczne. Na górne partie ciała świetne będą pompki, które doskonale wzmocnią ramiona, a przy okazji również mięśnie brzucha. Można przy okazji postawić na pompki rzymskie – wzmocnią mięśnie trójgłowe ramienia.

Wyjazdy na snowboard – o czym nie powinni zapominać nowicjusze?

Osoby wybierające się na snowboard po raz pierwszy nie powinny zapominać o ćwiczeniach:

• Ramion – stańmy w lekkim rozkroku, nastąpienie podnosimy rękę i uginamy ją w łokciu, po czym kładziemy dłoń na plecach jak najniżej się da.

• Barkach – w pozycji stojącej łapiemy jedną ręką za nadgarstek drugiej dłoni i ciągniemy ją w poprzek tułowia, w ten sposób naciągając bark – trzymamy tak około 20 sekund.

• Łydkach – siedząc na twardej powierzchni, łączymy i prostujemy nogi, a następnie łapiemy za stopy i naciągamy mocno mięśnie.

Odpowiednio przygotowani do sezonu snowboardowego, z pewnością spędzimy na stoku więcej czasu.

Artykuł powstał we współpracy z https://nanarty.pl

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *